Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plantlover's Diary
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plantlover's Diary

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 20:36
Dugo se nisam javljao u svom dnevniku pa sad opet nastavljamEmbarrassed.Evo jedne slikice:
DRAGOLJUB koji je danas procvjetao.
Trenutacno se odmaram od radova u vrtu zbog kise,ali kada prestane ceka me puno toga:bojanje ograde,oranje,sijanje trave,moram napravit uzdignute gredice pa ako netko ima iskustva ili link kako se to tadi neka stavi,unaprijed mu zahvaljujem!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:08
prekrasan je,rano ti je procvaoClap
Kako to misliš"uzdignute gredice"?
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:06
To ti je to samo kaj bi ja to napravio kao kvadrat i od ravnih daska
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:08
Princip gradnje uzdignute gredice ja isti kao i kod gradnje humka (samo s okomitim stranicama, ne šire od 1,2 m) - dakle jezgra usitnjenih grana i drugog grubog materijala - pola metra, drugi sloj travnate ploče koje se stavljaju s zelenom stranom okrenutom prema dolje - ili sloj otkosa trave, sijena ili pomiješanih vrtnih otpadaka 15 cm, sloj zemlje 10cm i čvrsto potisnuti, lišće 25 cm - po mogućnosti od više stabala, vrsta mislim, obavezno vlažno, pomiješano s malo zemlje, 5 cm humusa , kompost od gnoja 5 cm sa što više kišnih glisti (ovo se može izostaviti), pa 15 cm grubog komposta  - bitan sloj, 15 cm zrelog komposta i vrtne zemlje. jaaako puno posla, ali drži 5-6 godina. Tu povrće fenomenalno uspijeva, ali se brzo suši-s vanjske strane posaditi puzavice, vole ga miševi i voluharice - na dno staviti mrežu. Imaš malo o tome u knjizi bio-vrt, i o drugim eksperimentalnim metodama.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:10
Aha, nismo mislili na isto.... Ja mislila na one visoke.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 22:37
Meni treba samo ova niska...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:27
S ovakvom gredicom možeš imati jedino problem za vrijeme suše - jer je povišena od tla, pa imaj na umu više i češće zalijevati. Ja sam svoje gredice odlučila čim više sniziti nakon prošlogodišnje suše...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:48
Sasvim slučajno, više iz estetskih razloga, imam povišene gredice koje su ograđene kamenjem, velikim, i mučim se na tim djelovima još više sa sušom........
Zbog čega se uopće rade ovakve povišene gredice? Ja sam htjela malo razbiti jednoličnost vrta jer je ravan... 
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 14:36
Pa moj slucaj je slican kao i slucaj sa manci.Moj vrt je potpuno ravan,ja bi htio samo petnajstak centimetara.Vidjet cu jos.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:58
U svezi povišenih gredica i suše,pala mi jedna ideja na pamet.E sad samo ne znam koliko je to izvedivo. Da se sa unutarnje stane ovih dasaka(ja ću to po gornjoj slici pričati) zabije neka folija.Mislim samo sa strane,ne na dnu!!!? Meni se čini da bi tako više vlage bilo.E sad,možda mi se samo čini.Jel to netko probao? Mislim da nebi trebalo smetati ničemo,ako neće koristiti slučajno(no moje su ideje inače fenomenalne,pa što i ova nebi bilasmile225)
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 07:49
 Je , fenomenalna je, vidjela sam u nekom članku  o povišenoj gredici da se obavezno stavlja folija sa strane.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 23:41
Da, zanimljivo to sa folijom, ima logike.........ali moje gredice su ogromne i sve mi se čini da će im bitismile155pa ću ih razrušiti i napraviti "bazene" da se skuplja voda....
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 20:26
Znam da nisam bas aktivan u svojem dnevniku aki evo:
danas sam napravio ovo(ne znam kak bi to nazvo).Unutra sam posadio mjesavinu sjemena jednogodisnjih biljaka.Nadam se da ce niknut.Zanima me samo da li treba ic po njima jos malo zemlje?
 
 
I ne svida mi se bas nesto.Mislim da cu morat napravit nesto od ravnih dasaka.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:01
Bravo za klijalište, baš ti je fora idejasmile141
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:21
Plant,ako je ovo bijelo što se vidi sjeme,onda stavi još zemlje.Imaš mjesta do ruba tako da neće biti previše.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:43
je,to su sjemenke,ali su bile pomjesane i jako male i velike.stavit cu ja jos zemlje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 22:02
plantlover, ma znamo mi da ti stalno nešto spremaš. Ništa ne mjenjak kutija od voća je baš fora, treba se i to sjetiti. Naravno neće ti dugo trajati, li nisi je ni kupio, pa.....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:25
Da moj dnevnik ne bude na zacelju(il kak se to vec kaze...Embarrassed)napravio sam ovo.
Naravno nije savrseno,vidi se da je jedna letvica malo dalje od drugih ali za prvi put je,nadam se dobro(vaza je samo kao potpora).Ovdje bi trebala ici moja buduca penjacica,pasiflora ili tako nesto,ali tek kad kupim odgovarajucu vazu.Za sada toliko.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:30
Bravo plant - naravno i ja imam sličnih koje je napravio mm - draži su mi ljepši od onihj koji se kupe.
Bravo za tvoje vrijedne ruke, da znaš kad god prođem Delnicama, a to je često uvijek pomislim, pa tu je negdje naš Plantlover.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 15:37
Drago mi je da to pomislis i hvala ti na tomeThumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.