Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Asarina scandens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Asarina scandens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 11:38
uf, u mene svi skupa!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 11:48
Ja cu svoju pravo ovih dana sijati ! Tra, la, la , la ... :))))
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 13:53

evo moje. mislin da im malo gužva

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:16
Ove godine sam opet ostala bez asarine. Niti jedna sjemenka nije nikla.Dokopat ću se ja te ljepotice kako god ( makar na kozi orala - rekla je moja baka kad bi nešto  teškom mukom pokušala ostvariti )
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:38
Kako ti je propala?Ja svake godine  pobacam sjeme po saksiji u kojoj ce biti i svaka se sjemneka primi.Bez ikakve muke i truda..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:52
Prošle godine su mi neke nikle  ali nije bilo cvijeta jer je već bilo kasno. Ove godine sam opet sijala ali niti jedna jedina nije nikla. Ne vjerujem da će više niknuti.Pokušat ću slijedeće godine opet ( ako nabavim sjeme).
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:55
Ma  bit će sledeće godine popravni..
Antonija i ja sijem tako baš,bude gužva u saksiji i budu super..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 23:23



počela je cvijetati
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 00:10
Uživaj , lijepa je asarina......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 10:35
Antonija, krasna je ina mojoj se pojavili pupovi :)))))))))
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 12:29
tu možete pogledati kako izgledaju sjemene čahure asarine, nadam se da su slike dovoljno dobre

zelene, nezrele sjemenke




na čahuricama se otvore ove rupice kad sazriju, iz njih se rasipa sjeme


osušene čahurice, ova crna zrnca su sjemenke


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 12:48
Natalija, puno ti hvala na pomoći i na ovim slikicama za asarinu. Morat ću malo bolje pogledati kako to izgleda kod mene da uspijem skupiti bar nešto sjemena za slijedeću godinu.

Ovo slike su jako dobre i korisne i puno će mi pomoći.smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 12:50
Poniklo mi je sjeme asarine  u posudi u kojoj u 5. mj. nije bilo ništa a sada na moju sreću  počele i cvijetati.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 11:52

ImageShack.us



<a href="http://imageshack.us/photo/my-images/402/sam0783p.jpg/">
Uploaded with ImageShack.us

Moja asarina, ove godine je imam prvi put, i jako sam zadovoljna njome!!!  Em cvijeta plavo, em ima puno cvijetova, em se razrasla po sijeloj penjalici!!  A pojavile su se i prve čahurice sjemena!! 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 12:09
Free, vidim na slici da se boja tvoje asarine razlikuje od moje, ili je to samo na slici takva? Moja je na slici iste boje kao i na lozici.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2011 u 09:30
Pa da ti iskreno kažem, ni moja nije takva kakva je ispala na slici, više je ljubičasta,  a na slici je prljavoroza!!  Ali i ona viseča pelargonija je zagasitocrvena a na slici nešto drugo!!  Da li je nešto s aparatom, Confused , nov je, možda je "netko"Wink sprčkao!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 08:44
Pokrenula sam ovu temu prije nekoliko godina i sad se vraćam, u lošijem raspoloženju...Baš sam bila ponosna na asarinu, ali prošle godine je toliko loše cvjetala da nisam skoro ništa sjemena uspjela sakupiti...Sad sam ponovo naručila sjeme (nadam se da ću ga dobiti)...nije mi jasno zašto su mi prošle godine i asarina i suzana jako slabo cvjetale, a bile su na dobrom mjestu, zaljevane, gnojene, mažene i pažene...Suzanu sam imala u nekoliko boja i sve su podbacile, a posebno bijela...Razočarana sam jer sam uvijek imala dobro iskustvo s njima...da li je to bila takva godina, možda su zemlja ili gnojivo u pitanje...jednostavno ne znam...

Ovu fotku sam napravila na početku cvjetanja, prije par godina, a pošto mi je fotić bio loš, nisam često fotkala, tako da nemam asarinu na puno fotografija...



Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 12:11






Lana2 dali je ovo isto što i tvoja Lofos - wine red?
 
 Ovo je slika sa neta. ja nemam ovu biljku ni ova a ni druge boje.
 
[IMG]http://i.parkseed.com/images/xxl/80030-pk___6.jpg" height="495" width="495" />






Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 15:41
Sjeme se lani rasijalo po svim teglicama, i sada gdje god pogledaš niću mlade asarinice !!   Baš mi se dopada ovako puštena da joj grane padaju, čak i više od onoga na penjalici !!  Baš fora, svi imaju na penjalicama ali raspuštena je više egzotična !!



Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 11:14
Free ovu izjavu potpisujem! Zbilja je ljepša ovako spuštenih grana, sva je nekako bogata.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,289 sekundi.