Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Delonix regia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Delonix regia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 15:19
Dugo me nije bilo na ovoj temi, ali ću danas ispraviti propust i pokazati kako napreduje moj deloix.


ovako je izgledao proljetos...preživio je samo jedan




ovako izgleda danas





Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 16:19
dado sretnice, meni opet struhlo sjeme.CryCryCryCry
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 17:39
dado, ovo je već šuma Clap
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 12:08
Moj danas izgleda ovako, pomalo raste
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2008 u 15:40
Predivni su!! Da i nema cvijeta prekrasna je biljka,ima tako ljupke listiće, a s cvijetom- nemam riječi!! Prava diva među stablima!
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 22:27
smile39Dada želim ti uspijeh,pogledala sam drvce..prekrasno je..a tvoje biljčica je na krasnom putu da uspije biti tako lijepo
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 08:06
Pa narode kako da uspijem da  mi delonix nikne, pa ja sam ludača kada ne mogu od 35 sjemenki bar jednu da odhranim.  Treba mesmile42smile42
Na vrh
Stanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 10:31
Poštovani prijatelji egzotičnih vrsta
Evo pridružujem vam se. Živim u Zadru, imam staklenik i sve ide ko po loju. Naravno, ima i neuspjeha. Delonix regiu imam, i meni je nikla iz sjemena, visoka je oko 30 cm.
Pod jedan: ZAŠTO NITKO NEĆE REĆI ODAKLE NABAVLJA SJEME. To me podsjeća na ono kad ribari i gljivari ne otkrivaju svoje pošte. Da nebi neko drugi uhvatio njihovu ribu. Gledajte, ja sjeme a i rizome neki put, od biljaka koje se teško uzgajaju nabavljam od JUNGLESEEDS iz Engleske. Odite na web stranicu i naručite, dolazi poštom a plaćate Americanom. A ne, poslala dobra dušica.....
Heliconie su mi došle avionom sa tajlanda, ali nažalost su krepale, čak i u stakleniku.....
Ravenalu sjeme sam kupila od rarepalmseeds, ali, nažalost isto nisam uspjela. sa drugim palmama jesam.
Javite mi se, svima bok i sretno uzgajanja
Javite mi se sa pr
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 12:51
Ja sam sjeme nabavila na www.kpr.hr
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 12:53
Eh, moja Stanka, lako je onom ko ima Amrican express, a sta cemo mi bez te kartice mozemo samo da gledamo.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 17:00
Originalno poslano od člana Stanka Stanka napisao:

Poštovani prijatelji egzotičnih vrstaEvo pridružujem vam se. Živim u Zadru, imam staklenik i sve ide ko po loju. Naravno, ima i neuspjeha. Delonix regiu imam, i meni je nikla iz sjemena, visoka je oko 30 cm.Pod jedan: ZAŠTO NITKO NEĆE REĆI ODAKLE NABAVLJA SJEME. To me podsjeća na ono kad ribari i gljivari ne otkrivaju svoje pošte. Da nebi neko drugi uhvatio njihovu ribu. Gledajte, ja sjeme a i rizome neki put, od biljaka koje se teško uzgajaju nabavljam od JUNGLESEEDS iz Engleske. Odite na web stranicu i naručite, dolazi poštom a plaćate Americanom. A ne, poslala dobra dušica..... Heliconie su mi došle avionom sa tajlanda, ali nažalost su krepale, čak i u stakleniku.....Ravenalu sjeme sam kupila od rarepalmseeds, ali, nažalost isto nisam uspjela. sa drugim palmama jesam.Javite mi se, svima bok i sretno uzgajanjaJavite mi se sa pr



Osjećam se prozvanom, jer sam prva upotrijebila izraz dobra dušica...i ne vidim što je u tome loše, posebno zato jer to nije trebala biti tajna, niti sam željela bilo što mistificirati. Kao što rekoh, interna šala, a da me je netko pitao o kome se radi, rekla bih mu (nitko mi takvo pitanje nije postavio). Da riješimo "misterij", za sve one koji misli da se iza toga krije tko zna što...Sjeme mi je poslala sestra iz Njemačke, a kupljeno je kod Gärtner Pötschke...A mene kad nešto interesira, ja pitam...ne smatram da su mi drugi dužni servirati informacije...i šlus!!!





Danas sam baš nabrijana .

       
Eh da, Stanka, dobro nam došla!



Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 21:15
Dali da delonix, sad kad je zahladilo, smejstim u hladniju ili u topliju prostoriju? Narastao je od ljeta oko 20 cm. bilo bi mi žao da uvene.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 21:21
ne znma monna-1, ja sam 35 sjemenki upropastila i nisam uspjela, pa sam jako tuzna.Mislim da treba u hladnu prostoriju.
Na vrh
jellena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jellena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 13:51
Ajd da vam i ja iznesem svoja iskustva... Meni je toliko semenki delonix-a propalo da sam prestala da brojim. I onda najzad...niklo. Svako seme prvo isturpijam do mesa pa potopim u vodu, u koju prsnem malo fungicida, na 24 sata pa onda u zemlju. Ne guram seme u zemlju samo ga stavim na povrsinu da vidim sta se desava. Saksiju u kesu pa na radijator. I onda krece cackanje. Posle par dana ona krece da nice i onda joj pocnem skidati omotac jer ako to ne uradim istruli. Tako je svaka do sada nikla. Fatka nadam se da sam ti pomogla.SmileSmile
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 14:22
smile85ahaha nemam vise sjemenki a o broju  sjemenki da ne govorim.
Tko zna, ako mi se pruzi mogucnost pa da ponovo kupim  sjeme,pokusacu.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:30
Ha ja nemam problem sa sjemenkama dal će uspijet ili ne Confused ja jednostavno je nemogu zasadit jer nemam mjestaCry pa prema tome ću pratiti ovaj forum i veseliti se vašim uspjesima,a dada je na praqvom putu da i jednog dana uživam i u slikicama cvijetića Clap
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 23:23
Ja imam gdje ali nemam vise sjemena za pokusiranje.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:01
Evo i ja se sjetila kad sam pročitala da se zove Flamboyant ili ognjeno drvo da mi je prijateljica donjela prije dvije godine sjeme negdje iz Tropa. Ovo drvo sam posijala naraslo je oko 30 cm, posadila sam ga vani i tako je stajalo sve do zime i nakon zime sam vidjela da se osušilo (da li bura ili suho tlo neznam), bilo je tu još raznog sjemenja i sve je cvjetalo u ljeto, a onda se posušilo. Jedino je ostala strelicija i ona sada ima 20 cm i dvije godine, a prvi cvijet je za 8 godina. Eto to je moje malo iskustvo.
život je more
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:12
zao mi je sto ti se delonix osusio alio si napravila veliku gresku sto si tako mladu stavila u vrt bez obzira na vasu klimu.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:19
Da vjerojatno sam pogriješila, ali više u položaju gdje sam je posadila (jaki udari bure), trebala sam sve to posaditi na sunčanom mjestu u zavjetrini, ali ja sam tada mislila da je to Caesalpinia gilliesii jer su im listovi jako slični, a one kod nas rastu bez problema.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.