Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bršljan - Hedera helix
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bršljan - Hedera helix

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 12:59
W, ja bih voljela da mi cijela unutrašnjost dvorišta zaraste u bršljan, imam neke ružnjikave zidove pa da to sakrijem. Imam bršljana dosta, ali još nije prekrio koilo bih ja htjela.
A reci mi, jel oni tvoji na jugu imaju možda kakvu debelu stabljiku ili nešto kao deblo ? Od bršljana se prekrasan bonsai može raditi, samo treba naći dovoljno debeli doljnji dio.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 14:25
hmmm bila sam pred par tjedana dolje i pocupala ga koliko god sam mogla (napao je smrad limune i ruze od zadnji put kad sam ga pocistila), ali nije bas da imaju neke debele stabljike... valjda zato sto ga cupam stalno pa prezive samo ti izdanci koji su se sami zakorijenili i onda su stalno tanki.
kad bum isla opet pogledam ti i donesem ako bude debljih, bilo koja izlika samo da ga mogu dalje cupat

za pokrivanje zidova, ima i drugih opcija uz brsljane, pogle tu:
http://www.houzz.com/ideabooks/2114851/list/Climbing-Plants-Suit-Small-Gardens
velika gorica
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 15:15
ja moj zid od bršljana redovito svaki dan ljeti tuširam....3 god se nije ni pomakao kad san ga posadila i onda je podivljao i raste bujno i brzo

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 19:13
Meni je bršljan ok, a imam i onu nesretnu lažnu lozicu, meni je to napast. To divlja svuda. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ivchy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivchy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 14:53
Pozdrav!
Mene zanima može li bršljan iz šume rasti u plastičnim čašicama dok ne naraste?
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 14:57
ja sam divlji bršljan sa ceste odma zatrpala u vrt....dvi - tri godine nije ni mrdnija ...i onda odjednom bum...ne zaustavlja se

...evo ga na zidu - desno na slici

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 22:31
Ja sam svoj danas orezivala, ni ne zaljevam ga, a prekrio je i sto treba i ne treba. Smeta mi što se u njemu kriju gušteri, raj za te male spodobe, svaki put se uplašim kada dođem blizu. Glikice, debelu stabljiku imaju i kod nas u Slavoniji, čim su malo stariji, meni danas skoro pukle škare..jedva odrezala..
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 19:52
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2014 u 21:43
Sitnolisni..



Šarenolisni



Zelenolisni


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2014 u 00:00
Jako volim bršljan. U vrtu imam na nekoliko mjesta divlji bršljan koji se brine sam o sebi, a kad prekorači granice u nedozvoljeno područje, samo ga malo podšišam. Pitomi bršljan posadila sam uz žičanu ogradu (ne volim žičane ograde), a zelenim zidom osigurala sam ljepši pogled i malo privatnosti i susjedu i sebi jer nas dijeli samo ta ograda. Slika je od prošle godine, ove se godine bršljan lijepo raširio. Ipak mu je ovo već četvrta godina.
Sutra je novi dan.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 02:57
Ovaj list ima preko 20 cm.



Ovo je vrh bršjana koji prekriva zid i uz ovu ogradu visok je cca 3 metra i na toj ga visini "držimo"


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2014 u 07:04
Bršljan je lijepi pokrivač, i horizontalni i vertikalni samo je malo lijen ispočetka. Mojem je trebala godina-dvije da odluči rasti. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 01:46
Čini mi se da je to karakteristika većine penjačica... Ništa, ništa a onda joj je meni.... Imam jedan dio ispod smreke posađen s bršjanom, gredica je uzdignuta pa je počeo "kipiti" iz nje, a bome i smreku je počeo pomalo osvajati...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2014 u 14:00
Pokušala sam staviti sliku moga "pokojnog" bršljana, ali neće mi kopirati , ako želite vidjeti " naše dvorište" 80. stranica
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2769&PN=80&title=nae-dvorite

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2769&PN=80&title=nae-dvorite
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2014 u 00:57
Cvijet



Bršljan kao pokrivačica




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2015 u 19:11
moj je visok oko tri metra 

Na vrh
LadyTrucker View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2015
Lokacija: Montenegro
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LadyTrucker Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 00:05
Nabavila sam dva jako mala sarenolista brsljana i sad mi tata tupi da to maknem,jer je otrovan.Zna li neko od vas koji je brsljan otrovan?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 20:59

Sve vrste bršljana su otrovne.

Većina otrovnih biljaka ima gorak odbojan okus pa je mala vjerojatnost da će ih netko jesti. No, treba pripaziti kod male djece da nebi iz znatiželje pojeli neku bobicu.

Često ljudi u svom okruženju imaju otrovne biljke a da i ne znaju da su otrovne. U naseljima se često susreću otrovne biljke, čak se neke sade u parkovima i ja se ne sjećam da se je itko sa njima otrovao: bršljan, tisa, kalina, kurika, crvena bazga, đurđice, jedić, imela, mrazovac...

Ja u vrtu imam tisu, kalinu, puno bršljana, mrazovac, jedić, kozlac (i vjerojatno još koju otrovnu biljku) i imam unuka od tri godine kojemu nikada nije palo na pamet da bi išao jesti neku biljku ili bobicu.  


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 14:29
šarenolisni

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2016 u 21:50
Zašto se suši, kako da mu pomagam. Isprobala insekticid i fungicid , ali ne pomaže . Prihranjen je , ali samo se suši . Šarenolisni veliki i mali.




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.