Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 414243
Korisnik
Poruka
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 15:36
Ja sam prije tjedan dana postala vlasnik vrta od 50-ak m2, formirala sam gredice i posadila raznovrsnog povrća po sistemu dobri i loši susjedi. Zemlja je bila preorana, ja sam uz svaku sadnicu stavila zemlju koju sam kupila u MBM - univerzalnu, mislim malčirati sa slamom koju planiram uskoro nabaviti. MM mi stalno govori da neće biti ništa od toga ako ne stavim gnojivo i ja sam danas kupila od Agrovita ekološko gnojivo i prema uputi ću staviti oko svake posađene biljke.
Mogu li mi iskusniji vrtlari reći je li to dobar način i šta bi još trebalo napraviti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 16:08
ljiljana3 nadam se da si mislila i na biljke zaštitnice vrta jer na žalost u eko vrtovima kao što je i moj caruju mravi, uši, gljivice... pa sam stalno u novoj potrazi za ekološkim "ljekovima" za moje povrće... 
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 19:27
Drago mi je da se pokrenila tema.Evo moj prilog.
Pokrila sam tlo slamom,nisam gnojila oko rajčice.Prošle godine mi se pokazalo bolje zalijevanje s vodom 1:10.Stajski gnoj sam stavila u vodu,razrijedila i time zalijevala povrće.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 19:28
posijala sam kadifice okolo,imam nevene a godina je i tako očajna,bojim se da sve ne istrune od ove silne vode
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 19:31
Ovdje nepokriveni dio sam posijala tikvice,kada niknu i njih ću obložiti slamom.Nije klasični bio vrt ali će biti bez kemije.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:06
desert rose,
mislim i na zaštitnice, danas sam kupila cinije i bosiljak, a kadifica, nevena, kamilice nije bilo. Confused
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 08:48
Drage curke, pratit ću razvoj u vašem vrtu, uvijek mi je želja bila malčirati povrtnjak, ali ne mogu nabaviti slamu, pa tako baš kada jako zapeče sunce, pokrivam sa travom papriku jer je ona najosjetljivija. Kada je jako kišovito, čini mi se da malčairanje i nije baš dobro jer slama i trava trunu uz biljku.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 17:46
 
Vidi se da su listići "pomalo izrešetani" ali okus je savršen!
Ja još nisam ništa malčirala jer kiša pada i pada... Danas sam u maloj pauzi od padanja pošpricala rajčice razrijeđenim mlijekom jer od te silne vlage gljivice se množe. Možda niti to neće biti dovoljno pa ću sutra ako ne bude padalo pošpricati pripravkom od češnjaka. Borim se sa rajčicama još od veljače i ako mi propadnu, biti će Cry...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 10:27
Desert Rose de  mi molim te napisi kako pravis pripravak od cesnjaka i ja strahujem d aparadajze spricam prelsicom i koprivom,gavezom,zaljevam u korijen odstajalom koprivom,spricam mlijekom,al opet je strah prisutan previse je vlage.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 17:20
Oprosti pustolovko, tek sada sam vidjela poruku. Sigurno je sada kasno, ali evo ti recept, možda dobro dođe za koju narednu sezonu.
Istisne se cijeli češnjak i prekrije biljnim uljem. Nakon dva dana procjedi se tekućina, doda nekoliko kapi deterdženta i koristi se razrijeđeno, jedna žlica na litru vode.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 414243
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.