Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni luk - Alium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni luk - Alium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 17:15

Ja sam ga imala u cvijetnjaku na prozoru i zaista je lijepo izgledao. U vrtu mi baš ne uspijeva pa ga niti ne sadim u vrt.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 00:01
mislim da sam preduboko posadila lukovice,ili vecina mojih lukovica polako izviruje iz zemlje al od luka nema ni traga ni glasa 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 06:46
meni je izniknuo neki divlji, nema ogromnu glavicu kad cvjeta, niti bude ne znam kako visok, ali bude lijep
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:58
Već godinama imam male ukrasne lukove žute koji su visine cca 15-20 cm i vrlo slične neznatno više i krupnije lila boje. Lani sam u Merkatoru pronašla veliki ukrasni luk. Posadila sam ga u jesen i narednog proljeća prekrasno je cvjetao. Zbog preuređenja vrta morala sam dio lukovica izvaditi kad se list sasušio i opet ove jeseni vratiti natrag. Nekoliko lukovica ostalo je u zemlji od prošle godine. Gledala sam u vrtu mnoge lukovice su provirile, ali nema luka ni na jednoj lokaciji. Vjerojatno malo kasnije izlazi. Zaista su prelijepi, kako u vrtu tako i kao rezano cvijeće. Dugo su mi stajali u vazni i izgledali kao sušeni cvijet. Valjda će nas i ove godine veseliti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:05
Imam i ja te male zovu se alium moly,a imam i i velike.Oni kasnije krenu.Imam i gigantski luk,onaj što mu lukovica ogromna..Prošle godine su svi cvjetali čak i sjemena je bilo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:20
I kod mene je bilo sjemena, ali ga nisam skupila, rasulo se po zemlji i ne vjerujem da će nići. Što vi radite sa sjemenom?
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:23
Ja sam skupila i podjelila sjeme..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:14
Lukovice ovog nježnog bijelo cvijeta ostaju u zemlji i svako me proljeće razveseli svojim bijelim lopticama
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 08:37
I mene, kao i zribal, zanima što da radim sa sjemenjem. Ukrasni luk je ocvao i sada su se na ocvalim glavicama počele stvarati male zelene kuglice. Pretpostavljam da će to biti sjemenje.
Isplati li se čekati da se stvori to sjemenje i kako dugo mu treba da sazrije? Rasijava li se samo? Ili je najbolje kao i kod svih lukovica odrezati stapku kako biljka ne bi trošila snagu na stvaranje sjemenja već ga usmjerila u lukovicu.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 11:17
Prošle godine sam morala vaditi lukovice ukrasnog luka i u jesen posaditi da drugo mjesto. Znam da sam imala samo tri lukovice, a niknulo ih je 5-6, mililna. Cvjetali su i bili prekrasni. Zanimljivo je da njihovi listovi počinju žutjeti kada počne otvarati cvijet. I, evo ocvao je, a listovi skoro nestali sa zemlje. Nisam trgala cvjetne stapke kad su ocvali cvjetovi i evo sad su se formirale glavičice pune sjemena. Vjerojatno sam tu pogriješila, ali još nije kasno. Sad više nisam pametna, jer ima jako malo informacija o njima, da li vaditi lukovice, kidati cvijetne stapke ili ne ili sve ostaviti kako jeste, pokupiti i podijeliti sjeme. Takodjer su mi niknuli imali boja ciklame, baš su slatki. Njih imam više oko vikendice i nikad ništa nisam dirala ni lukovice ni stapke, a sad su to prekrasni mali grmčići. Tko zna više neka nam piše.


Ukrasni luk u cvatu:



Ovako izgleda danas:

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 21:08
Zribal prekrani ti je luk. Nadam se da će na jesen biti u prodaji njihovih lukavica.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 21:13
zribal....koliko li će ih tek nagodinu biti...krasni su tiClap
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:07
Triša bijeli cvjetovi su jako slični medvjeđem lukuTongue ali lišće je drukčije
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:14
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

zribal....koliko li će ih tek nagodinu biti...krasni su ti[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />


Ne znam koliko će ih biti, jer o njihovu razmnožavanju ne znam ništa. Prošle godine sam posadila samo 3 lukovice, a izvadila 7 od kojih je 6 cvjetalo. Ove godine ostavit ću lukovice u zemlji, a sjeme ću pokupiti i posijati pa šta bude. Zato sam ostavila ova dva cjijeta da sazriju. Ako ih bude puno lako podijelimo, zar ne.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 22:36

Lukovice se vade, jer svaku lukovicu možeš podijeliti na dva dijela. Tako da jedne godine npr. imaš jednu, iduće dvije, pa četiri itd.

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 22:57
O, hvala ti floramye, bila je to jedina lukovica za koju sam odlučila da ju ne diram. Srećom zabilježila sam mjesta gdje su posađene pa ću sutra izvaditi.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 00:44
U basti nije bilo mesta za njega ...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 01:36
Preslatki su mimar. Je su li oni takve boje ili su već precvjetali. Nemam osjećaj o veličini glavice cvijeta, a po obliku lista ovo bi trebao biti onak krupni, tzv. gigant.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 21:25
Konačno sam i ja nabavila lukovice...














Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 21:22
krasni su
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.