Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puzavac za sjenu na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puzavac za sjenu na balkonu

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Puzavac za sjenu na balkonu
    Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 23:00
Neznam jesam li na dobroj temi, ali imamo balkon  gdje popodne dođe sunce i onda nemožemo ni sjediti koliko nam sunce ide u oči, pa sam ja mislila posaditi neki puzavac koji bi napravio nešto kao "zid". Nešto što brzo raste, a da nije osjetljivo???
Imate kakve prijedloge...hvalaSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 23:36
Ukrasni slak i mirisna grahorica. Imati ćeš hlad, opojan miris grahorice i šarenilo boja. Jedino ih treba zalijevati češće ako sunce prži...
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:01
A gdje mogu nabaviti tu mirisnu grahoricu, mislim da sam to kod nekog vidjela i da mi je bilo jako lijepo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 19:42
Ja je nikad nisam sadila pa ni ne znam gdje bi je sigurno bilo.No ja sam sjeme ukrasnog slaka kupila,ima ga svuda gdje ima sjemenja,pa vjerujem da u nekoj sjemenari ima i sjeme grahorice.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 19:59
Ja sam je našla samo u baumaxu, drugdje je nisam vidjela. Ako ju misliš saditi a nećeš je moći pronaći, javi mi se, imam viška sjemenja.
Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 20:43
Ne znam koliko bi ti značila Lažna lozica (ja je znam pod tim nazivom) ili Parthenocissus quinquefolia Uh jedva napisah ovo ime!
I kod mene je na balkonu sunce i ova lozica mi pravi dosta hlada. Inace, drzim je u velikoj saksiji a strašno brzo raste i širi se. Uz to je i dekorativna, posebno u jesen kada joj listovi predju iz zelene u bordo boju.
Evo slike da vidis na sta sam mislila.



Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 10:33
Bok da se nadovežem na temu pošto je i moj balkon na južnoj strani  i popodne ne možemo ni biti na njemu jer je vrelo, pa me interesira gdje se može kupiti ova lozica i kako se sadi???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:31
Kod nas u Primorje raste samoniklo, mi je zovemo divlja loza, ili vitez, prekrasna je alu agresivna, što se tiče rasta, balkon ti obraste za jednu godinu sigurno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 13:01
Triša hvala na odgovoru, to bi mi baš trebalo, jer to i želim da mi što prije naraste.
Probat ću pitati u rasadniku ili na placu, a kada se sadi, da možda ne zakasnim? 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 22:17
S tim nikako ne možeš zakasniti. Pogledati ću malo po susjedstvu, ako uspijem negdje "nabaviti" s korjenom, javit ću ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 09:34

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:30

Joj Triša, baš ti hvala!!!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:39
Stephanotis i proljeće, ako ja to nađem ovaj tjedan, toga onda ima u izobilju - dobiti ćete obadvije, samo malo strpljenja, da prođe ovo ružno vrijeme. Do vikenda svakako.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:55

Triša Vi recite ako ja nešto mogu poslati iz Zagreba za Vas?!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 15:08
Prije svega, ja jesam stara, ali ovdje smo svi na ti, pa te lijepo molim da mi se obraćaš kao i svima drugima, jer ja sam ustvari mlada, luda i ne želim nikada ostariti. Ne trebam ništa, hvala, jer je moj vrt krcat, a nije velik.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 15:14
Oh super da smo na ti.Mislim da sam jučer negdje bila našla baš tvoje slike i da sam se oduševila.Hoćeš mi reći gdje još mogu pogledati ako imaš još slika, možda ukradem neku tvoju ideju!!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 15:54
Najviše ih ima u dnevniku (Triša piše dnevnik), tamo otvori i ti svoj, jako je zanimljivo svi pišu što rade i u vrtovima i dvorištim,a i u kući.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pauchak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pauchak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 20:31
Originalno poslano od člana stephanotis stephanotis napisao:

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...


[IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Nature/soleil3.gif" />



Ma sigurno je neko ima u tvom susjedstvu... Ja sam dobila par grana od prijateljice, u sezoni kada je već bila olistala i po njenoj preporuci te grane sam samo pozabadala u zemlju i ona se primila!! Treba joj malo vremena da dodje sebi ali sigurno opstaje... Nadam se da ćeš uspjeti da je nadješ!!
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 10:13
Originalno poslano od člana Pauchak Pauchak napisao:

Originalno poslano od člana stephanotis stephanotis napisao:

To bi i meni svakako dobro došlo na mom balkonu. Idem se malo raspitati gdje mogu naći Lažnu lozicu. Btw predivna je...




Ma sigurno je neko ima u tvom susjedstvu... Ja sam dobila par grana od prijateljice, u sezoni kada je već bila olistala i po njenoj preporuci te grane sam samo pozabadala u zemlju i ona se primila!! Treba joj malo vremena da dodje sebi ali sigurno opstaje... Nadam se da ćeš uspjeti da je nadješ!!
Hvala svima na pomoći.
Pogledat ću malo kod sebe po kvartu...
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 15:00
Joj ja evo tek sad stigla malo na forum, i sad vidim koliko ste mi odgovaora napisali i prijedloga dali.... jako mi se sviđa ta lažna loza - pa ako je i ja mogu dobiti bila bih vrlo zahvalna.... baš mi treba tako nešto što brzo raste...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.