Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bonsai
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bonsai

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2007 u 13:34
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

upravo na tome radim Ivane iskopala sam mladicu i posadila je u sksiju malo je osisala i sad sam joj grane malo savila da bih dobile neki oblik
pokazala bih ja vama slike ali je jos uvjek neuredno
pa za koji mjesec cu slikati ako se do tada grancice imalo iskrive u zeljenom smjeru
Jesi li podrezala korjenje  i grane?  Ako neka grana strši u neželjenom smjeru najprije je omotaj mekanom žicom a zatim savini u željenom smjeru i čak možeš na kraj žice staviti mali uteg...Pazi da žica ne uraste u koru.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2007 u 14:27
sve sam to uradila samo sto sam umjesto zicom grane povezala spagom (nisam imala zice)
ali dovoljno da ih ne slomim i da se moze fino saviti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2007 u 16:59
Ivane,ja kužim to rezanje i ovijanje žicom no ne kužim rezanje korjenjaErmm
Kad se režu,kako,koje korjenje,koliko......Confused?
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 12:56
za obrezivanje korjena mislio sam na biljke uzete iz prirode, jer pravilo je da kolika je krošnja, toliko je u promjeru i korijenov sistem, za bonsao koji se uzgaja iz reznice ili iz sjemena to ne vrijedi; ako se biljka uzima iz prirode treba smanjiti  širinu korijena.... ne puno, ali ipak smanjiti da se potakne biljku na rast i zakorjenjivanje
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 14:01
ne bi bilo loše kad bi netko stavio i sličice kako počinje ''stvarati'' svoj bonasai; korak po korak,
lakše se uči i širi znanje
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2007 u 14:03
stavit cu ja za koji dan slikice
pa ce ti biti lakse
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 09:29
Prošle godine mi među ružama nikao orah i ja ga presadio u malu saksiju. Sada ima minijaturne listove. Držim ga u bašti i zimus sam ga zajedno sa saksijom ukopao u zemlju, ali zime nije ni bilo pa je ostao živ.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2007 u 22:28
Našla sam nešto opširnije o bonsaima
Ako nekome trebaWink
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 09:17
Hvala, prava stvar!!!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 21:10
Ajde konačno ubacite koju sliku da vas na djelu vidimoBig%20smile
Upute imate,ja sam teoretski dio obavila,a sad viWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 22:00
ja sam to davno obecala ali vjerujte da nemam vremene i ovako jedva uletim da vidim sta se novo desava
nekako sam se zarazila ovim forumom
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2007 u 08:11
http://free-bj.t-com.hr/darko/index.html
 
još malo informacija o bonsaiu;
 


Ažurirao angi - 21 Svibanj 2007 u 11:36
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2007 u 12:18
i kako napreduje?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 21:49
evo sad ce slikica nije bas neki bonsai ali je moj domaci
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 21:56
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:01
Dina,daj ga malo iz daljeg uslikaj da se vidi
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:03
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:03
moze li ovako
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:07
Ja se slabo kužim u bonsai ali mislim da ima preduboku teglu.misli
I mislim(al ga danas puno mislim) da bi mu trebala grane oblikovati sad dok su još mekane.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2007 u 22:09
pa ima nisam imala manje kad sam ga sadila
ova mi je dobro dosla da joj mogu grane saviti jer bile su sve uspravne
sad su se fol malo iskrivile
ali moram ga svakako na jesen malo bolje oblikovati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.