Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ukrasni luk - Alium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ukrasni luk - Alium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 20:13
Nemam, nažalost. Ako mi se iduće godine malo umnože lukovice, dobivaš u jesen.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 15:54
Super! Držim i palce i fige da nekaj ne krene krivo
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 07:58
Dobio sam lukovice ukrasnog luka "Siculum", zna li neko na koju dubinu se sadi?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 09:02
Voki,ja sve lukovice sadim po onom otprilike tri visine lukovice da mi je dubina.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 10:56
Hvala na informaciji, tako ću i uraditi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:39
Moj luk proviruje polako.Ne znam samo koliko će mu štetiti ovi mrazevi.
Dobila sam jesenas i 3-4 lukovice onog visokog luka.Nemam poima kak izgleda u cvatu.
Donata jesi ti našla lukovice?
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 20:03
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Moj luk proviruje polako.Ne znam samo koliko će mu štetiti ovi mrazevi.
Dobila sam jesenas i 3-4 lukovice onog visokog luka.Nemam poima kak izgleda u cvatu.
Donata jesi ti našla lukovice?


Odustala sam od luka...jer su mi previsoki za jugo koje zna harati po teraci ...
smile65 dobila sam neke nove biljčice ..uglavnom penjačice koje ću pokušati rasporediti po zidovima...
Nova godina nove ideje...smile187  
Na vrh
maculi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maculi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 23:30
Kupila sam lukovice ukrasnog luka. Da li da ih posadim direktno u baštu ili prvo u male saksijice pa da ih prebacim na stalno mesto kad niknu? Treba mi savet hitno ako neko zna da pomogne....Dubina sadnje? Zalivanje? Imam vrt od nedavno i nemam iskustva. Hvala unapred!!!Smile
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:37
 Ja sam našla samo ukrasni keljLOL
 Naravno da sam kupila vrećicu....
 Meni se čini da je ono sa shashine slike cvijeće koje se kod nas nađe na pijaci u buketićima, a prodaju ga žene na štandu...inače ima toga Donata i po Vruljici , samoniklo i samo u bijeloj boji...hoću reći, ne sliči mi baš luku na slici koju si ti stavila...ne znam, možda sam u krivu...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 21:26
Za koji tjedan će se luku posušiti sjeme. Da li je netko probao posijati sjeme dikrektno s biljčice- onako netretirano! Treba li ga obraditi nekako?
Lani sam probala posijati ono što se stvorilo nakon cvatnje, ali nisam uspjela.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 17:48
Ja sam nedavno kupila u Plodinama Allium Purple Sensation, krupne lukovice kao veliki tulipani- piše visina cvijeta 80 cm i Allium Sphaerocephalon - sitnije lukovice kao lučice crvenog luka- visina 60 cm. E sada mene zanima jedu li ih voluharice i puževi, ako netko zna. Jer zbog moje ljubimice Ree ništa ne trujem da mi se ona ne otruje.Mislim da me Donata razumije (aljaški malamut). Šeflera mislim da bi sijanje trebalo funkcionirati kao kod crvenog luka- posiješ sjeme i dobiješ lučice, a drugu godinu iz lučica cvijet.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 18:54

kat.rea, ja sam od svekrve nasljedila u vrtu ukrasni luk. Svašta se izmijenilo u vrtu, ali on i dalje opstaje i uvijek je isto lijep. Čak ga niti ne gledam (sram me bilo). Po tome je vrlo otporan.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 20:26
Ja sam ove jeseni posadila allium moly.Piše da naraste nekih 20-tak centimetara i da uspjeva u klimatskim zonama od 3- 9.Neznam još kakav će biti.Na pakovanju  je žute boje i ovako bi trebao izgledati (slika sa neta).
 
 
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 13:55
Što se tiče miševa i ostalih glodavaca mislim da im alijum nije interesantan jer kod mene sve pojedoše a alijume imam već par godina.Sad nastojim fritilariju ubaciti gdje god mogu jer one rastjeruju svojim mirisom voluharice
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 16:34
Kupila sam allium neki dan i danas još jednu vrećicu i jednu vrećicu sam poslala Manči. Piše da se sadi od 3. do 5. mjeseca, a cvjeta od 5. do 8. mj.
Neće biti visok piše od 20 do 30 cm što mi savršeno odgovoara. Lukovice saditi na dubinu od 7 cm, udaljenost jedna od druge hm ? - ne piše.
 
Imam nešto i sjemena alliuma - ne sjećam se od koga sam ga dobila i to je već posijano.
 
Ako ima netko iskustva sa sadnjom lukovica, molim da me prosvjetli kakve su mu bile i nešto više o njemu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 12:11
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

kat.rea, ja sam od svekrve nasljedila u vrtu ukrasni luk. Svašta se izmijenilo u vrtu, ali on i dalje opstaje i uvijek je isto lijep. Čak ga niti ne gledam (sram me bilo). Po tome je vrlo otporan.

Hoya, ostaje li ti stara lukovica kao kod amarilisa, ili ona propada a pored se stvaraju nove kao kod tulipana. Moj purpurni je ocvao i sada se stvara sjeme, a onaj drugi se sprema na cvatnju.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2009 u 12:13
smile42ispravak netočnog navoda, procvao je purple sensatio, a "drugi" je sphaerocephalon ( da polomiš jezik izgovarajući naziv).
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 13:02
jel kasno za sadnju ukrasnog luka? Confused
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 19:01

Nije, strpaj ga u zemlju pod hitno!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 11:22
posadila sam pred kraj zime vlasac u teglu, a sad sam otkrila kako se on uzgaja i kao ukrasna biljka, pa šta mislite da li da ga ostavim tako u posudi, ili je bolje presaditi ga u vrt
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.