Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:36
Stiže nam zima, hladna crno-bijela zima. Ne volim je. Ne mogu reć da je mrzim, ali nisam baš ni lud za njom. Da je ljudi nisu uresili Božićem i Novom godinom, stvarno od nje ne bi bilo nikakve koristi.
Da se mene pita, proljeće bi počinjalo u listopadu, a zimski mjeseci bi bili zakonom zabranjeni. 1. članak Ustava: "Zabranjuje se zimi da dolazi u našu zemlju. Zabranjuje se spominjanje zime i svaka pomisao na njezinu sivu hladnoću. Ukidaju se zimski mjeseci i umjesto njih uvodimo tri nova mjeseca: cvijetanj, voćanj i povrtanj" LOL
 
Ovaj vikend sam umatao moje "smrze" u toplu odjeću.
 
 
Ja sam se grijao uz vatru. Pokušao sam slikati Domaće kako iskaču iz vatre, ali njih je jednostavno nemoguće uhvatiti objektivom. Uvijek nekako izmigolje. Garant to Malik Tintilinić opet izvodi neke svoje fore.
 
 
 
Vrt me je pokušao oraspoložiti šarenilom cvjetova krizantema. Zna i on da ja teško podnosim zimu. 
 
 
 
 
 
Spakirao sam u podrum i smrze kojima ni u zemlji nije dovoljno toplo.
 
 
I na kraju, bašča me još jednom počastila posljednjim ovojesenjskim obrokom mog omiljenog špinata:
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:47
Nekako je lakše podnjeti zimu kad imaš pravo ljeto, a to ove godine nismo imali. Eto ja čekam i čekam nešto lijepog vremena da malo još nešto napravim vani , a dočekala sam prvu nedjelju adventa.
 
Sviđaju mi se nazivi novih mjeseci.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:48
smile159
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:51
Prije nisam vidjela špinat....za dvoje ga nema ili? Špinat, vruči, topli, hladni mogu jest u svako doba i to u velikim količinama.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:56
smile99
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 12:57
Bilo ga je i za više od dvoje :D
Višak sam odnio prijatelju koji ga voli, ali ga ne jede često, pošto nitko od njegovih ne podnosi špinat.
 
Nisam ni sumnjao da voliš špinat. Pa znam ja izabrati onoga tko mi je drag Tongue!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 13:01
Ti si to mene po špinatu znači "izabrao" ???? Wink
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 14:33
smile96 prvo su me jutros nasmijale riječanke, sada vas dvoje....
Nedo Bog da neko uđe u ured.. sjedi plavuša za računarom i ima blagi tele.. osmjeh
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 16:13
pa naravno da je smiješno, kad ja mislila da me krase druge kvalitete, a kad ono ja ga "privukla" špinatom Smile
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 17:45
slažem se sa tobom gogo i ja nisam ljubitelj zime imam obićaj da kažem da bi voljela da taje od jednog do drugog božića i to joj je dosta.

ali evo opet sam danas prošetala kroz tvoj vrt kod tebe još uvijek cvijetno

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 20:31
Hehe, šala mala. Ali eto čak razmišljamo isto i po pitanju hrane. Nije to za bacit :)

Sad sam se sjetio teorije mog prijatelja:
Pitao sam ga po čemu je znao da su on i cura stvoreni jedno za drugo?
Kaže on - po tome što ja volim samo bijeli dio u eurokremu, a ona voli samo crni dio. Od kad smo skupa, svaku teglicu eurokrema poližemo do stakla.

Djeluje glupo, ali puno ljudi se ne slaže čak ni po pitanju teglice eurokrema, hehehe....
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 21:03
Dobro si obukao cvijeće da se ne smrzne,krizanteme su lijepe,ali špinata više nemaWink
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 21:41
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Hehe, šala mala. Ali eto čak razmišljamo isto i po pitanju hrane. Nije to za bacit :)

 
naravno da nije za baciti ;) , a kakvu kavu voliš?
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 22:47
Prekrasna jesen u tvom vrtu,cvječkice pripremljene za spavanje a vidim da ti baš i nemaš  namjeru odmarat,spravice za feštu u punom pogonu,ma sve vri od aktivnosti,svaka čast
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 22:55
Ako budeš skupljao potpise protiv zime tu sam


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 23:03
I ja volim špinat, mrzim zimu,ali volim tvoje krizanteme!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 08:58
m.gogo slazem se sa tobom,treba zabraniti zimu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 09:13
Nema što, kod tebe se uvijek nešto događa, nikad ne miruješ, to je ono što je zaista predivno.
Malik Tintilinić je pravi vragolan, baš si me vratio u djetinjstvo, a topla odjeća za biljkice izgleda baš onako "moderno" he-he.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2010 u 12:32
tri nova mjeseca, cvjetanj, voćanj i povrtanjLOL
lijepo si to smislio, ja bi umjesto jednoga od tih dodala jedan sniježanj, za zimske radostiBig%20smilesmile167
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 11:51
Ovaj vikend se naravno pravilo adventski vjenčić.
Ove godine sam napravio "poljoprivredni vjenčić", većinom s materijalima i plodovima iz mog vrta. Neka bude na čast i zahvalu Majčici Prirodi i Bogu što su nas obilato nagradili plodovima svog neshvatljivog talenta i neizmjerne milosti.
 
 
 
Napokon sam uspio spakirat i poslat sjeme gompfrene, svim gompfrenašima koji su tražili da im pošaljem. Paketi lijepo izgledaju ovako na gomili.
 
 
Nažalost nisam uspio poslati sjeme mojim dragim prijateljicama iz Bosne i Hercegovine, jer vlasti strašno kompliciraju s papirologijom za slanje sjemena u drugu državu, bez obzira što je to sjeme iz mog vrta i što se ne bavim njegovom prodajom.
 
Kad mi to rekoše u pošti, svega me prožela neka žalost.... žalost za jednom starom damom koja bi, da je nije ubila ljudska omraza, na jučerašnji dan proslavila 67. rođendan. Onom čije ime nije poželjno spominjati, a koja je "međaše rušila i ružu zalijevala na prozorima iz kojih je zjapila bijeda".
Ražalostilo me to što ću za godinu-dvije, bez carina i granica, slati pakete u Helsinki, Što će mi Portugalac ili Španjolac bit tehnički bliži od prirodno i fizički bliskih naroda Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije, od kojih će nas i dalje dijeliti umjetno postavljeni međaši.
 
.....Iz principa ću s proljeća, čim vjetrovi jače zapušu prema Bosni, otić do Save i bacit to sjeme u vjetar. Pa nek sa beharom probehara Bosnom i sjeme mojih gompfrena.
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.