Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:55
Ako misliš na onaj sa slike ima drvenasto deblo i treba grane vezivati jer nije klasična penjačica.
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 09:58
da na taj sam mislila, jer moja je baka imala takav pa je bio oblikovan kao drvo, a Vi ste spomenuli pitar ba sam mislila da je neka manja biljčica koja ide u pitar.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 20:01
Ovako izgleda moj šarenolisni bršljan, imam ga već dugo godina i tek sam se prije dvije godine odlučila ga voditi do brajde:,
ovaj moj nije tako agresivan bio do sada ali otkako se penje po ovim postavljenim špagovima ( vezice) vidim da se dosta zadebljao.

.
Jako je brzo napravio lijepu zelenu zavjesu koja štiti i ljeti i zimi od neželjenih pogleda .
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 20:06
Zaboravila sam reći da ne raste u vrtu nego u betonskoj vazi . Embarrassed
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 14:51
Femina-daza - za 20-tak dana korjenčići su tu. I što sad?  Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 21:28
Ako misliš na onaj bršljan sa bijelim listovima, onda bi te molila da pošalješ kojega.
Onaj velikog lista sam sama ukorijenila, nadam se uspješno a sa malim mi je poslala Lantana.Bit će to šareno-cvjetna ograda kakve nema u okolici.
Naravno, ukoliko ne bude puno smetala mojim susjedama.Wink
Jer kad njima nešto smeta najednom se osuši.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 15:47
Ja bi njih  smile192!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 12:16
I ja bih.
Ali preopasno ih je i krivo pogledat.smile209
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 20:20
Ja sam svoj brsljan sarenolisni zasadila u vrtu i juce gledam listovi se smrzli kao opureni.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 22:27
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Ja sam svoj brsljan sarenolisni zasadila u vrtu i juce gledam listovi se smrzli kao opureni.

Ne brini Fatka potjeraće nove mladice.Kod mene isto tako bude ali kasnije narastu nove mladice.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 18:37
Danas lijep sunčan dan, pregled  vrta, strašno,TongueConfused svaki listić moga bršljana zaokružen smeđim suhim obrubom, ne znam da li je to smrznuto ili što se dogodilo odjedanput?ConfusedConfusedConfused
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 09:28
Mogu li ja Zvonkice doći po malo tog bršljana sa šterne?Baš sam našla jedno mjesto za njega.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 19:04
Originalno poslano od člana zvonkica zvonkica napisao:

Danas lijep sunčan dan, pregled  vrta, strašno,TongueConfused svaki listić moga bršljana zaokružen smeđim suhim obrubom, ne znam da li je to smrznuto ili što se dogodilo odjedanput?ConfusedConfusedConfused


Ne brini Zvonkice ovi šarenolisni bršlani su malo osjetljiviji i vjerojatno su ih je bura i hladnoća istukli, ali oni se oporave.
život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 19:55
naravno da možeš T..., kad god poželiš, navrati, možeš i sutra ujutro???!!!!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 14:32
ja trazim nesto lijepo, cvatuce, uz 3 stupa ali iz velikih tegli, i ne znam sto bi Unhappy naravno uvijek ostaje bugenvilija, jednu imam ali ne penjacicu, ta je po zimi u kuci, a ove moraju ostati vani. probali smo vec jednom ali su se osusile po zimi. i mora lijepo i bujno cvasti. i da - bugenvilije smo umotali tegle u jutu, pa specijalni najlon, pa gornje djelove s onim necim sto bi trebalo stititi od hladnoce ali ne "ugusiti" biljku... sve uzalud!
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:54
Sve vas pozdravljam!
 
Uređujem vrt pa se priključujem vašem forumu. i ja tražim koju bi penjačicu odabrala za svoju ogradu pa ću proučiti kaj vi predlažete, a i vidjeti kaj se nudi u rasadniku.
koje rasadnike bi u zagrebu vi preporučili što se tiče penjačica?
vjerujem da je svaki ima područje koje posebno dobro pokriva.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 16:16
moj clematis je od jučer u vrtu smile161 
slikala sam ga sad kad je tek stigao, fotke će pratiti promjene. nadam se da će se lijepo primiti.
Na vrh
vikica46 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vikica46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 23:02
Na vrh
Antoan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Antoan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 16:10
Ja sam imao isti problem,riješila ga je kozja krv(orlovi nokti) usput i krasno miriše poput meda.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 15:15
Ja imam japansku loniceru, zimzelenu, cvatnja nije tako bogata kao kod listopadnih lonicera i isključivo je bijele boje (kako cvijeće stari, tako dobiva žućkastu boju). Vidjela sam da ima nekakve crne sjemenke na jesen.
Upravo sam je pred mjesec dana sasjekla, inače bi presađivanje bila nemoguća misija, i posadila u ogromnu posudu na balkon da zakloni od pogleda. Vidim da joj išta ne nedostaje, lijepo je počela puštati grane, samo se bojim da će ove godine izostati cvatnja.  Da sam se barem prije uključila na ovaj forum, mogla sam vas sve opskrbiti reznicama!
Kad je najbolje uzeti reznice? Koncem ljeta kao za većinu zimzelenih vrsta?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.