Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik by xenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik by xenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 13:52
Imaš pravo Franjice, ne mogu svi biti naj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 22:11

Ne znam što je to u zraku ovih dana da nam se događaju neke tragikomične situacije. Najprije Franjici s onim alarmom, a jučer meni.

Dakle poslije ručka odvedem Bembu (mlađa kćer) na rođendan kod prijateljice, a starija je već prije otišla na rukometnu utakmicu. Poslije prošetam do brata jer je i njegova kćer imala rođendansku feštu. Taman lijepo popila kavu, pojela (tek) dva kolača kad me zove stari iz dvorišta da me netko treba. Izađem van, a ono bivši susjed čije kćeri idu s mojima u razrede. Pomislim da me treba zbog zadaće ili tako nešto kad on kaže:" nemoj se uplašiti, maloj ti se nešto dogodilo s  nogom pa je vozim na Hitnu. Neka cura joj je stala na nogu i valjda je iskrenula. Ti odi kući po zdravstvenu knjižicu i dođi gore. Još je on meni govorio ali ja sam samo čula ono "mala" i mislim Bembo. A u petak ju je u školi neki dečko srušio i lupio tako da je došla kući plačući.

I tako ja odjurim kući pa se na pola puta sjetim da mi je knjižica zapravo u torbi i okrenem u bolnicu. Dođem na Hitnu , nema nikoga. jurim na RTG, par ljudi čeka, njih opet nema. I vidim ja jednu poznatu ženu koja je s curicom čekala i upitam jesu li vidjele neko malo dijete koje su dovezli zbog noge.
 Veli curica" Jel' se zove Anita?"
Ne, zove se Ivona.
Mala gleda blijedo u mene, klima glavom , nešto joj čudno.
"A jel' ima kovrčvau kosu?"
"ma, ne ima ravnu."
" Pa ne znam onda, ja sam čula da je Anita iskrenula nogu na utakmici".
Dakle, koji sam ja grešnik, dođem zbog jedne,a ispadne da su mi obje kćeri završile na Hitnoj zbog nogu.
I dok sam ja još pokušavala doći k sebi na tu vijest ide moj susjed i gura ANITU na kolicima. Smije se ona, malo iskrenula gležanj, ništa strašno.
A ja cijelo vrijeme tražim Ivonu.
Na kraju ispadne da je meni čovjek odmah lijepo rekao da je to bilo na utakmici i da se radilo o starijoj kćeri ,a ja čula samo ono MALA i u mozgu stalno mislim da se radi o mlađoj kćeri.
 
Sve u svemu završilo dobro i meni je poslije bilo smješno kako kao luda jurim po bolnici i tražim krivo dijete.
Eto što se sve živom čovjeku dogodi. Što bi tek da ih imam više od troje?
 
 
Naj fora je bila što sam i donijela zdravstvenu od krivog djeteta.
Sva sreća da imamo novu tehnologiju pa su je našli u kompjuteru.
Danas začuđujuće normalan dan s obzirom da je ponedjeljak.
Presadila sam zjevalice i mirisnu grahoricu iz posuda u vrt . Nadam se da će preživjeti jer im je u kući bilo prevruće. Počele nicati rajčice i mjehurica od SilveK. Konačno se pojavila i dva dragoljuba. Dalije i cinije dobro napreduju samo mi se čini da opet ništa od lupine.
Maline u vrtu imaju već cvjetne pupove.
ne bijele ruže (pokrivačice tla) koje sam pelcala jesenas tjeraju mlade listove pa su se valjda primile.
Za danas dosta uzbuđenja.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 22:22
Eto, uzbudljiv dan je iza tebe, jednog dana će to biti dobra priča na koju ćete svi krepavati od smijeha... Super što biljčice napreduju...  a slike??
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 22:24
sve je dobro - što se dobro završi Heart
al anegdota je za prepričavati :)
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 23:04
Ovih dan sam baš u nekakvoj strci pa se nemam vremena baš baviti svojim biljkama. Ipak najvažnije mi je ujutro kad idem naložiti vatru obići vrt i dvorište da vidim kako se mijenja.
Oni veliki narcisi ocvali, sad čekam da se otvore oni sitniji bijeli što lijepo miriše i kod nas ih zovu "Božje ovčice". Otvorili se i ljubičasti jaglaci .
 U ponedjeljak išli kupiti auto u Staro Petrovo Selo. Kod vlasnice auta vidjela zanimljive posude za puzavce. One dugačke tikve (opis u Shashinom dnevniku). Dok su moji dečki pregledali kočnice, limariju i ostalo ja gledala cvijeće .
Mislim , auto je moj! 
A što se ja kužim u te stvari, važno da vozi.
Uglavnom ,užicala ja par puzavaca i dvije čuvarkuće.
 
 
Poslije dobila jezikovu čorbu za brzinu vožnje.  Mislim MS je išao samnom u autu, a MM iza nas. Vani mrak i kiša, ja prvi puta sjela u nepoznato vozilo i idem lijepo po propisu. smile98  50  km. Poslije ograničenje na 70, ja vozim 55. Ajd, dobro, 60.
Onda čujem da zvoni sinov mobitel i kažem " To sad sigurno zove tata."
I da, zove MM da pita kojm brzinom idemo i jel' mi uopće radi kilometarsat.smile108
 
Eto tako sam prošla s rođendanskim poklonom. Znala sam da će se MM nekako izvući samo da mi ne mora kupovati cvijeće.
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 10:20
Izljubi ti TM, nije ni skužio da je kupio veliku košaru za cvijeće, pa već u prvoj vožnji mu je to moglo biti jasno kad nisi auto dobro niti pogledala a natrpala ga cvijećem smile96. Želim da te autić dobro služi smile78
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 13:33
Pa stvarno, Tico i je malo veći od košaresmile96.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 13:49

xenia  čestitam na novom autiću. Ja isto imam svoj-samo svoj auto isto košara kao i tvoj samo druge marke- zezaju djeca "kia prdi". ali neka ne bi ga dala za ništa.

Evo ti prilike da uživaš, sada se ionako ništa baš ne sadi nekoliko dana, vozi se ipolako i sigurno . "sretan put i sretan Uskrs želi ti Sanja"

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 21:16
Hvala za čestitke, ako ikad dođete u moj kraj budem vas provozala.  ( mislim  Franjicu i tebe Triša) 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 22:20
Draga moja, ja sam ti malo većih gabarita pa ne bi stala u "tvoju košaricu" a i bilo bi pametnije da se malo prošećem, koliko je do Nove Kapele? Vidiš mogla bi Triša uzeti svoj bicikl, ti svoju "košaricu" a ja bi se kotrljala za vama do Kapele da vidim familiju moje šogorice, al bi to bila zabava!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 23:09
Do Kapele 25 km. Ne znam baš da bih ja išla pješice, a možda ni biciklom iako se više vozim njime nego autom.
MS prošlo ljeto išao u Aljmaš biciklom na hodočašće. Trebalo im ja dva dana da stignu ali kaže da je doživljaj nenadmašan. Ove godine misle u Zagorje.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:01
xenia64 , u kojem mjestu živiš?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:19
Tongue U susjedstvu, Nova Gradiška
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:25
Da...ne može biti bliže!!! Baš mi je drago!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:51
Već je vrijeme da i ja nešto zapišem u svoj dnevnikić. Nije da baš ništa nisam radila . Koliko god bilo gadno što je za Uskrs padala kiša i onaj grozni snijeg ( hvala Bogu kod nas ga nije bilo kao u Zagrebu i dalje kako sam vidjela na vašim slikama, toliko mi je bilo drago jer bi se ucrvala da je lijepo vrijeme , a ja ne mogu ništa mrtkati u vrtu.
Jučer sam vidjela da mi je rajčica u posudama skroz požutjela. Moram je malo prihraniti Megagrinom. Dragoljubi se sasvim izdužili prema prozoru iako ih stalno okrećem. Stalno vičem kako ću staviti svjetiljku i ništa.
 Tako je to kad imate dva električara u kući, onda nikad nemate žarulja.
Za Uskrs izvadila prvi mladi luk. Nisam baš zadovoljna ove godine s njim. Jesenas posadila srebrenac jer mi je on blaži za salatu od lišća ali je zako sporo nicao da sam se već pomirila s tim da ništa od njega. Onaj dio koji sam pokrila sa salatom je na jedvite jade nekako krenuo i tako sam ipak imala mladi luk za Uskrs.
Danas uberem i prvu salatu, taman je lijepo oprala i namjestila za slikanje kad su došli moji gladni dečki i sve slistili.
 Nije baš velika, tek se počela savijati u glavičice i uvijek mi je žao brati tako malu ali MM kaže da sam zločesta što je čuvam dok je skupa na tržnici, a poslije kad je ima svaka baba i proraste jer ne stignemo sve pojesti.
Konačno posadila one puzavce što sam užicala sa autom, sutra planiram sadnju jedne čuvarkuće u šalicu za čaj. Eto i ja počela koristiti staro posuđe kao cvjetne posude.LOL Neće  se samo Franjica hvaliti. Imam ja toga ...
Od jučer me zezala tipkovnica, ja mislila da je riknula, a moj pametni sin prosuo sok po njoj pa se poljepila slova.
 Pardončić onima čije ime nisam mogla dobro napisati. I  teško je bilo  išta napisati kad moraš smišljati riječi u kojima nema slova P,Š, Đ, Č i Ć.  Sad smo cure potjerali spavati i drmnuli njihovu .
Za danas toliko, nadam se da će sutra vrijeme ostati barem  imalo slično današnjem (samo bez mraza , molim!) da odem na ranč provjeriti stanje.
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:54
Dada28, ti si u Brodu ako se ne varam?
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 22:50
Ne varaš se, ja sam u Brodu.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 19:44
Gle molim te - čini mi se da se dogovaraju Brodske kavicesmile71
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:10

Bravo za brođanke, skupite se pokupite Zagrepčanke i svu okolicu, pa po Planta u Delnice i dođite u Rijeku, onda ćemo svi zajedno do Alkemičara u Dubrovnik, a usput stajemo u Pločama i obilazimo Baćinska jezera.Naravno da nećemo zaobići Zadar i Split.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:55
Triša, ti si sad kao MM. Takav sličan plan je on imao za prošlo ljeto; kako mi idemo na otrok Iž kod Zadra njemu je usput stati malo u Velikoj Gorici kod sestre, onda malo obiđemo Sisak, Petrinju, pa na Plitvice, Rastoke i Zadar. Nakon par dana bio je plan produžiti malo do Šibenika, tamo smo ljetovali prije, onda malo u Makarsku i na kraju u Dubrovnik.
A ja čim se dokopala otoka ni mrdac dalje.Mrzimsmile98.
Ali do Broda bih mogla doći na kavu .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.