Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - izrasla iz komposta...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


izrasla iz komposta...

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: izrasla iz komposta...
    Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:35
Ova biljka mi je izrasla iz kupljene zemlje - komposta, i to mi se nije dogodilo samo jednom. Jednostavno je neki mali drvenasti kao gomolj propupao, i eto kako to izgleda nakon 3 godine:




Sad ima maximalan broj listova do sad, nikad nije cvjetala, novi listovi se razvijaju kao i kod filadendrona - iz najmlađeg lista. Kad sam ju presađivala primjetila sam da neki korijeni zapravo imaju vrh s potencijalnim pupom - mislim da se možda tako razmnožava. I stari dio raste u visinu - kako režem stare i uvenule listove tako baza biljke dobiva na visini.
Prelistala sam par enciklopedija o sobnom bilju, nisam ju našla. Eto, tko zna tko je?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:57
ja ne znam no zanima me koju to zemlju kupuješ da i ja uzmem.Možda i meni nikneBig%20smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 20:59
Ma kupujem sve i svašta, tak da ne znam iz koje je točno izraslo. Baš sam jednu mladicu pred mjesec dana dala mami.  Slijedeća bu tvoja.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 21:35
Mislim da je to neka vrsta Alocasie. Svima poznati Adam je također vrsta Alocasie pa prema tome smatram da je to rođak od Adama.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 22:43
Hvala kika! smile78
Pregledala sam slike na netu i mislim da je to to. Našla sam par sličnih vrsta, tak da točnu vrstu nisam našla, ali Alocasija najvjerojatnije jest.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 22:50
Sutra jedan primjerak uslikam koji sam vidjela na poslu, pa da usporedimo! Wink
Ima skoro isti list kao tvoja biljka.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2008 u 23:36
kad saznate koja je to vrsta zemlje, javite! Clap
genijalno, kupiš zemlju i iz nje nikne takva divota!

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 07:50
to je adam.. imao sam takvu ali mi je pes pojeo Cry
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 09:14
definitivno ADAM promeni mu povrsinski sloj zemlje i ako imas uslova iznesi ga napolje u sareni lad i po potrebi zali i povremeno prihrani bice jos lepsi Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 16:17
Sigurni ste da je to adam? Ima malo drukčije listove. Možda ipak neki rođak adama?
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 16:39
meni se isto čini da nije Mr.Adam.
začin mora teći
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 12:30
silvek mene bi zanimao naziv zemlje koju ti koristiš
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 21:31
Kupujem zemlju uglavnom u baumaxu, i kompost jednog lokalnog proizvođača - pakirano u žuto - ali ne znam iz kojeg je točno izraslo...
Inače usporedila s adamom - nije adam, ali srodnik je (adam ima zelene stabljike listova, ova biljka ima kao alocasia sanderiana - smečkaste i malo transparentne. Uglavnom, neka alocasia je sigurno.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 15:11
Možda je malo mutirani adam, ipak je izrasla iz komposta. LOL Meni isto liči na adama po listu
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 07:11
smile227pa tebi biljke niču iz kupljene zemlje,imaš možda sliku kako izgleda sada?
Na vrh
hobotnica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hobotnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2008 u 13:10
Shocked baš sam ostala iznenađena kad si napisala da ti je iznikla iz komposta koji si kupila. Meni se to još nikada nije dogodilo LOL
 
Ali, lijepa je biljčica Tongue
Na vrh
sonora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 18:03
 mislim da je adam-neki kažu ženska vrsta ako se tako može nazvati
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 19:04
već dugo me mući tvoja zagonetka........jako me vuće na Xanthosoma sagittatum.Provjeri jel bi to moglo biti jer ti ipak imaš zagonetku pored sebe za usporedbu
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 21:21
.....meni je iz kupljene zemlje niknuo oxalis koji cvjeta liličasto....imam ga u svakom pitaru...širi se malim kao gomoljčićima...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 21:51
Hvala Tropi na truduSmile Pod ovim nazivom nisam našla nikakve korisne slike na netu s kojima bi ih mogla usporeditiCry Budem sutra poslikala kako sad izgleda, stvarno mi je zanimljivo na njemu što mu "baza" raste u zrak, sad je to već 20 cm od zemlje, pa tek onda rastu novi listovi, kao da formira neko stablo. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.