Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puzavac za sjenu na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puzavac za sjenu na balkonu

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Bernardica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bernardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 11:51
meni odlično uspijeva na balkonu snije, objesila sam ga uz rub balkona, cvijeta već od 10. mjeseca, i sada prestaje, a predivno visi i bijeli se pun cvijeta
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 16:33
Bernardice sto je to snije? trazila po google al nema nista Geek
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 16:31
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 21:11
domingo što je ovo? smile227 prekrasno izgleda

ima toga kod tebe?
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 15:09

Moja DS (dobra susjeda) haha  si je posadila ispod balkona tekomu. Evo za dvije godine joj je obrasla već cijelu ogradu. Ne znam jel bi ti tak nešto pasalo naime neznam na kojem si katu. pogooglaj da vidiš to je isto brzorastuća biljka a i daje lijepu hladovinu i uz to ima jako dekorativne cvijetove.

pozz
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 18:10
Stvarno je prekrasna, a koliko dugo cvjeta, mislim od kada do kada.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 18:39
joooj ja bi ovo snije...predobro mi je..jel ima netko?
Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Milena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 07:44

Kod mene na vikendici je divlja loza cijeli balkon isplela. Trenutačno je puna sjemenja tj. bobica. Još nisu sasvim sazrele, ali ako nekto želi kad sazriju mogu mu poslati. Inače  krajem 3 mj. se posadi grančica koja se zakorijeni.

Ali ovo šta ima Domingo je čisto ludilo.
Na vrh
Roža View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Roža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 16:04
smile93Domingo WOW! Da li je to možda orlovi nokti iliti Lonicera caprifolium? kako god izgleda prekrasno. Da li raste prema gore ili prema dole?
Na vrh
teuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2010 u 15:09
ClapClap  PREKRASNO,MOŽE MI NETKO POMOČI,KAKO BI TO RASLO U SLAVONIJI.  PITAM ZBOG JAKIH ZIMA.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 07:27
teuta lonicera bez problema prezimljava i na niskim temperaturama, tako da može i kod nas u Slavonij. Samo što ona nije puzavac već penjačica. Wink
Na vrh
teuta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teuta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 15:11
BOG LANA VIDIM DA SI I TI IZ SLAVONIJE . GDJE KOD NAS IMA ZA KUPITI LONICERA,BILA SAM U VRTNOM CENTRU NA JUG II NEMAJU. MOLIM TE AKO ZNAŠ NAPIŠIThumbs%20Up. I HVALA TI TEUTA.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 22:32
teuta bilo ih je u MBM-ovom  A-vrtu kod GPP-a, neznam da li ih još sada imaju 
Na vrh
slavkakolovrat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slavkakolovrat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:10
Smile
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 15:08
ejhej! malo sam čitala po forumu ali toga ima li ga ima pa da vas pitam, kao laik, šta posaditi na balkon, kao puzavac/penjačicu? ispod i iznad nas ima susjeda pa ne bih nešto agresivno a položaj balkona je jug (više jugo-istok). čitala sam o slaku i mirisnoj grahorici, ne znam ima li još što(možda da nije preteško za održavati i da ne treba sto godina da izraste). hvala!!!!!
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:53
Da li netko od Vas ima iskustva sa Sandovillom?
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 07:24
Tratinčice dali misliš na Diplandeniu(Sandovilla-Mandaville)?Nemam baš iskustva s njom,ja sam ju kupila prije mjesec dana i ne mogu dočakati da počene cvjetati
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 13:25
Morena, da na Diplandeniu sam mislila. Kupila sam na proljeće dvije male. Jedna je tek sad malo krenula, a druga je sasušena (mislim da ne trpe previše vode jer sam primjetila da kad im je je zemlja stalno mokra ne napreduju najbolje).
Tek kad je bura sasušila ovu koja mi je ostala tek onda je krenula.
 
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 13:36
Može li netko odgovoriti i na moje pitanje, mrc više gore; kada stigne? :) Hvala unaprijed!!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 14:34
Ne znam jesi li na kontinentu ili na moru, je li balkon na suncu ili u sjeni, da li želiš nešto što cvate ili ne, jednogodišnje ili višegodišnje ....

Evo nekih biljaka, pa malo guglaj
pasiflora, jasmin, pajasmin, lonicera, asarina, pandorea, clematis, lozica-partenocisus, bršljan, ruža penjačica

I da li mora biti penjačica? Je li u pitanju samo biljka kao ukras, ili bi služila da zakloni pogled?
Jer može poslužiti i neka veća biljka - stabalce, neki zimzeleni grm.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.