Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Eucomis bicolor - ananas ljiljan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Eucomis bicolor - ananas ljiljan

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Eucomis bicolor - ananas ljiljan
    Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 17:52
...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 17:59
Eucomis bicolor ima purpurno zelene cvetove i purpurno prošaranu cvetno stablo. Ove godine sam kupio lukovicu i posadio u baštu. Ovo su slike sa neta, a kada moj nikne i cveta slikaću ga. Lukovice Eukomisa se vade u jesen jer su osetljive na niske temperature i sade se u proleće. Mogu se saditi u veće saksije, žardinjere ili u baštu.Zanimljiva je biljka sa listovima na vrhu cvasti koji izgledaju kao kapica. Eucomis comosa je robusnija vrsta od E. bicolor i njoj treba veći prostor.

Ažurirao voki - 12 Travanj 2007 u 18:03
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 10:08

Ja pripadam kategoriji onih cvjetoljubaca koji moraju imati sve što videEmbarrassed pa je tako i jedna lukovica Eucomisa, ili "Ananas ljiljana" završila i u mom vrtu prije tri godine. Na pakovanju je pisalo "Hardy" što sam ja protumačila kao otporan (mislim na smrzavanje) i tako ga nisam u jesen izvadila iz zemlje!! I unatoč tome je iduće godine potjerao i cvaoLOL, a evo ga i sad mu je vršak provirio iz zemljeWink! Ipak je istina da je HARDY!!!! Stvarno mi je žao Unhappyšto nemam digitalac da snimim taj šareni izbojak!

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 11:32
Baš super izgleda, i list mu je dekorativan.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 11:45
A tek sad kad sam vidjela svih mogućih boja i oblika na netu, ljudi pa on je prekrasan. Kad može u kalić nagodinu ću ga sigurno ugurati negdje. Ovaj je s neta

Ažurirao lana2 - 01 Lipanj 2007 u 11:52
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 17:32
I ja imam dva posađena eucomisa bicolora i izgledaju isti kao na sličici prvoj...
Lijepo su se razlistali i baš me zanima kako će u konačnici to sve izgledati...
Kupila sam ih ovo proljeće...Stavit ću sličicu ..Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 18:31
jako je lijep ali nemam ga gdje posaditi
sad sam pocela cvjece nositi kod mame jer ga ja ne mogu udomiti kod sebe
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2007 u 22:24
Dina, blago tvojoj mami! A za jednu lukovicu i ne treba baš previše mjesta, zar ne?!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 21:42
Evo stavit ću slikice moja dva eucomis-a bicolora da mogu pratiti njihov razvoj...Clap a  i baš me zanima dali
će se pretvoriti u ljepotice sa slike..

Čak ni ne izgledaju isto.,..

Prvi pjegavko


a drugi baš i nije

 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:17
vjerujte mi ljudi da sam sve popunila da sad vise ni kafu ne mogu popiti na tarasi od saksija ali to sam i htjela
sreca je u kuci imam jos jedan veliki balkon,bastu vikendicu i punoooooooo slobodnog mjesta
tako da cu i to da popunjavam polako
a eucomis cu nabaviti uskoto (nadam se da cu ga uspjeti naci)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:22
Dina Clapza 500-ti post.A što se cvijeta tiče,pa koliko si lavandu ganjala? I sad je imašWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:24
hvala
valjda vam necu dosaditi
E znam ja to anqi mi je rekla jedan dan poslati autobusom i bas kad smo se dogovarale kako to da uskladimo ja sasvim slucajno naiđem na lavandu
i zamisli mojoj sreci nije bilo kraja
i uz to ja uzmem obje vrste
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:25
shasha ja sam inace tvrdoglava i sto zacrtam to mora tako biti
ali sto se tice cvjeca tu sam pravi manijak
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:28
He he,misliš,uz nas ovdje, da si jedinaWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2007 u 22:30
ne ali sam sigurna da sam na pravom mjestu
jer se razumijemo inace mene moji ne razumiju i stalno kukaju
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 07:46
Moj eukomis ima lepu rozetu listova. Zelene su boje i nema nikakvih šara na njima. Nadam se da će uskoro početi izbacivati cv etno stablo, a možda i neki pelcer sa strane.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2007 u 19:39
Ova moja dva su iz iste vrečice...a za sad izgledaju različito...baš me zanima nastavak...Confused
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 13:57

Klimatske razlike.

Ne mogu a da se ne nasmijem LOL kad vidim ovako drastičnu razliku u razvojnom stadiju iste biljke
u različitim klimatskim uvjetima. Dakle, ovaj Eucomis je već dvije (Ermm ili možda tri) zime prezimio
u mom duboko kontinentalnom vrtu i sada je ovakav:
 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 23:15
Pa moji su mališani ( tek su posađeni ovo proljeće) prema tvom veteranu.
Big%20smileBig%20smile Moji će morati popiti još puno vode da se ovako lijepo podebljaju...Big%20smile
A vjerovatno je i to da više voli kontinent nego moju sunčanu teracu..Wink
Nego artemisia jesi li ti zadovoljna tom biljkicom ...izgleda nekako "otkačeno"
neznam zašto ali podsječa me na ananas..LOLLOL Ali i tvoj je pjegav, odmah mi je lakše....Big%20smileBig%20smile
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 09:14

Eukomis je stvarno otkačena Big%20smile biljčica i u pravu si Donata - kod nas ga zovu ananas-cvijet. Potpuna je egzota, a u mom slučaju se pokazala potpuno nezahtjevnom biljkom koja tako vjerno zasja svake godine bez nekih prevelikih briga - vadi u jesen-sadi u proljećeLOLLOL. U svakom slučaju mi je Heart drag zbog svoje neobičnosti!!!  

Moj je možda debeljko ali tvoj se već razlistaoHug . Smješna je to biljka - kad se počeo probijati iz zemlje (a ja sam već i zaboravila da je tu posađen) pomislila sam da je neka ogromna ličinka i štrecnulo me za srceLOLLOL!!!
 


Ažurirao artemisia - 13 Lipanj 2007 u 15:05
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.