Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Višnja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Višnja

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Višnja
    Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 00:00
 Da li ima neko da mi kaze posle kolko vremena(godina)visnja pocinje da cveta i da daje plod? Imam u dvoristu jedno stablo vec oko tri godine i ni jednom nije cvetala samo pusta listove,svekar je posadio i vec je porasla a sem lisca nema nista drugo. Ne znam da li je kalemljena i da li je moguce da je neka jalova da nece ni imati ploda. U napred HVALA smile183
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 09:41
Moja je posađena iz koštice, cvala nakon 4 godine i imala ploda oko 2 kg.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 19:35
Ja sam dobila mladu sadnicu, možda staru 2 godine. imala je 3 grančice, i iste godine cvjetala i imala par plodova. Slijedeće godine isto, ali jako sporo raste. Višnju nije loše obrezati, jer ona rađa samo na jednogodišnjim granama. Obrezuje se nakon berbe, režu se grane koje su rodile i to tako da se ostavljaju pupovi koji se te iste godine razrastu u nove grane - na tim granama se slijedeće godine formiraju cvjetovi i plodovi. Ako se višnje ne obrezuju, s vremenom počinju ličiti na žalosnu vrbu - ima viseće grane, i uvijek rađa na vrhovima - novim granama.
E sad, kako potaknuti cvjetanje - ako ni ove godine neće cvjetati, možda da ju probaš u ljeti malo obrezati? Druga ideja mi ne pada na pamet.
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 10:14
ConfusedSilvek,moj svekar je svake godine obreze,posto ode u visinu a samo olista on je isece u visinu ramena, mozda je u tome caka(greska)mozda joj bas isece ome mlade grane na kojima treba da se pojavi cvet i posle plod?
Sad je vec osisana ako ni sad ne bude nista recicu mu da je ne dira,da ostavi nove grane da vidim da li je tu greska? Da li tako da uradim?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 15:54
Bitno je kad je obreže. Ako to čini u proljeće - definitivno griješi, jer reže potencijalne rodne grane..  A ništa - kako bi rekao Einstein: Ne možemo riješiti neki problem koji smo sami stvorili istim načinom razmišljanja kojim smo ga stvorili". Probaj ju ostaviti bez obrezivanja sve do ljeta druge godine, eventualno napravi samo estetske zahvate. Sretno!Smile
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:40
HVALA SilveK, skoro je orezana Cry znaci ove godine opet nista od cveta a zato za sledece leto nema prilaska drvetu sa makazama i jos jednom HVALA!
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 11:12
samo da obavestim cenjeni skup da je ona moja visnja PROCVETALA bas me je lepo obradovala posle toliko neckanja smile200
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 20:18
Želim ti dobar urod Hug
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 20:04
hvala Mima za prvi rod i nece biti mnogo ali dovoljno da klinki koja ih tamani obezbedim vocku iz dvorista LOL
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 12:44
Meni su rekli da bi višnja imala puno plodova,trebaju biti posađena barem dva stabla zbog oprašivanja.Mene zanima koja je ono vrsta što daje ogromne plodove tamnocrvene boje. 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 08:45
Ja sam svoju višnji vjerojatno dobro zeznula.Stoga molim pomoć.Zeznula sam orezivanje jer vidim da je potpuno podivljala.Krcata je grana i lišća.No najveći problem je taj da uopće nije cvjetala i na listovila se pojavila kao neka sjajna smola koj je ljepljiva.Šta sad?Sigurno ju je napala neka boleština.Zna li tko šta je to.Još prošle godine je slabo rodila, a ono malo plodova koje je imala su bili kržljavi.Kao je sada orezati i čime ju pošpricati da rješim to sjajnu ljepljivu tvar na listovima.smile43
Na vrh
žarko_đ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarko_đ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 07:53
Sjajna izlučevina na vrhovima listova bi mogla da govori o prisustvu lisnih vašiju.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2008 u 08:42
Originalno poslano od člana Naca Naca napisao:

 Da li ima neko da mi kaze posle kolko vremena(godina)visnja pocinje da cveta i da daje plod? Imam u dvoristu jedno stablo vec oko tri godine i ni jednom nije cvetala samo pusta listove,svekar je posadio i vec je porasla a sem lisca nema nista drugo. Ne znam da li je kalemljena i da li je moguce da je neka jalova da nece ni imati ploda. U napred HVALA smile183
http://www.bauhaus.hr/index.php?id=1152&showUid=536&cHash=906c5e9393
pogledaj ovaj link, možda ti pomogne.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2008 u 20:01
Originalno poslano od člana žarko_đ žarko_đ napisao:

Sjajna izlučevina na vrhovima listova bi mogla da govori o prisustvu lisnih vašiju.
Da rekli su mi da bi to mogle biti uši,ali problem postoji kako ju orezati???
Na vrh
erikalan12 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje erikalan12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:41

Dali netko zna ako mogu cijepiti divlje izraslu višnju(iz koštice) pitomom višnjom-kako?

Na vrh
dedaželjko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dedaželjko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 22:56
Imam dosta njegovan vrt s voćkama oko kuće.Višnju marasku imam u punom cvatu već nekoliko godina, ali roda tek pedesetak na cijelom stablu.Očito nije samooprašiva, što učiniti jer stablo je prekrasno i šteta bi ga bilo ukloniti.Pozdrav s zahvalom!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 22:49
Pozdrav Dedaželjko, dobrodošao na forum!
Jedino rješenje koje mi se čini logičnim je posaditi još jednu višnju u blizinu, tako da se mogu međusobno oprašivatiSmile
Na vrh
dedaželjko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dedaželjko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 21:15
SilveK puno hvala na brizi za moju višnju.To što mi nudiš odmah sam i učinio, ali ne budi lijen pronašao sam istu vrstu u cvatu i u najačem suncu s nekoliko grana "oprašivao" moju sretnicu.Ovih dana dogodilo se čudo,toliko se oplodilo cvjetova da će ako bude tako ploda biti za sve.Sada remiziram događanje:dali je ove godine ušla u punu rodnost, dali je prošlogodišnje orezivanje pospješilo rodnost ili je malo pomoglo moje mahanje granama druge višnje. Sve u svemu ja sam prezadovoljan, a tebi još jednom hvala i puno uspjeha i zadovoljstva u svakodnevnici.
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 11:07
Pozdrav,
Imam višnju 4-5 godina staru i ove godine ima prvi ozbiljniji urod. Međutim, tokom proljeća primijetila sam da neke mlade grančice jednostavno klonu i osuše se. Ja sam ih porezala i sada se na tim mjestima izlučuje smola i to toliko da sve teče po granama. Što je to i što da poduzmem?
Hvala
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 22:58
Athena, to se sad isto događa i s mojom višnjom i nemam pojma što je to.
Evo slika, možda će netko znati o čemu se radi:




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.