Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puzavac za sjenu na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puzavac za sjenu na balkonu

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 14:42
ej! hvala na odgovoru...
u Zagrebu smo, malo izvan grada a položaj balkona je jug (više jugo-istok) i popodne zna biti vruće, tako da bi u jednom kutu balkona penjačica bila ukras ali i radila željeni hlad. kažem samo da ne bi nešto preagresivno jer imamo susjede sa svih strana i nešto bi što ipak ima cvjetove (dakle ne bršljan). također nam je svejedno je li biljka jednogodišnja ili ne, ako to nije komplicirano za održavati... :)
pogledati ću svakako sve ovo (većinu već jesam) al eto, ako netko ima još kakav pametan savjet, neka slobodno kaže. hvala svima!! :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 09:50
Lanac, meni je osobito lijep Clemantis (ima ga u raznim bojama) i jasmin. Ja živim na moru i ovdje uspijeva i može prezimiti. Nadam se da isto tako uspijeva u kontinentalnim djelovima RH. Raspitajte se. Sretno!!!
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 14:22
lonicera i clematis nisu loši izbori, jako su lijepe. kao i ukrasni slak. bitno nam je samo da ne raste preko par metara (zbog susjeda) i da je jednostavan za uzgoj (da može možda prezimiti i sl.)znamo i da je bitno na kojoj je strani svijeta itd. tako da hvala na savjetima, ako znate/saznate još štogod, javite. :)
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 10:12
sretan Božić svima!! usput, ako netko još ima iskustva sa lonicerom i/ili clematisom, neka javi! ne znam što je od ovog jednostavnije za održavati.. :) balkon nam je jug, jug-istok, dosta je toplo tijekom proljeća/ljeta ali korijen biljke bi mogao biti u hladu. hvala unaprijed!
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 17:10

Obožavam klematise a i lonicere su predivne.

Po mom iskustvu klematis je prelijep kada cvijeta ali kasnije ga može uhvatiti venuće listova i onda nije lijep.
Loniceru imam mladu i znam da brzo raste, ali za nju će ti se sigurno javiti veći znalci.
 
Prošeći po vrtovima forumaša (moj je u Cvijeće foto) pa ćeš vidjeti.
 
Ima i lijepih jednogodišnjih cvjetajućih penjačica,razni ukrasni slak, crnooka suzana u raznim bojama i dr.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 21:27
Molim tip gdje si loniceru mogu kupiti ! Zahvaljujem u naprijed za odgovor !
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 16:52
izbor će vjerojatno biti lonicera ili clematis.. kao što sam spomenula, najbitnije nam je da brzo raste, da je laka za održavanje, položaj balkona je jug, jug-istok. pa tko ima još pametnih savjeta neka javi. hvala svima!!Wink
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 13:11
eto, sve više naginjemo LONICERI... :) nadam se da je relativno laka za održavanje(kolko brzo rate, kako ju treba obrezivati i sl.).. zna li netko kada se sadi, u koliko veliku teglu, hoće li biti u redu položaj balkona jug, jug-istok, s tim da će dno biti u hladu? svi oni s iskustvom molim da se jave.. hvala unaprijed!! Smile
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 13:27
imamo temu o loniceri (klik), mislim da ćeš tamo dobiti sve odgovore
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
LepojebitiFin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LepojebitiFin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 10:16
Balkon je na severnoj strani.
Nema direknog cuncevog svetla cak ni leti.
Jednu stranu balkona , sirine 1,5m i visine 2,5m bih zeleo da oplemenim i posadim neku puzavicu .
Na sirini od 10cm i visini 2,5m sam odozgo nadole postavio kanap.
E sad pitanje .
Koju puzavicu da posadim ?
Procitao sam da visegodisnje puzavice ( klematis i lonicera ) zahtevaju vece posude i saksije a meni povrsina balkona to nedozvoljava.
Da li znate neku jednogodisnju puzavicu koja brzo raste i opstaje dobro u senci ?
Moze i visegodisnja a da joj ne treba veika posuda ( saksija )
Svako dobro i hvala . . .
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 11:51
probaj sa slakom. on ne trazi bas veliku posudu. sumljam da bi ti cvjetao ali imat ces puno lisca koji ce ti prekrit ogradu. i brzo raste
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 12:04
da klimates ne bih mogo preživjeti u manjoj posudi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 14:53
bršljan može u hlad
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 12:04
Originalno poslano od člana LepojebitiFin LepojebitiFin napisao:

Balkon je na severnoj strani.
Nema direknog cuncevog svetla cak ni leti.
Jednu stranu balkona , sirine 1,5m i visine 2,5m bih zeleo da oplemenim i posadim neku puzavicu .
Na sirini od 10cm i visini 2,5m sam odozgo nadole postavio kanap.
E sad pitanje .
Koju puzavicu da posadim ?
Procitao sam da visegodisnje puzavice ( klematis i lonicera ) zahtevaju vece posude i saksije a meni povrsina balkona to nedozvoljava.
Da li znate neku jednogodisnju puzavicu koja brzo raste i opstaje dobro u senci ?
Moze i visegodisnja a da joj ne treba veika posuda ( saksija )
Svako dobro i hvala . . .

pa možeš i koju jednogodišnju kao npr. ukrasni grašak, crnu suzanu ili ukrasni slak, tamjan..
dobrodošao na CIFsmile73
Na vrh
lanac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lanac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 12:10
samo da se nadovežem na prijašnji upit jer nisam našla sve odgovore... kolika onda tegla mora biti za loniceru i, ako ju pustimo da raste po sredini uvis i obrežemo ju u jednom trenutku, hoće li krenuti rasti u lijevu i desnu stranu? ispričavam se na laičkim pitanjima.. :)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 13:47
mislim da će ti svaka biljka, koju god posadiš, krenuti na onu stranu s koje ima više svjetla

moja lonicera je vani, u vrtu, ne znam kolika bi trebala biti tegla za nju

prođi malo podforum sa penjačicama, sigurno ćeš naći nešto zanimljivo
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 11:09
moze jos neki savjet za živu ogradu? armaturna žica je stavljena u beton i bila sam posadila brsljan nadajuci se da ce se on obuhvatiti oko zice kao kod susjeda, ali nije mi uspio...

neki savjet sto bi jos moglo ici?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.