Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by xenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by xenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 09:22
Triša grašak sijem već par godina ujesen, do sada je dobro prezimljavao. Mrkvu sam posijala tek drugi puta, prva je bila između salate i preko zime pokrivena najlonom kao u plasteniku.I ovu ću prekriti samo je do sada bilo toplo pa nije bilo potrebe. Stavim sliku kad uhvatim vremena da vidiš u kojoj je fazi rasta.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 15:33
......se nesto mislim da je vrijeme da vidimo ima li novosti i ca se se priprema u vrtu....Wink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 15:50
Ja ne znam što je s ksenijinim graškom, no bit će da su ga već pojeli dok ona odlučila stavit slikice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 10:45
Veselim se novom čitanju Vašeg dnevnika i željno iščekujem razvoj novih aktivnosti u vašem vrtu.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 22:15
Evo već je gotovo kraj prvog mjeseca , a ja još ništa nisam napisala u svoj dnevnik. Tek sad vidim da me i Triša opominje ali zbilja sam u gužvi, znate ono, papiri, papiri ,papiri...Najprije kraj godine, onda porezne prijave. Tu je i Udruga volontera, pokušavamo pokrenuti neke projekte tako da nekad zbilja ne stignem ništa osim provjeriti poštu.
Uz sve to i ova se zima nešto oduljila pa me baca u bedaru.
Ipak ovaj ponedjeljak mi je bio super dan.
Najprije sam otišla u obližnju poljoprivrednu kupiti sjeme gazanije. I onda mi je gospođa Ankica rekla da baš za mene ima nekoliko gajbica raznog sjemenja kojemu je istekao rok trajanja i koje će ionako otpisati pa si mogu izabrati što god želim.
Da ste to mogle vidjeti! Sjedim ja na malom stolčiću usred trgovine  okružena hrpama vrečica cvijeća i povrća s osmjehom djeteta u slastičarnici.
Izabrala dvije vrste rajčice, jednu papriku, korabu i korabicu, par salata, mrkvu,mentu, timijan,gazaniju, vučiku, šlajer.Ostale su uglavnom kupusnjače koje mi ne idu, a i drugi moraju nešto izabrati.
Cure u trgovini su za zahvalu dobile moje specijalne palačinke sa lanom i raženim brašnom samo nisam još provjerila jesu li ih preživjele smile96
Poslijepodne je bilo sunčano pa me uhvatila frka da odem do ranča.

Obula sam neke stare čizmetine MPK i preko polja se kroz blato i potočiće vode u šumi jedva uspela gore. Na svu sreću ovogodišnja proslava Vincetova je prošla bez štete, jedne godine su mi ukrali ljestve, prošle položili klupu sa terase.
gredice sad izgledaju baš jadno,sve je blato i sivo. Grašak je narastao oko 5-7 cm ali ga je onaj snijeg dosta povaljao. Na nekima se vide i smrzotine ali ja se nadam da će se oporaviti i uzdignuti čim bude malo toplije.
Na jednu gredicu sam bacila faceliju, ona se dosta razrasla ,a mislila sam da će se smrznuti preko zime. Jedva čekam da vidim kako izgleda kad procvjeta.
Aronija se za sada dobro drži, nisu je oglodali gladni zečevi.
Nakon inspekcije sjela sam malo na terasu i uživala.  Kad će već jednom to proljeće!

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 09:06
draga Xenia64 pišete "Uz sve to i ova se zima nešto oduljila pa me baca u bedaru." , ma nije se zima odužila tek je kraj prvog mjeseca treba još proći barem drugi i onda dođe to naše proljeće, ali smo već toliko nestrpljivi i jedva svi čekamo nešto čeprkati po našim vrtovima da nam se čini kako zima traje beskonačno dugo.   
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:39
Bilo je i vrijeme da čujemo novosti od tebeSmile Super što si profitirala na sjemenju, to će sigurno sve niknutiTongue
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 15:22
U subotu sam konačno počela sa sjetvom cvijeća.Posijala sam gazaniju, vučjak, sljez i gailardiju. Iako sam na eko kvizu osvojila paket štednih žarulja još nemam svjetlo za klijalište pa sve još stoji na prozoru.Sutra je po mjesečevom kalendaru dan ploda pa sijem rajčice. Bojim se da nemam toliko prozora koliko mi treba rajčica pa ću morati nešto sama smisliti jer ova moja dva muška nemaju ni vremena ni volje za kućne instalacije.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 15:54
Xenia64 reci te im da Vam pomognu jer onda ništa od šalše i raznovrsnih salata pa da vidite pomoći.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 16:08
Cure, hvala što me pratite u radu iako sam lijenčina za pisanje.
Zapravo, bacili su me na stari komp pa mi je jako spor i još ne mogu prebacivati slike pa mi se onda niti ne da samo piskarati bezveze.
Eto sad se ne mogu pohvaliti da je MPS ipak uhvatio malo vremena da mi instalira neonku za rasadu. Jedino susjedi sve budno prate uvjereni da uzgajam "travu".Confused
Kako pokušavam sijati po mjesečevom kalendaru ponešto je već dobro izraslo, a drugo tek klije. Vučjak je dobio i prvi pravi list pa ću ga uskoro morati pikirati.Za drugo cvijeće nisam sigurna što je niklo jer sam naravno, baš kad su mi trebali štapići od sladoleda za markiranje, zaboravila gdje sam ih spremila.
Prebirući po sjemenju pronašla sam i par gladiola koju su potjerale pupove i korjenčiće pa sam ih morala posaditi u cvijetnjak.
U dvorištu ništa još ne radim jer je stalno hladno.Jedino sam pregledavala salatu pod najlonom i primjetila da neke glavice već kreću u prorast.Očito sam ih stavila prerano. Ljubičasti luk koji sam posadila jesenas konačno pokazuje da je živ, tu i tamo se vidi zeleni vrh na lukovici.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 21:10
Na ranču danas posijala bob. Pregledala i jesenski grašak , malo sam razočarana ove godine, nekako je sav traljav. Nikako da malo bolje krene, izgleda mi isto kao i prije mjesec dana. I dosta ga je propalo, vide se osušene stabljike, vjerojatno ga je sredio ovaj nalet suhe zime bez snijega.
Aronija potjerala listiće .
Posadila sam i dvije nove maline, neke krupne kako kaže gospođa od koje sam ih dobila.Zapravo ih je zaradio MPS koji je popravio luster i pobrisao viruse s njenog kompa.TongueFora trampa.
U dvorištu su procvjetali mini narcisi i šafrani. Samo svaki dan ratujem sa Rokijem. To je štene koje je netko još pred Božić izbacio iz auta i zbrisao. Jadničak se zavukao kod nas u neki kut i tjednima nismo ni znali da postoji . Ne znam kako je uopće preživio od gladi i hladnoće.Sad ga je MM usvojio, MPS čak napravio kućicu sa pravim krovom od crijepa.Jedini je problem što mi sve cvijeće izruje, pola šafrana je već prožvakao.
Rasada na prozorima isto nešto kilavi pa sam nabrala koprive za gnojivo.Vidjet ću za par dana kako će regirati na folijarnu prihranu.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:28
Ponosno izjavljujem da sam danas postala punopravni član Udruge Živa zemlja. Do sada sam se samo švercala , pratila zanimljiva predavanja i žicala sjemenje.Sjedište Udruge se preselilo u Novu Gradišku i predsjednica je moja susjeda pa sam se odlučila priključiti radu.
Od druge susjede sam dobila grm vajgelije pa sam je odnijela posaditi na ranču.Uz put sam isčupala i jednu malu bazgu pa sam i nju uglavila
Posadila sam kilogram luka srebrenca i posijala dva redića mrkve.
Od boba još ni traga .
Grašak sav zarastao u mišjakinju, hitno moram u pljevljenje.
Kod kuće rasada konačno krenula malo bolje. Prije par dana nabrala sam koprive, smiksala ih multipraktikom i nakiselila u kišnicu.Sutradan sam malo poljevala po lišću ,a nakon par dana zaljevala.Rajčice su dobile lijepu tamnozelenu boju i deblju stabljiku.
Od cvijeća vučjak dobro napreduje , gazanije su preživjele samo dvije nakon presađivanja, od sljeza je ostao samo jedan, a najviše ima nečega što ni sama ne znam što je. Pretpostavljam da bi trebala biti peruanska jagoda ili fizalis od Silvekice ali nemam pojma kako izgleda mlada stabljika pa neću znati sve dok ne procvjeta.Confused
I da , ponovila sam se u vile za štihanje.Od dide sam dobila lovu da si kupim nešto za rođendan i neki dan slučajno naletila na povoljne cijene vrtnog alata. A on kaže da si žene obično kupuju krpice ili šminku, a ne "motike"












Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 22:32
e ovo se zove dnevnik Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 09:03
bila sam ovdje u velikom zaostatku sa čitanjem, svašta se tu lijepog radilo, čestitka na članstvu u udruzi, a djed je sigurno bio ponosan što njegovi novci nisu otišli "u ludo"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:03
Napokon sam dobila žutu malinu i bijeli ribizli pa sam par sadnica stavila u kućni vrt ,a ostalo spremila za ranč.
 Kad sam već kopkala po vani dosijala sam malo mrkve tamo gdje su praznine od jeseni i presadila korabice koje sam sijala u posudice . Posadila sam i vučjak u vrt, valjda se sad neće smrznuti.
Konačno sam i sasjekla stare stabljike krizantema i koječega još pa skužila da su mi srdašca sva u pupovima. Mogla su i ocvasti u tom neredu , baš sam ove godine nekako lijena. Nisam ni voćke obrezala. Ubi me ovo nevrijeme.
Dobila sam i sadnicu kozokrvine ili orlovih nokata, baš sam sretna jer ih pokušavam upelcati po tko zna koji put. Normalno, i to sam uvalila u dvorište pa će moji popadati u tri nesvjesti kad se sve razraste.
Moram se malo uhvatiti fotića inače mi nitko neće vjerovati u ovaj dnevnik.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:07
I ja mislim da bi mogla staviti koju slikica, inače ću se ja morati hvaliti sa tvojim crvenim božurima, koji su svi na broju, a i bijela ružica tek što nije procvala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 23:26
A ja ću pobijeliti od muke sa vama mediterancima.  Dok kod nas na kontinentu jedva proviruju proljetnice kod vas već cvatu ruže.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 23:17
Danas sam napokon uhvatila malo vremena da odem na ranč. Morala sam posaditi one bijele maline, ribizli i pajasmin što sam užicala ovih dana.
Izvadila sam i dvije ruže koje su rasle uz kolni put pa bi ih MM uvijek izgazio autom.Jedva sam ih isčupala iz betona u koji su urasle, morala sam odrezati dosta korjenja pa nisam sigurna da će presađivanje uspjeti.
Konačno i opljevila jesenjski grašak pa ostala razočarana . Pola graška m je ove godine propalo. Rano sam ga posijala pa je prije snijega dosta narastao. Loše je to što se velike stabljke pod snijegom lome i trunu.Zato sam na prazna mjesta dosijala još graška pa kako mu bude.
Onaj luk koji sam nedavno posadila već ima zelene listiće, a napokon je počeo nicati i bob.
Najbolje napreduje travurina, sve gredice je prekrila mišjakinja i mrtva kopriva. Koliko me to ljuti jer su mi se ruke pokočile od čupanja, toliko me i raduje jer je to pokazatelj da je zemlja ipak malo plodnija nego prije.Kako sam ove godine istresala i pepeo nadam se da će sad ipak biti manje one nesnosne divlje metvice koju je teško iskorjeniti jer se širi kao pirika.
Neću još slikati jer sad baš niti ne izgleda naročito lijepo gore.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 08:58
Vidim da si stigla dosta toga i napraviti, ma ja mislim da bi ruže morale preživjeti presađivanje, samo neka ti se moče u vodi jedan cjeli dan, a može i više. Tako sam presadila ogromne ruže stare 20 godina - uspješno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 20:56
Triša, bojim se da je tvoj savjet došao prekasno. Ja sam ih odmah presadila na drugo mjesto, bez namakanja u vodi.Cry 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.