Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uređenje vrta (Dalmacija)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uređenje vrta (Dalmacija)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:37
Dalmax,vidim to to već sve uredila u glavismile161.Ma za to rezanje veli nekom čiči tamo on joj poreže za par kuna.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:11
Ma naravno (nego bas i mene zanimale cjene tog podrezivanja pa cu pitat i za sebe) i eto cudim se toj pocetnoj cjeni projkta- pa to su nerealni iznosi.
neka taj izradjivac barem da specifikaciju racuna pa da vidmo na temelju cega je tu doslo do iznosa od 12000 kn
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 22:35
Ma nisu normalni sa tim cjenama.Ja neću iz principa imati posla sa njima.Nek bankrotirajusmile191
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 14:31
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ja sam ti iz Splita.
Slika mi je super jedino mi nije jasno onaj pocetak -jel to kamenje ili sta zasto i ono nije u sklopu zelenila tj nije uredjeno tj nije mi jasno dokle je prostor za zelenilo-nisu mi definirane granice sta je tu sta.
Ma jel ono fontana? I stari org. kameni stupovi za odrinu? WOW -to bi se uz malo truda dalo tako ekskluzivno urediti.
Simsir tj zivica mi je isto famozna jedino bi ja to nekako rasporedila drugacxije jer stavrno ne razaznajem dokle je tvoj dio-najdnom se u sredini poojavljuje zivica a ono kamenje na pocetku smeta.


Ovaj dio gdje je popločano je takav jer je tu jedna skulptura, tako je bivša vlasnica sebi napravila. Meni ne smeta jer je to odmah ispod ulaza pa je dobro da bude prohodan.

Je ono je fontana, Meštrovićeva Clown i prostor gdje se ona nalazi bih voljela posebno lijepo urediti i tu ne stavljati nikakve stolove tako da ona bude središte vrta (restorana).
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 14:34
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ruzmarin podrezati nije nkakav problem,on zahtjeva -mislim da je i sada odlicno jako podrezivanje bas da ne bi stvarao te odrvenjele prazne grane.
Dok za podrezivanje limuna i ostalih stabala platis nesto sitno strucnom licu i gotovo. MM sam npr reze loze i stabla a nas susjed plati jednom penzicu koji to zna 50 kn i podreze mu loze-nema ih puno-nesto malo na odrini.
ne isplati ti se davati tolike pare samo za neki projekt pa jos plus nekom placati rad kad mozes iskombiirati i sama uraditi neke stvari koje su uobicajene.


Ovaj vikend smo ga ja i kolegica podrezale (ona završila agronomiju i ima divan vrt ispred svoje kuće koji sama uređuje) i rekla mi je da se ružmarin trebao podrezati u jesen... jer sada kad smo ga podrezivale na par mjesta se vide odrvenjele grane. No kaže da će se to popuniti do ljeta.

Jedan limun smo malo podrezale i zadovoljne smo.
A pare se zaista ne isplati davati, jer ako sam ja uspjela štogod u tom vrtu napravit onda može svatko Smile
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 14:39
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ja bi dodala na travnjak fine kamene ploce koje ce biti staza za gazenje, zatim jednu kamenu klupu kao ukras i dodatak fontani (obavezno drveni dio za sjedenje :) )


I meni je to bila prvobitna ideja. Ali za dodati kamene ploče treba kopati, a ja ne želim puno narušavati prostor pa sam se odlučila za drvene grede.

Originalno poslano od člana agava agava napisao:

  A da ti zaposliš nekoga od nas?                                                                              Možda da se prijaviš na forum PALMAPEDIA. Tamo ti je jedan tip Zexland i on ti kompjuterski napravi projekt  BESPLATNO


Jako puno korisnih informacija sam iščitala već na ovom forumu i dobila hrpu ideja. Ima superdobrih informacija.

Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Ma naravno (nego bas i mene zanimale cjene tog podrezivanja pa cu pitat i za sebe) i eto cudim se toj pocetnoj cjeni projkta- pa to su nerealni iznosi.
neka taj izradjivac barem da specifikaciju racuna pa da vidmo na temelju cega je tu doslo do iznosa od 12000 kn


Kaže on meni: izvedbeni projekt ću ti naplatiti 12 000 kuna jer ja ipak nemam registriranu firmu.
Pukla sam od smijeha. Smile
Koliko bi mi naplatio da ima firmu...
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 00:55
Par fotki:




Idući tjedan stavim nove :)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 13:24
Isuse, koji prekrasan vrt, fantastično!!!
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 13:41
...ovo je mali raj...smile71
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 13:59
maaalo sam ljubomorna Embarrassed
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 15:36
Prava prikuća.Clap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:38
Lili.blu - prekrasan je vrt i dvorište i živica - ma savršeno.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 21:43
ovo je pravi mali raj . što bi ja tu svašta napravilasmile159 
Na vrh
Srdašce View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Srdašce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 21:33
koji vrt :o:o čekaj, pa tu je i meštrovićeva fontana!!!! :o :)

predivno!!!! =)


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.