Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uređenje vrta (Dalmacija)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uređenje vrta (Dalmacija)

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uređenje vrta (Dalmacija)
    Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 03:18
Radi se o vrtu od svojih 400m2. I sada već lijepo izgleda no potrebno mu je određeno uljepšavanje. Obzirom da vrt nije isključivo u privatne svrhe, vrlo mi je teško dobiti jednostavnu uslugu.
Kontaktirah jedno poduzeće i oni nisu htjeli ništa kopat ni sadit nego mi odmah zaračunali 12 tisuća kuna za projekt izrade i slično.
Cijenim ja to što bi oni meni nacrtali gdje će posadit koju biljku i slično... no ja tolike novce (i to samo za projekt Shocked) nemam. Meni jednostavno treba netko tko bi mi sredio živicu, premjestio par biljki i na određenim mjestima posadio par finih autentičnih domaćih mediteranskih biljki.

Any idea folks?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 08:53
Lili,znači u tom vrtu već ima nešto posađeno i sad bi samo to dotjerati trebalo i još ponešto zasaditi? 12 tisuća samo za papir,koji ti ne treba,auuuuu,koliko tek posao košta.To u stvari nije strašan neki posao,treba ti vremena i volje i sama to možeš.(naravno ja uvijek gledam tako,što možeš sam ,napravi sam)Treba ti samo ,uz volju i slobodno vrijeme,ideja kako to najednostavnije izvesti.A ideja ima posvuda,od novina,knjiga,evo i foruma...
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:56
  Dobro si ti i prošla. Jednima su naplatili 30 tisuća za duplo manji prostor         . Doduše bile su njihove biljke ,ali po mojoj procjeni one su koštale zajedno najviše 5 tisuća. Inače gdje točno u dalmaciji imaš vrt?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 10:01
Poslaji nam slike mozda i mi mozemo nesto skemijati i dati ti savjete!!!!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:02
Gdje se tocno nalazis? Evo mene stizem odma.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:45
Dalmax i za 6 tisuća joj to napravišLOLLOL
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:37
Ja i ti zajedno za 6 a projekt moze komotno stat u cjenu a mozda cak i sve te biljke ili biljke ipak posebno-dogovoricemo se.
I cak bismo radile s gustom jer nam je to hobi jel tako.
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:17
Ajme super ste svi Smile

Vrt je na otoku Visu. Mogla bih zaista postati neke fotkice da vidite kako to sve skupa izgleda.
Dalmax odakle si mi ti?


Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:18


Klik na fotku pa će se otvorit veća :)

Ja sam se zaljubila u to čudo od vrta još prije dvije godine. A točno toliko sam i radila na tome da ga se dočepam hehe
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:22
i šta bi ti tu radila Lili? pa ovo jepredivno
Na vrh
Lili.blu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili.blu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 02:07
Shasha ovo je divota, ali postoji dosta divljeg bilja koje se ne vidi na fotki i njega treba maknuti i na ta mjesta staviti nešto oku ugodno. Limune obrezati. Poravnati ružmarin (vidiš kako je podivljao sirotan), premjestiti par manjih stabalaca jer na neka mjesta dolaze stolovi.
Konkretno, biti će tu jedan lijepi mirni restoran.

Ne bih narušavala ovo zelenilo, a o presađivanju i svemu vezanom uz uređenje vrta ne znam ništa. No evo učim pomalo (najveći pothvat do sada mi je izvlačenje stare bačve iz podruma u koju sam posadila cvijeće i stavila je u vrt). Ali treći mjesec se bliži (a rekli su mi da je tada idealan trenutak za uređenje), a ja... pa recimo da nemam hrabrosti išta dirat jer se ne osjećam kompetentnom baš.

Znam krumpire okopavat Big%20smile
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:52
Ja sam ti iz Splita.
Slika mi je super jedino mi nije jasno onaj pocetak -jel to kamenje ili sta zasto i ono nije u sklopu zelenila tj nije uredjeno tj nije mi jasno dokle je prostor za zelenilo-nisu mi definirane granice sta je tu sta.
Ma jel ono fontana? I stari org. kameni stupovi za odrinu? WOW -to bi se uz malo truda dalo tako ekskluzivno urediti.
Simsir tj zivica mi je isto famozna jedino bi ja to nekako rasporedila drugacxije jer stavrno ne razaznajem dokle je tvoj dio-najdnom se u sredini poojavljuje zivica a ono kamenje na pocetku smeta.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 08:57
Ruzmarin podrezati nije nkakav problem,on zahtjeva -mislim da je i sada odlicno jako podrezivanje bas da ne bi stvarao te odrvenjele prazne grane.
Dok za podrezivanje limuna i ostalih stabala platis nesto sitno strucnom licu i gotovo. MM sam npr reze loze i stabla a nas susjed plati jednom penzicu koji to zna 50 kn i podreze mu loze-nema ih puno-nesto malo na odrini.
ne isplati ti se davati tolike pare samo za neki projekt pa jos plus nekom placati rad kad mozes iskombiirati i sama uraditi neke stvari koje su uobicajene.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:00
Ja bi dodala na travnjak fine kamene ploce koje ce biti staza za gazenje, zatim jednu kamenu klupu kao ukras i dodatak fontani (obavezno drveni dio za sjedenje :) )
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 11:40
  A da ti zaposliš nekoga od nas?                                                                              Možda da se prijaviš na forum PALMAPEDIA. Tamo ti je jedan tip Zexland i on ti kompjuterski napravi projekt  BESPLATNO
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 11:46
Pa i admin to zna-cini mi se da vec vidjela nesto ili se varam?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 11:47
Stvarno slazem se sa  dalmax... ruzmarin nije problem za porezati... a za limun sigurno ima neki susjed koji ima vocnjak ili nesto sl. pa zna kako se to radi.
 
A za stabla nije problem za preseliti... naravno ukoliko nisu pre ogromna... iskopa se sto je vise moguce zila da se ne ostete previse i stave na novo mjest... dobro poslje sadnje nagaziti zemlju da stisne korijen i dobro zaliti i to je to...
 
Samo obaviti prije velikih vrucina i zega, a do tada ima vremena.
 
A na mjestima na kojima su stabla uklonita, gdje trebaju ici stolovi mozes uzeti nekog od zidara ili slicnog ako ces postavljati kojekakve staze ili pod od kamena ili sl. ako nisi bas pr takvim poslovima vicna...
 
Nego daj nam jos malo slikica ako imas sa krupnijim detaljima sta bi gdje trebalo ici i sta bi trebalo ukloniti!!!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:11
I bas cu se raspitat za tocnu cjenu-znam jednog dipl.agronoma koji ide u faturete (ovako mi kazemo-fuš) u obrezivanje maslina isl-znam da je spominjao neku cjenu po komadu tj koliko dobije po stablu.
Pravilna rezidba vocki je jako znacajna (ukrasni grmovi vise manje bice uvjek u stanju popraviti) i ako ne znas sama onda platis nekom ali opet ne da te neko dere - nego placaj realne cjene.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:14
Kod nas za jabuku mislim da je cca 10kn ili 1€ mislim da se tako krece cijena otprilike...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:21
he pa bas cu pitat dipl.agronoma -mislim da je on za maslinu spominjao 25 kn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.