Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucomis bicolor - ananas ljiljan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucomis bicolor - ananas ljiljan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2007 u 19:21
Evo rođe...već je i procvjetao i osjemenio...Big%20smileBig%20smile malo kasnim s sličicom...nešto ga je i ugrizlo...Cry po čuperku...


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2007 u 11:17
I dalje pratimo razvoj ove čudne biljkeWink!!!Evo moj eucomis i dalje znatno kaska za rođakom s DonataLOL ali ipak napredujeThumbs%20Up
 
 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2007 u 16:37
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2007 u 07:32
Super. Ovako kad imamo prethodne sličice imamo priliku za usporedbu. Biljka je baš dobro napredovala i uskoro ćemo uvjerena sam dobiti i sliku s cvjetovima.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2007 u 20:17
Evo mojih mališana..Big%20smileBig%20smile


Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 15:09
LOLLOL - i pokoji kilometar Big%20smile
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 13:03
Artemisia razlika vremenska nam je 12 dana...Wink
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 11:58
Gle, moji su u fazi da se iz one prvobitne pjegave "ličinke" tek počinju otvarati listići - kao da se iz ličinke pojavljuje leptirićHug!!
 
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 18:39
Moji su sada u fazi da su pustili stabljiku i ispod čuperka na vrhu formiraju  nekakve pupoljke ali to s obzirom na sličicu izgledaju ....pravi mršavci...Big%20smileBig%20smile
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 09:14

Eukomis je stvarno otkačena Big%20smile biljčica i u pravu si Donata - kod nas ga zovu ananas-cvijet. Potpuna je egzota, a u mom slučaju se pokazala potpuno nezahtjevnom biljkom koja tako vjerno zasja svake godine bez nekih prevelikih briga - vadi u jesen-sadi u proljećeLOLLOL. U svakom slučaju mi je Heart drag zbog svoje neobičnosti!!!  

Moj je možda debeljko ali tvoj se već razlistaoHug . Smješna je to biljka - kad se počeo probijati iz zemlje (a ja sam već i zaboravila da je tu posađen) pomislila sam da je neka ogromna ličinka i štrecnulo me za srceLOLLOL!!!
 


Ažurirao artemisia - 13 Lipanj 2007 u 15:05
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 23:15
Pa moji su mališani ( tek su posađeni ovo proljeće) prema tvom veteranu.
Big%20smileBig%20smile Moji će morati popiti još puno vode da se ovako lijepo podebljaju...Big%20smile
A vjerovatno je i to da više voli kontinent nego moju sunčanu teracu..Wink
Nego artemisia jesi li ti zadovoljna tom biljkicom ...izgleda nekako "otkačeno"
neznam zašto ali podsječa me na ananas..LOLLOL Ali i tvoj je pjegav, odmah mi je lakše....Big%20smileBig%20smile
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 13:57

Klimatske razlike.

Ne mogu a da se ne nasmijem LOL kad vidim ovako drastičnu razliku u razvojnom stadiju iste biljke
u različitim klimatskim uvjetima. Dakle, ovaj Eucomis je već dvije (Ermm ili možda tri) zime prezimio
u mom duboko kontinentalnom vrtu i sada je ovakav:
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 19:39
Ova moja dva su iz iste vrečice...a za sad izgledaju različito...baš me zanima nastavak...Confused
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 07:46
Moj eukomis ima lepu rozetu listova. Zelene su boje i nema nikakvih šara na njima. Nadam se da će uskoro početi izbacivati cv etno stablo, a možda i neki pelcer sa strane.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:30
ne ali sam sigurna da sam na pravom mjestu
jer se razumijemo inace mene moji ne razumiju i stalno kukaju
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:28
He he,misliš,uz nas ovdje, da si jedinaWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:25
shasha ja sam inace tvrdoglava i sto zacrtam to mora tako biti
ali sto se tice cvjeca tu sam pravi manijak
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:24
hvala
valjda vam necu dosaditi
E znam ja to anqi mi je rekla jedan dan poslati autobusom i bas kad smo se dogovarale kako to da uskladimo ja sasvim slucajno naiđem na lavandu
i zamisli mojoj sreci nije bilo kraja
i uz to ja uzmem obje vrste
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:22
Dina Clapza 500-ti post.A što se cvijeta tiče,pa koliko si lavandu ganjala? I sad je imašWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:17
vjerujte mi ljudi da sam sve popunila da sad vise ni kafu ne mogu popiti na tarasi od saksija ali to sam i htjela
sreca je u kuci imam jos jedan veliki balkon,bastu vikendicu i punoooooooo slobodnog mjesta
tako da cu i to da popunjavam polako
a eucomis cu nabaviti uskoto (nadam se da cu ga uspjeti naci)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.