Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bonsai
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bonsai

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 22:54
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Meni je kineski brijest crk'o u roku od jako brzo. Već samim time što su ti se održali, uspjela si. 
Ja sad imam autoktone vrste, a na proljeće krećem u šumu po još nekoliko.


Kod mene je kineski brijest preko 2 godine. Dugo im je trebalo da se oporave, ali zato sada bacaju grane na sve strane Wink

Često čitam po forumima kako kupovni bonsaiji ništa ne valjaju, kako će to krepati vrlo brzo...Ja ih imam 5 kupovnih i niti jedan nije krepucnuo... A baš svaki sam kupila u koma stanju...
Tako da ta fama kako to ništa ne valja stvarno zna biti pretjerana.
Za bonsai Serissu su mi rekli da joj nikako ne mogu osigurati prave uvijete i da će krepati odmah... Evo je 4 godine kod mene, raste ko blesave, ne mogu je obuzdati...
Carmona isto tako... Godina uspjeva. I Carmona i Serissa cvjetaju ko blesave.

Imam i ja nekoliko "domaćih", ubranih negdje... Svi su u fazi uređivanja još Big smile
Ali iskreno, jako mi je teško u Zg naći neki kvalitetni yamadori...

Evo slikice cvijeta Serisse... Vidi se samo par, ali cijelo drvo je bilo prepuno cvijetića pred kraj ljeta... Sad još uvijek ima cvijetove, ali tu i tamo koji Smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 23:07
Kako to misliš da je u ZG teško naći yamadori ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 09:28
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Kako to misliš da je u ZG teško naći yamadori ?


Pa meni je...

Na godišnjem na moru sam ih našla tri, a doista nisam ni tražila. Ali tamo je sve stjenovito, sunce ga dere ko ludo...

U Zg, bar ove lokacije gdje ja stalno gledam nema baš toga... Više su šume, a u šumi sve više manje raste u visinu da bar malo sunca ulovi...
Svaki dan sam s psom u Maksimiru, idemo daleko u šumu i dan danas nisam našla niti jedan yamadori tamo... A svaki dan gledam...

Imaš ti neku dobru lokaciju u Zg? Da prebacim šetnje tamo? WinkLOL
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 09:49
Moraš se maknuti dalje izvan grada, a yamije tražiš po rubovima šuma, na istočnoj strani, po krčevinama i sl.
Ja nisam iz ZG, u mom potpisu se vidi od kud sam.
Kad opadne lišće i ja ću pomalo u šetnju u potragu, da bar par komada nađem za proljeće.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2013 u 09:58
Ja imam jednog kojeg sam već našla i čuvam ga za proljeće... Našla sam ga, naravno, u bratovom vrtu... Big smile

Ništa, onda put pod noge van grada i tražiti... Smile

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 20:27
jesen u bonsai svijetu:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 20:43
evo imam i ja jedan,juniperus procumbens nana,8 godina

http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/DSC06830.jpg. -
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 20:52
Ooooo.....nije loše. Baš volim da si se javio, nekako nam bonsai scena ovdje na CIF-u siromašna.
Nego Tekel, što misliš, jel bi se od onih tvojih bršljana mogao napraviti bonsai ? Ja cijelo vrijeme o tome razmišljam, ha ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 11:12
svakako bi,iz mog iskustva uzgoj u ogranićenom prostoru odnosno posudi izuzetno smanjuje veličinu lista,problem je vlaga tla jer ovaj bršljan jako teško podnosi isušivanje supstrata pa makar to bilo i kratkotrajno,drugi problem je njegov izrazito vertikalni rast pa neznam u koju formu bonsaia bi ga se moglo oblikovati
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 15:39
Vlaga nije problem, i tako bonsaije zalijevam svaki dan, po najvećim žegama i dva puta. Rast isto nije problem, već bi ga nekako formirala.
Imam jednu molbu, ajd uslikaj jednog sa najdebljim "stablom" i to izbliza, tako da se vidi stablo i početak račvanja grana. I kako izgleda nebarij ? To mi je bitno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:56
ovo je trogodišnja sadnica

http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/oglasi/DSC06884.jpg. -
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:59
i jedna petogodišnja

http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/oglasi/DSC06881.jpg. -
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 15:17
Bome ne znam da li bi se i od ovog petogodišnjeg dalo nešto napraviti ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.