Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni krastavac - Kiwano
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni krastavac - Kiwano

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2008 u 22:43
Bravo TeaK, već je veliki...ja sam svoje tek posijala prošli tjedan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:15
Kivano mi je niknuo.Lijepo napreduje.
Zna li tko koliko biljčica mogu staviti u jednu kućicu?
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:21
Bitan ti je razmak izmedju biljki da ne guse jedna drugu - oko 3 biljke na kucicu.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 19:11
Hvala Dalmax.Dvije kućice za početak će mi valjda  biti dosta.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 11:53
Moj kivano je dao rod.Ima dosta plodova ali ne znam kad se jedu.Treba li ih pustiti da požute (takvi su lijepi za dekoraciju ), ili ih probati sad dok su još zeleni?
Kakvi se zapravo prodaju u shopping centrima?Nisam nikada naišla na njih.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 12:44
probala sam zeleni....žuti još nisam
bio mi je ok...osvježavajući okus...sličan krastavcu ali maaaalo kiselkast
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 15:39
Iris, a da ga nisi još morala pustiti da se dozori?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 16:41
nemam pojma Tongue jesam li trebala ?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 17:43
Mislim da jesi, on bi trebao požutiti, tj dobiti narančastu boju, onda je najukusniji.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 16:42
Ove sam godine napravila mrežu kiwanu da se može pentrati jer mi prošle godine na tlu baš i nije uspio. Prilično se je razrastao:



Pregledavala sam non stop na mrežu, i nigdje na pomolu plodova, a cvjetove sam vidjela...nije mi bilo jasno. Danas sam konačno zavirila u podnožje, kiwana ko u pričiLOL



Stvarno mi je čudno što je takva gužva u podnožju, a sav se razrastao na sve strane, pa nigdje drugdje plodova.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:18
Da, tako je i kod mene.Valjda on daje plodove pri dnu stabljike.
 
Ali mene brine jedna druga stvar.Piše da kivano nema prirodnog neprijatelja, međutim u mene je uredno obolio od pepelnice kao i tikvice i krastavci.smile43
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 10:24
Možda pod prirodnim neprijateljem misle na životinju koja bi ga pojela i sl.. pepelnica spada u bolesti. Ah da, iz iste su porodice pa se čini mogućim da ih napadne ta bolest. Kod mene su još zdravi, bez obzira što je kraj njih krastavac doslovno krepal od neke bolestiLOL. Navodno pomaže čaj od svježeg vlasca, pa probaj time poprskati.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:59
Ma sad ga više ništa ne može spasit.Trebalo je djelovat preventivno.
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 21:58
i ja imam to od teak , ali mi nije cvalo ove godine , može li to ostati vani ili moram unesti u kuču 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 22:01
Branka kiwano je kao i krastavac jednogodišnja biljka....na žalost ne možeš ga spremiti za iduću godinu 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 12:18
Evo kako izgleda plod kad dozori, dobije narančastu boju:



a kad ga razrežete, unutra mora biti zelen, s tim da ovaj moj plod još nije onako zreli (zeleni) kako bi trebao biti, a kad je on zreli, "opne" koje čuvaju plodove postanu žilave (nešto kao i kod nara), a sve između su sočne mekane "kuglice" koje unutar sebe čuvaju sjemenke


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 18:08
ovo prvi put vidimsmile93smile93
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:25
jučer sam u trgovini vidjela par plodova kiwana  koje nažalost nisam kupila, nisam se mogla sjetit gdje sam ga vidjela a eto sad znam vidjela sam ga na forumu i čim budem imala priliku kupit ću ga i posijati pa što bude.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 21:02
molim vas da li netko ima sjeme kiwana za ovu g., ja ga nemam gdje nabaviti u dolini Neretve
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 14:01
Šteta što je tema o kiwanu malo zamrla, evo što sam još pronašla na netu o njemu, možda je već netko o tome pisao ali nisam primjetila.

Plodovi kiwana  okusom podsjećaju na kombinaciju banane, dinje, limete i marakuje, a izgledom na bodljikavi krastavac narančaste boje , smatra se vitaminskom bombom. Interesira me da li netko ima sjeme kiwana i ako da, da li mi može par sjemenkica poslati.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.