Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada početi sa sadnjom balkonskog cvijeća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada početi sa sadnjom balkonskog cvijeća

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kada početi sa sadnjom balkonskog cvijeća
    Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 11:50
Ovo godine prvi put to radim pa me zanima kad se može početi uređivati balkon,što se tiče visećeg bilja u teglama ?Surfinije,bakope ili sl.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 13:08
Sve ovisi  gdje živiš- Ja sam u Rijeci pa sam već sve izbacila van i uredila si balkon. Samo mi preostaje nadati se da temp. neći pasti ispod nule, ali ako budu najavljivali, ja sve unesem unutr, nije mi teško.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 13:27
U Zagrebu sam.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 15:54
Sve zavisi na sta mislis... ako mislis sama uzgajati-sijati onda je to sada!!!
 
A ukoliko kupujes gotove sadnice i presađujes ih onda jos ima vremena!!!
 
Ovisno o vremenu kako ce biti to može tolerirati ali od sredine-krajem 4mj pa do sredine 5mj je onako najbolje za posaditi.
 
A ukoliko kupujes najbolje je malo ranije kupiti dok vrtlari prodaju svoje maticne biljke koje su znatno vece od onih koje ce kasnije prodavati...
 
tako da je najbolje kupiti njih, i ne treba cekati da bude niza cijene... je uglavnom sa nizom cijenom dolazi i niža kvaliteta robe.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 19:40
Slažem se sa Adminom,prije polovice 4 mjeseca i ja mislim da je prerano.
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 22:40
Baš sam neki dan bila kod nas u jednom rasadniku i pitala ženu kad se sade pelrgonije i to viseće cvijeće. Žena mi rekla poslije Uskrsa - polovicom 4 mj. Ali kaže ona ako je već u 3 mjesecu lijepo i toplo vrijeme može i ranije...
Na vrh
irena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:21
Evo Zagrepčanke,možemo početi.Susjedina kornjača je izišla van što znači da mraza više neće biti.Thumbs%20Up
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:49

Ja jos ne preporucam da se biljke stavljaju van na balkon, naravno na ljetnice mislim.

Surfinija i pelargoniji nece uginiti najvjerovatnije ali postoji mogucnost da ozebu i sokiraju se pa im bute potrebno puno vremena da opet krenu.
 
 
ps. sjetimo se sam okako je bilo toplo prije mjesec dana da smo u kratkim rukavima hodali, a prije tjedna i pol je snjeg padao. a jedan takav dan moze unistiti sve novo posađeno cvijeće...
 
tak oda sadnja ljetnica je jos pod rizikom od smrzavanja!!!
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 06:23
Originalno poslano od člana irena irena napisao:

Evo Zagrepčanke,možemo početi.Susjedina kornjača je izišla van što znači da mraza više neće biti.Thumbs%20Up
Ovo mi je definitivno najljepša vijest danas. Clap
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 11:09

"Ja jos ne preporucam da se biljke stavljaju van na balkon, naravno na ljetnice mislim." reče Admin i neovisno o kornjačama (a naš Korni još nije izašao - Zagreb, Trnava), pa ću se još malo strpjeti

Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 11:11
Franjice, onda dobro pazi na kornija i javi kad izađe. Jedna lasta, hm kornjača ne čini proljeće, li dvije... to je već druga pričaLOL
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 12:51
Bolje je sada pripremiti vrt, dezinficirati loncice i stare cvijetnjake, opskrbiti se zemljom, a za tjedan dva nabavljati sadnice.....
 
Ili sada nabaviti sadnice pa ih drzati u zatvorenom i toplom.... naravno ovo se odnosi na kontinetalni dio...
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:18
Znači:D da ponovim gradivo...
ako kupujem sjeme biljaka, onda da ga u veljači posadim, pa da do polovice četvrtog izraste u sadnice, koje tada posadim?
jel?
dobro sam shvatila?

tako za sve ljetnice?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:24
Sve ovisi od biljke do biljke... ali u drugom mjesecu se vec moze sijati dosta ljetnica. naravno ako se za to ima adekvatni uvijeti za njihov uzgoj.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:33
Nasa kornjaca jos nije izasla ..znaci nista jos da ne iznosim napolje...!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 17:58
uff i kod mene je zima još, a prstici svrbee, petljali bi po cvjeticima.
kakva su vam iskustva sa surfinijama? dal se isplati sijati sjeme ili ih je bolje kupiti kao sadnice?

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 18:15
Iako sam na moru, gdje je ipak toplije nego na kontinentu, obično sijem u trećem mjesecu, vani, pa pokrijem staklom, i sve naraste na vrijeme.
 
A biljčice - ljetnice negdje u 4 mjesecu, inače ih treba držati u kući jer su još male i nježne, a kad je toplije odmah ih presadim u lonce ili u vrt i nema nikakvih problema
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 19:19
Originalno poslano od člana zagorka zagorka napisao:

uff i kod mene je zima još, a prstici svrbee, petljali bi po cvjeticima.
kakva su vam iskustva sa surfinijama? dal se isplati sijati sjeme ili ih je bolje kupiti kao sadnice?

 
 
bolje ih je kupiti gotove sadnice a ako kupuješ sjeme tada treba kupiti kvatitetno ("skupo") sjeme
 
 
i nikako jops ne iznositi svoje cvijeće van na balkon jer jos uvijk je zima i varljivo vrijeme. Nego se moze polako pripremati za sijanje cvijeća iako je i za to jos malo rano i jos uvijek se može saćekati
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 20:03
tenks admin  Thumbs%20Up
a što se zemlje tice? slobodno uzmem najjeftiniju ili treba paziti na sastav ili nesto? ima puno proizvodjaca tih zemlji za cvijece, kakvu,  koju odabrati?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 20:15
nije dobro uzeti bas najeftiniju iako se zemlja ne moze procjeniti koja je dobra po cjeni...
 
najblje je uzeti sto rahliju i laganiju zemlju... tako da nije obicna crna zemlja nego da je mjesana sa tresetom... tako da ukoliko je zemlja u vreci jako teska nju ne preporucam bas
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.