Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puničin jastuk - Echinocactus grusonii

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Puničin jastuk - Echinocactus grusonii
    Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:22
Echinocactus grusonii - Puničin jastuk 
 predivan kaktus koji mi iozgleda tako velicanstven i imam osjecaj da zahtjeva posebne uvijete za uzgoj.  
 
PA ako ima neki znalac neka nam podjeli svoje iskusto u vezi ovog ljepotana!!!
Te da li mozda netko zna gdje se mogu kupiti i koliko kosta jedna sadnica otprilike...
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:35
ja ti imam taj kaktus samo je još jako mali. to ti je echinocactus grusonii iliti puničin jastuk. uslikam kasnije pa stavim sliku 
Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:05
Ja sam ga imala.Poima nemam di je.Valjda je uginuo kad mi je nešto jedne godine napalo kaktuse. Kupila ga kod Bešlića i nekih 100kn je bio ali poprilično velik(ko veća dinja)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 12:53
Evo uslikala sam ga mislim da je to taj ili se varam?


Per aspera ad astra.



Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:20
Zvjezdana,i nije baš tako malen.No meni se čini da to nije isti ko i onaj što je tamo na slici.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:53
Zvjezdana prekrasan je, ali mi se čini da ima duže iglice, od onog gore, a vidjela sam te tvoje u Pevecu, ali nisu baš jeftini.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 20:24
Ma mali su izbliza je slikano pa se zato čini da je velik
Per aspera ad astra.



Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 20:31
Na obje ove slike je Echinocactus grusonii. E sad to kaj ovaj dole ima dulje iglice, a ovaj gore kraće, može biti da su različiti varijeteti. Ja imam isti kao i na gornjoj slici. Sada je već poprilično veliki. Opseg s iglicama mu je nešto manje od 80 cm. Vidjela sam ih u Pevecu i dođu oko 220 kn.
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:54
da to je Echinocactus grusonii i uobičajen je u prodaji po marketima (oko 30 kn) veličine loptice za tenis,. moja preporuka je kupiti manji-mladi-kaktus i uživati u njegovom odgoju i učiti nego odmah kupiti odrasli primjerak pa ako propadne velika je šteta.
inače Echinocactus grusonii je u dvije varijante-sa žutim i bjelim bodljama-alba
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 19:38
sa ovim se u potpunosti slažem borzoj!!! bolje kupiti manju biljku pa gledati kako raste nego kupiti gotovu veliku biljku.
 
Kao prvo jeftinije je a i draža ti je kada znas da si ju sam uzgojio.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:14
Baš sam nešto razmišljala o Kaktusima kod Bešlića. Otići ću ovih dana i vidjeti ima li ga, pošto je i ostalo...
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 12:54
  Ovo još zovu i "svekrvin  jastuk".Ako je to ovaj meni u Dalmaciji raste u vrtu
Na vrh
Poison Ivi View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Lokacija: m
Status: Offline
Bodovi: 154
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Poison Ivi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 14:56
hmm kako se meni oni čiine veličanstvenii i  baš sam zaljubljena u tu vrstuu...skoro sam nabavila jedan malo  veći primerak...


Na vrh
Vrijedni mrav View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrijedni mrav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 16:23
To je e.grusssoni var.albispinus. Ja sam čula za izraz " svekrvina stolica " ali ovo s jastukom mi je nekako smješnije.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 17:13
Vrijedni mrave, pa ime ti u potpunosti odgovara, kaktus je predivan,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 20:47
Ovih dana svi spremaju kaktuse, pa i u hotelu. Dva ovakva primjerka na ulazu u hotel, u promjeru su 40 cm.



život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:03
Evo i mog malenog kaktusa, Echinocactus grusonii Tongue!
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:11
Bit će Džomba i tvoj  jednom onako velik ko onaj ispred hotela.
život je more
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 21:20
Oh Lantana...ja kad budem staraTongueon ce konacno odrastiTongue!!
Bit' ce to lijep momenatWinkWink!!
 
LOLLOLLOL
 
Hvala ti!!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2009 u 13:32
Evo mog ogromnog grusonija:
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.