Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puničin jastuk - Echinocactus grusonii

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 15:17
Evo i mog ljubimca, nabavila sam ga nekidan na akciji u Lidlu! Nekih 20-ak kuna:)




Jos je mali, ali meni je bas simpa ovakav!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2009 u 23:08
Ovo je moj grusonii kapitalac ( proba stavljanja slike)

Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 12:22
Proba uspila, kapitalac famozan! Al pitar mi je ludilo!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 14:40
Originalno poslano od člana borzoj borzoj napisao:

da to je Echinocactus grusonii i uobičajen je u prodaji po marketima (oko 30 kn) veličine loptice za tenis,. moja preporuka je kupiti manji-mladi-kaktus i uživati u njegovom odgoju i učiti nego odmah kupiti odrasli primjerak pa ako propadne velika je šteta.
inače Echinocactus grusonii je u dvije varijante-sa žutim i bjelim bodljama-alba

Potpisujem ovo što je borzoj napisao. Jednom kad se zaljubiš u kaktuse kolekcija brzo prođe 100 kom. Velika je razlika dali si kaktuse kupovao po 30 Kn. ili 300 Kn. Zadovoljstvo da se sam brineš o njima i promatraš kako rastu isto nešto znači. Evo i dva moja grusonija. Manji je poklon moje susjede, a ovaj malo veći sam kupio.
Po izgledu rebra je mali grusonii sličniji mammilariji nego odraslom grusoniu.



Lantana i dora imaju krasne grusonije. A vjerujte i moja susjeda. Pogledajte kako je krasan njezin grusonii. To je kaktus koji vas ostavi bez riječi. Visok je oko 80 cm. A star, tko zna? Pitam ju i takve podatke ali jednostavno ih ima previše da bi to sve zapamtio.   


Echinocactus grusonii moje susjede
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 18:16
Pinus,samo se ti šetaj do tvoje susjede da i mi ostali možemo uživati.I tvoji su lijepi,a bit će užitak gledati ih kako rastuTongue
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 21:29
Bome se mora biti dobar znalac. Meni "mladunčad" uopće ne sliči na "starca"!A stari kaktus je zbilja veličanstven!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2010 u 22:17
Evo i moga
 
 
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 17:19
Evo i moga staroga 5-6 godina, bio je kao teniska, sada je veličine košarkaške lopte. Proljetos sam ga prenaglo iz zimovanja stavila na sunce pa sada ima ožiljke. Nemojte da se to desi i vama .. Ne smeta mu toliko koliko gubi na ljepoti smile60..

A ovaj je još maji.. prošvercan jesenas u planinarskim cipelama iz Italijesmile188


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:11
Vidim da imaš i lijepu kolekciju kaktusa,da malo više slika,vidim da imaš šta pokazatiClap
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:18
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Vidim da imaš i lijepu kolekciju kaktusa,da malo više slika,vidim da imaš šta pokazatiClap


Ne znam gdje bih ih mogla staviti ?
Nova sam pa se još ne snalazim ..
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:39
Kažeš u 5 – 6 godina od tenis loptice pa do košarkaške lopte. Izdaj nam tajnu, sa čime prihranjuješ svoje pikavce?
Na vrh
pupa031 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupa031 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:54
Zavisi,
ali moram priznati da to radim i to ljeti redovito, svaka 2 tjedna.
Trenutno imam Green Vitalovo gnojivo za kaktuse i sukulente kupljeno u Baumaxu.
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 21:02
smile183 
Gospod e GOLEM!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 00:40
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 01:15
Ovakovo nesto kao ova slikica ispred , to jos nisam nikad vidjela !   smile181  Predivno , velicanstveno !
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 10:37
Evo i mog grusoniia, ko zna dal će ikad doživjet veličinu i starost ovih s prethodne slike

Uploaded with ImageShack.us
Ovog sam dobio na poklon, star je gotovo četri godine i veličine je teniske loptice, imam još nekoliko maleckih koji nimalo ne sliče ovome ali ih je ljepo pratit kako napreduju
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 07:26
Evo imog doprinosa ovoj temi:
Ja imam dva avrijeteta echinocactus grusonii:
1.) echinocactus grusonii hildm. 1891:
Ovako je izgledao 2007. godine:


A ovako izgleda danas, (slikano u 10/2011. kada sam kaktuse spremao u zimovnik):




2.) echinocactus grusonii fa. inermis:

Slikano u 10/2011. kada sam kaktuse spremao u zimovnik:





Echinocactus grusonii:
Postojbina (prirodno stanište):  Queretaro de Arteaga - Mexico (Sjeverna Amerika)
Cvijet: Žuti

Pozdrav.schumy




**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 08:47
schumy odlični su, pravi kapitalci
 drugi mi je čak i ljepši od prvoga
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 09:22
Ovi kapitalci su zakon!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:28
Još malo škole iz gradiva koje se zove "echinocactus grusonii":
1.)  Cvjetaju samo primjerci u starosti od 30-tak godina (!!??!!)
2.) Jako je izdržljiv i otporan, najviše mu smeta stalna vlaga, zalijevati ga moramo samo kad je podloga potpuno suha
3.) Zimi se drži na hladnom mjestu, ne ispod +5°C, pogotovo noću
3.) Naraste od 1,0÷2,0 m u promjeru, visine do 0,9 m.
4.) Reprodukcija mu je isključivo iz sjemena, zato je mlada biljka izrazito skupa
5.) Cvjeta u kruni na vrhu tjemena, žutim cvjetovima koji izbijaju iz paučinastog opleta
Pozdrav........schumy

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.