Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Delonix regia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Delonix regia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 00:04
e pa mislim...prvo otvorim onaj forum sa isklijavanjem palminih sjemenki...pa mi lagano digne tlak...onda otvorim ovaj...sad mi je tlak taman na normali! no dobro...šalu na stranu...ovo stvarno nije u redu da nas netko tako "pere"! (da ne kažem "netko tako nepismen"!)...mislim da bi trebala postojati ignore-opcija za neke...dada svaka čast...nemoj se obazirati!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 07:41
Treba biti opimista i nadati se samo pozitivnom.Ja sam sretna kada mi neko pomogne lijepim rijecima i podrzi me  i kaze '' samo naprijed zelim ti mnogo srece, da uspijes i nam okacis svoju biljkicu''.Mi smo tu da se pohvalimo pa nekada treba da se pozalimo ako nam ne ide dobro.Biljke mogu napasti stetocine pa nam nekada zatreba savjet od onih koji su imali slicnih problema.
Dadooooo samo naprijed bice  cvjetova bice sjemena.
smile55smile57smile99
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 10:38
imenjakinjo moja, samo dalje tako. a neke bi u najmanju ruku trebalo
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 19:56
Ha ha ha aha......baš se svaki put nasmijem čitajuči njene postove....toliko gorčine od jednog prodavaća sjemenki još nisam čuo........moram priznati da je ovo čudan način marketing .....a i zanimljvih detalja ima  u vezi savjeta....omiljen mi je CIJEPLJENJE SJEMENKE.....to je i amaterima malo sumnjivo....
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 20:18
Dragi moji, hvala vam na podršci, ja sam oduvijek znala da sam na pravom mjestu...za pojedince nisam baš sigurna.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 22:05
Netko je očito zalutao ali nema brige , neće moći podnijeti toliko dobrih vibracija, toliko ljubavi i razumijevanja pa će sam otići sijati .... gdje će mu klijati. OVDJE NEĆE!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 23:11
dada28, kako tvoja biljka napreduje nista nam ne javljas.Ja sam pokusala sijati ali nemam srece.Turpijaal sam ali ocito negdje grijesim.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 21:55
Još sutra radim, pa sam na godišnjem...nadam se da ću imati vremena malo fotkati...još se drži, napreduje...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 23:27
Eto sada, dada otisla na odmor a ja opet zabrljala sa delonixom.Istruhle mi sjemenke.smile43Cry
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 00:25
Evo i moje plameno drvo, izniklo 2 komada, a sad su ovakvi, a preko zime selim ih negdje u kotlovnicu za centralno da im bude toplo Tongue i nadam se da će preživjeti!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 00:49

moona-1, pa kako si uspjela.Meni se ne da kako god pokusam sjeme mi struhne iako zemlja nije vlazna.Nekoliko desetaka sjemenki sma unistila, a ja luda za tim drvetom.Imam jos par sjemenki i plasim se da sijem..

Tvoje ce dosta jos parasti do zime, ja ti ne preporucujem toplu prostoriju za tvoje biljkice.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 08:11
Dobio sam dve semenke Delonix-a i probaću da ih posijem. Kao i svi biljkoljupci vodi me optimizam i nada u uspeh.- Svi se mi pomalo učimo na sopstvenim greškama, a forum je odlična enciklopedija i ovde možemo pronaći informacije kojih nema u knjigama i što je najvažnije iskustva sa uzgajanjem biljaka. Svako od nas sa nekim biljkama ima više uspeha, a neke biljke nam ne uspevaju najbolje, međutim ipak je trebalo ta loša iskustva prikazati na malo bolji način...
U svakom slučaju pokušaću i ja da posijem ove dve semenke i nadam se da će bar nekom uspeti da odgaji ove prelepe biljke.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 11:00
Vokiii ubicu se, sto ne mogu da uspijem u sijanju delonixa.smile42smile42
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 17:17
Fatka, namočila sam sjemenke u mlaku vodu na 3 dana i posadila, držala sam posudu vani, i skoro izmolila krunicu kad sam vidjela da nešto "viri" iz zemlje, i tako su moja dva ljepotana počela rasti smile211
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 23:02
Ma, ja natopim na 24 sata i opet mi struhne.Da li si ti turpijala onaj vrh prije potapanja.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 23:34
Nikakvog turpijanja, ništa...samo u vodu i u zemlju.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 06:05
Pa kako da nikne a tako tvrda sjemenka ima neke tri kore.E poslusacu i tebe pa da vidimo da li cu uspjeti.Koliko mu treba da nikne, uh sigurno mjesec.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 12:57
Dada i ja bi tog sjemena prekrasnog stabla
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 17:19
Poslije namakanja u vodi relativno je brzo bilo i nicanje, vjerojatno mu je godila ova naša "tropska" temperatura zadnjih dana. Sad već ima nekoliko listova.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 15:18
Moj delonix od samog početka








Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.