Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucomis bicolor - ananas ljiljan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucomis bicolor - ananas ljiljan

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 18:39
Moji su sada u fazi da su pustili stabljiku i ispod čuperka na vrhu formiraju  nekakve pupoljke ali to s obzirom na sličicu izgledaju ....pravi mršavci...Big%20smileBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 11:58
Gle, moji su u fazi da se iz one prvobitne pjegave "ličinke" tek počinju otvarati listići - kao da se iz ličinke pojavljuje leptirićHug!!
 
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 13:03
Artemisia razlika vremenska nam je 12 dana...Wink
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 15:09
LOLLOL - i pokoji kilometar Big%20smile
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2007 u 20:17
Evo mojih mališana..Big%20smileBig%20smile


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2007 u 07:32
Super. Ovako kad imamo prethodne sličice imamo priliku za usporedbu. Biljka je baš dobro napredovala i uskoro ćemo uvjerena sam dobiti i sliku s cvjetovima.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2007 u 16:37
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2007 u 11:17
I dalje pratimo razvoj ove čudne biljkeWink!!!Evo moj eucomis i dalje znatno kaska za rođakom s DonataLOL ali ipak napredujeThumbs%20Up
 
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2007 u 19:21
Evo rođe...već je i procvjetao i osjemenio...Big%20smileBig%20smile malo kasnim s sličicom...nešto ga je i ugrizlo...Cry po čuperku...


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2007 u 07:37
DonataClapza tvoj eucomis, super je.
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2007 u 08:26
Donata Thumbs%20Up - krasan je!!! Za kojih 10-ak dana i samoborski primjerak će biti u punom cvatuLOL!!! Naravno, taj svečani čin ću ovjekovječiti Wink!!!

Ažurirao artemisia - 11 Srpanj 2007 u 06:23
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2007 u 23:41
Donata
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 10:15
ovu biljku mislim da jos nisam vidio u svome zivotu uzivo...
sve u svemu stvarno je predivna, pogotovo na ovoj zadnjoj slici od artemisie
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 10:15

Čini mi se da me jako dugo nije bilo na forumuErmm pa tako kasnim i sa sličicama kontinentalnog rođe u punom cvatu - a i on je kasnio za južnjakom dobrih 20-ak danaLOL!!!! No, ipak je zasjao u punoj svojoj ljepoti Hug!

 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 10:23
smiley_57kaj da velim više,samo ga poželjeti mogu.Jel to lukovica,ajme ni ja to nisam nigdje u vrtu još vidjela(možda jednog dana,osim tu na slikama,i kod sebe ga vidimsmiley4
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 12:43
i da to mmože prezimiti u kontinentalnom djelu?
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 14:21

Evo kako nas izgled može zavaratiLOL!!! Biljka stvarno izgleda egzotično i normalno ju je očekivati negdje u toplim krajevima - kao na Donatinoj taraci Big%20smile , a gle kako joj odgovara i usred samoborskih brda Hug!!! I stvarno je u vrtu svih 365 dana u godini i tako već 2-3 godineHeart!!!

A to što eucomis niste vidjeli ni u jednom vrtu možda je i zbog toga što je to relativno mala biljka (cca 30-ak cm visoka), a i bojom cvjetova se ne ističe i u zelenom okruženju je teško uočiti njenu ljepotu - tek jedna makro fotografija to može dočarati Wink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2007 u 20:18
Artemisia bicolor ti je prekrasanClap. Rođo je već u silaznoj putanji...Što radiš s njim kad se cvijetići počnu sušiti??? Kidaš li mu stabljiku ili pustiš da se sasuši...?? 
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2007 u 08:35
Donata, u pravilu ja sve lukovičasto cvijeće jednako tretiram - kad cvijet uvene cvjetne stabljike porežem jer ne želim da se lukovice iscrpljuju na stvaranje sjemena već želim da se "nahrane" i pripreme za cvatnju iduće sezone. Znam da bi Voki postupio drugačije Wink i razmnožio biljku pomoću sjemenki ali eto, ja to tako radim. Da, mislim da je Voki negdje rekao da čeka da mu potjeraju i postrane mladice pa me baš zanima da li će se to dogoditi jer u mom slučaju i nakon 2-3 godine nema nikakvih dodatnih izboja - kao da se lukovice ne množe Ermm.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2007 u 09:58
Evo, tu sam...
Kod Eukomisa seme počinje da se formira pre nego što cvetovi uvenu, tako da svakako ostavljam seme.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.