Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by Stephanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by Stephanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 15:45
Lijepo si to smislila, a znamo da velika tegla neće biti dugo prazna.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 19:57
Ima vremena Steph. I moje tegle su još prazne. što se vince tiče,lako se razmnožava. Grane koje sad pužu po tegli će se same zakorjeniti u dodiru sa zemljom.Ili se razmnožava djeljenjem,no kako je tvoja mala još se nema šta razmnožiti.Do jeseni će biti već lijepa velika.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 22:20
Ili ako postoji koja dulja grana malo ju na par mjesta gurneš u zemlju ili pokriješ s malo zemlje...tu će pustiti korijenje,
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 08:51
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ili ako postoji koja dulja grana malo ju na par mjesta gurneš u zemlju ili pokriješ s malo zemlje...tu će pustiti korijenje,
Tak nekak mi je rekla i ženska od koje sam ju kupila. Ima granu od valjda metar i pol... budem ju "posadila" u zemlju, pa ćemo čekati. LOL
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 15:13
Eto, ulovila sam malo vremena da pregledam katalog Decore i našla što bi ja u svoju teglu... želje, želje LOL
 
Ovako:
Niski timijan (minor), puzava tustika ( album), puzavi plamenac ( alba), plamenac ( chattahoochee), mravinac ( aureum), hosta ( mediovariegata), zvončika i naravno lobelija. Plus ono što imam doma a to je lavanda, čuvarkuče i još neki sukulentići...
 
Da je itko već naručivao od njih ili da bolje čekam Floraart, pa vidjet što tamo mogu nabaviti...i po kojoj cijeni.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 21:33
Steph, nemam iskustvo sa kupnjom kod decore, ali na Flori se može dogoditi da baš te biljke i ne pronađeš... a cijena im se smanjuje kak prodavač dozvoli! Pa eto procijeni sama ili sačekaj još netko će se javiti! 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 22:03
mislim da je plantlover naručivao i da je rekao da je zadovoljan
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 15:12
 
Moja ljubimica. Sanjam da će jednoga dana biti velika ko one na moru. smile156
Imam ju već 3 godine, i ne raste baš puno u zrak ali zato svake godine cvijeta ko luda... Ima neko tajnu za rast. Nedavno sam ju presadila.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 22:59
Koja je to biljka? Nije mi baš poznata.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 23:46
prekrasna jesmile169
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 08:48
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Koja je to biljka? Nije mi baš poznata.
To je bugenvilija. One na moru oduzimaju dah. Budu velike i do deset metara. Ova moja je malecna. Bila je sva jadna kad sam ju kupila. Niko ju nije htio, pa sam ju ja udomila. :)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 16:32
Ma bravo....i ona ti se odužila cvjetanjem.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 18:57
Narasti će on I tebi, pa kad ti uđe kroz prozor mislit ćeš da je došao "čarobni grah"
Prekrasna je.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 20:48
Krasno. Bude te još više uveseljavala kad naraste- kak Triša veli- ko čarobni grah.
I ja bi vrlo rado tu grahoricu , ali nemam uvjeta. Zato kad odem šogorici u Zadar pasem oči na zadarskim cvetekima.
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 14:06
Evo još jedna slika moje ljubimice...
 
A nešto se i radilo/sadilo ovaj vikend LOL
 
 
I eto početak novog "kamenjara" Tongue
 
 
To je to za sada...
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 14:16

Ploxić će u kamenjar, nadam se , a i sve ovo sa zadnje slikice.

smile141

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 14:44
Moj ploxić je uginuo. Ovo su jastučasti plamenci ( bar mislim). Moj je trebao biti visoooooooki. Wink Ima i lobelija i lavanda. Danas dolazi još čuvarkuča i još neki sukulentići za kamenjar. Jedva čekam da dođem doma da još malo kopam. Smile Uf kako bi ja jedan veeeeeeeeelikiiiiiiiii cvijetnjak!!! No za sada se moram zadovoljiti teglama na balkonu. Ali imat ćemo mi ( MM i ja ) pod stare dane kućicu... očemo, očemoSmilesmile160
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 17:05
.......drzim fige za realizaciju  snova, a kopa se u vrtu isto kao i na balkonu, kamenjar je velicanstvenThumbs%20Up
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:46
Važno je početi, sad ćeš na balkanu naučiti i onda u vrtu oko kuće odmah krenuti, važno je samo jako željeti i vidjet ćeš da ćeš to i ostvariiti smile78
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 09:23

Hvala vam na divnim riječima. Smile

Ma joj moram još posaditi nešto u svoj "kamenjar" ali kiša baš neda.
Jučer je balkon bio skroz mokar. Posušio se tek kad je pao mrak. I ništa, uzela ja bateriju, pošto nam je pregorila žarulja na balkonu, ( MM ju mijenja od prošlog ljeta, mislim da ću ja morati preuzeti taj zadatakConfused) i svijetlim ja po kamenjaru da vidim kako se drže biljčice. I mislim si u jednom trenu, ajme, sad kad neko od susjeda pozove muriju, jel ko normalan svijetli s baterijom na svom balkonu u pola dvanaest po noći.LOL Nisam mogla izdržati do ujutro. Znam da me bar vi razumijete. smile160
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,707 sekundi.