Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zakorjenjivanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zakorjenjivanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 08:21

Ja sam uspjela samo jednom zapelcati plumbago i to preko ljeta.U jesen sam probala i ništa.Sad sam ga opet probala pa ćemo vidjeti.Uglavnom,onaj"ljetni" mi se lijepo i brzo ukorjenio no ne znam jel to bila"početnička sreća" ili....

Griva,je isto ne koristim hormon za zakorjenjivanje kod ruža.Jedino što koristim je staklena ili plastična flaša.Držim ti palčeve da ti se i ostale ruže prime.Mislim da te ništa ne košta ako ih i sad probaš zakorjeniti.Ja nekada znam i u ovo vrijeme,kad ih orezujem, koju grančicu piknuti u zemlju.Bitno da zemlja nije smrznuta.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 10:41
..... danas šišnem ružu... bućnem ju na kupanje pa u zemljicu...

...dal su mi veće šanse da ju ukorjenim ako reznicu posadim u posudu pa u zatvorenom negrijanom svijetlom proszoru pustim zimovati ili vani pod bocom??....Question
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 18:16
Griva,ja je nikada nisam sadila drugačije nego direktno u zemlju,staklenku na nju i tako je ostavim do proljeća.Za ovo u zatvorenom prostoru ne znam,nisam ni čula za to(što se ruža tiče).No,možeš,ako imaš mjesta u zatvorenom,probati sa nekoliko grančica.Tek da vidiš razliku Wink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 21:16
...bome ću probati tako, u zatvoreno..... u vrt u zemlju ih neću stavljati...imam neke komplicirane privatne razloge.....:(
...no nadam se da će potjerati i ovako....nek jedna dve uspiju - ja presretna!! :))))))))))
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 09:27
Evo da se nadovežem: od Shashe sam nedavno dobila više reznica ruža i zakorijenila ih kako mi je rekla: u zemlju i plastičnu bocu na njih.
Jučer sam se oduševila!!! Skoro sve su potjerale nove listiće!!!
Tako sam sretna. Još da dodam, moje su u tegli, po tri u jednoj malo većoj i na terasi ispod stola....
Sada ću ih svaki dan kontrolirati kako napreduju.
Shasha hvala ti opet i opet i opet!!!smile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 09:44
Jučer sam u vikendici u Skradniku stavila na zakorjenjivanje 4 ruže i pokrila ih staklenkama. Stavila sam ih na mjesto gdje će i ostati ako uspiju, da ih poslije ne moram premještati.
I ja kažem Shasha je jedno velikosmile86
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 17:43
Ajme, meni je najveći problem čekati tako dugo da vidim da li su se reznice primile. Ja bi najrađe svako malo potegnula te grančice iz zemlje, da vidim da li su pustile žilice. Tako sam već neke upropastila.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2008 u 19:48
Otok i ja sam tako nestrpljiva, zato sada uživam, jer sam dobila krumpirova grm, koji sam stavila u vodu i sda se lijepo vidi kako je gurnuo žilicu, koja raste. Pravi je gušt gledati to čudo, tu borbu biljke, s jedne strane suše se listići i otpadaju, a s druge ona baca nove žilice - fascinantno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 08:37
Nisam zadovoljna sa zakorjenjivanjem....od ljeta sam barem  40-tak razmih grančica zabadala...uglavnom u pitare da mogu kontrolirati.....
Abutilon ne ide....plumbago vrlo teško..možda 1 grančica je uspjela od bijelog....lantana ide samo mora biti drvenasta....najbolje idu oleandre u vodi sa komadićem ugljena.....kineski jorgovan neće....vrtni hibiskus neće.....ruže su izgledale vrlo veselo, bacile listiće,a sad pocrnile i odbacile listiće..
..ružmarin i lavanda se primaju lako....
 
Možda je ružama bilo previše vlage???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 09:38
Da i ja mislim da sam se zaletila, ali vrtni mi se hibiskus jako dobro drži, ali kako ti kažeš vrlo često pusti nove listiće i onda uvene ili se posuši. Zato se neću veseliti unaprijed, ali mogu reći da su se jasmin i fuksija zakorjenili sigurno, jer sam već izvadila jednog s korjenom i to podebljim.
Čekam plumbago, drugu vrstu jasmina, vrtni hibiskus i ruže koje sam probala povaljenicom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 12:15
Ovo baš i nije za hvaliti se, jer vodeniku pogledaš i ona već popuni čašicu korjenjem.
Ovu staricu mi je mpk donijela s posla na oporavak i sad je, nakon što je došla k sebi, teška srca obrezujem. Činim to postepeno da njoj i meni bude lakše. Svi vrhovi su joj u pupoljcima, ali ja ih ne skidam, pa onda ti mali "biljkovi" puštaju korijenje i cvatu istovremeno. U malim teglicama su bebe.
 
 
A ovo je cvijet jedne bebe
 
 
Ne zovu je Nijemci uzalud "marljiva Liza"
Ako si želite podići moral, samo se uhvatite zakorjenjivanja vodenike. 
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 15:33
Odlična ti je ta Liza...ima lijepi puni cvijet!!!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 14:33
Da li netko zna kada je vrijeme za zakorjenjivanje kamelije (i da li uopće uspije) i da li se još uvijek mogu zakorijeniti neke biljke.
Ja sam u posljednjih mjesec dana stavila na zakorjenjivanje jasmin, pajasmin, plumbago, bugenvileju, lantanu, weigeliu i još par biljčica kojima ne znam ime. Možda nije pravo vrijeme za ovo što sam navela, ali ako uspije uspije.
Ružmarin i lavanda koje sam zakorjenila ljetos sada su već lijepi mali grmići.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 12:46
Otok, imaš na nekoj, neznam više gdje, stranici foruma popis kada je vrijeme zakorjenjivanju koje biljke.....
...ali ako si na otoku i imaš blažu klimu možeš uvijek provati...pa ako uspije  -  dobro uspjelo....
...mislim da je kamelija malo teži slučaj....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 12:47
...ljuta sam na onaj hormon što sam kupila...ma ništa on ne pomaže...bit će mi prodali brašno....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 14:04

Daj pogledaj možda je hormon rasta - pa baš bi mi malo trebalo - za mene mislim.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 09:59
Ma šta će ti hormon rasta Wink
 
Jel ti Triša trebaš hormon za zakorjenjivanje ?
 
Ja sam ga kupila u sjemenarni na Viškovu prije par godina. Ima ih za više vrsta reznica, ali ni ja nisam zadovoljna. Možda i meni prodali brašno !
 
Ipak mi se biljke puno bolje ukorjene u mješavini pijeska, zemlje i nešto malo piljevine.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 10:44
Ja sve reznice sadim u jesen i presađujem u jesen, jer čim dođe proljeće zemlja je presuha, sunce jako i ništa od toga, ali naravno to vrijedi za Dalmaciju.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 13:16

Jesen - pa makar bila ovako kišovita kao sada.

Čim malo stane - ja u vrt. Dođem sva mokra u kuću, čekam da opet stane .... I dosta se toga uhvati!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 20:17
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ma šta će ti hormon rasta Wink
 
Jel ti Triša trebaš hormon za zakorjenjivanje ?
 
Ja sam ga kupila u sjemenarni na Viškovu prije par godina. Ima ih za više vrsta reznica, ali ni ja nisam zadovoljna. Možda i meni prodali brašno !
 
Ipak mi se biljke puno bolje ukorjene u mješavini pijeska, zemlje i nešto malo piljevine.
 
 
Joj nasmijala si me do suza, ja sam se to našalaila na račun svoje visine (152 cm) - rekla da hormon rasta treba MENI.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.