Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Delonix regia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Delonix regia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 11:38
Samira, koliko su stare tvoje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:57
Ima li neko sliku sjemena?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 17:25
Moje su stare mjesec i po, tako - nekako.
Sonja,  ja sam ih prije sijanja malo, vrlo malo zarezala noktaricom, stavila u mlaku vodu, i sutradan ih posijala. Poprskala sam fungicidom. Brzo su nikle.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 20:09
Ja sam isturpijala sjemenke, zatim ih stavila u mlaku vodu 2 dana, a casu sa vodom na akvarij, gdje je stalno toplo.
Poslije toga sam ih posijala u zemlju pomjesanu sa perlitom i stavila posudice u mini klijaliste na akvarij i za samo 4 dana su nikle.
Od 6 posijanih sjemenki, niklo je svih 6.
Sada su to vec velike biljke.

Sretno sa sijanjem.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 22:41
Hvala cure, prave ste!
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 21:11
Originalno poslano od člana Semira Semira napisao:

Moje su stare mjesec i po, tako - nekako.
Sonja,  ja sam ih prije sijanja malo, vrlo malo zarezala noktaricom, stavila u mlaku vodu, i sutradan ih posijala. Poprskala sam fungicidom. Brzo su nikle.


Baš zarezala škaricama? Kojim fungicidom?
Ja sam na kraju svaku sjemenku  isturpijala turpijom za nokte (brojila sam do 15), namočila na 3 min u vrlo vrućoj vodi. a onda držala preko noći u mlakoj vodi u termosici. Od 5 sjemenki, kod 2 su se počeli ljuštiti vanjski omotači. Valjda ih nisam ubila! Danas sam posijala te 2 sjemenke a kod 3 sam ponovila postupak turpijanja, šokiranja vrućom vodom i sad se još namaču do ujutro u termosici.
javit ću rezultate
Postupak sam našla na nekoliko mjesta npr.
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Fabaceae/Delonix.html

http://www.maltagardening.com/gardentalk/index.php?PHPSESSID=b244526441e24c3326b983653c1e90af&topic=28.0

http://www.daniellecopeland.com/2008/06/how-really-to-propagate-royal-poinciana.html
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:31
To što se ljušte ljuskice, to je u redu. Treba tako. One će sad pući, a kroz pukotinu izbija klica. Gledaj da je stalno vlažno, a da ne pliva u vodi, naravno. Vjerovatno ćeš joj morati malo, nježno pomoći da se izvuče iz omotača. Jer može doći do truhljenja.
Ja sam koristila captan (razrijeđen u vodi). A baš sam uzela noktaricu (ne makazice/škarice) i malo gricnula. Tek da probijem omotač.

Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 23:41
Hvala Semira. Pa da, noktaricu-tako si i napisala, a ja navalila na škarice/makazice!
Jedino me strah da biljka,ako nikne (nadajmo se) neće preživjeti zimu u Dalmaciji (Makarsko primorje) u vrtu. Naravno neće odmh u vrt, nego kad postane "teenager". U kući, garaži,podrumnu jednostavno nemam mjesta za veću biljku. Vidim da si ti u BH , znači da si se odlučila na pitar(vazu) i spremanje u kuću tokom zime? Ima li netko već odraslu biljku koja i cvjeta?
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 12:12
Ja vjerujem da će nakon par godina preživjeti dalmatinsku zimu vani. Ja je moram držati u kući tokom zime, pa sam spremna za šišanje. Inače, svaku biljku smatram mojom vlastitom tek nakon jednog prezimljavanja. Sve do tad su pod upitnikom. Nadam se da neću imati problema sa delonix-om.
I mene baš interesira ima li iko od forumaša odrasliji primjerak?
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 22:55
dada28, šta je sa tvojom delonixicom? Hajde jedan update.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 17:49
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:



 
 
Ima li još tko ovu biljku, stablo i nova iskustva bih molila... Ja bih kupila sadnicu ali neznam gdje je mogu naći? Možda netko zna?
Na vrh
bubica. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: ...
Status: Offline
Bodovi: 618
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 10:14
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Ima li neko sliku sjemena?
delonix regia - sjeme
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 15:12
Zahvaljujući  na sjemenu molim savjet:  Na slikama gore se vidi sjeme. Sada me zanima koji dio oturpijati ili prorezati.? Molim znalce da me nauče da što ne pokvarim? Puno vam hvala.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:08
Zanima me je li nekom procvjetala delonix regia.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 23:42
Lani sam posijao desetak sjemenki,bez ikakve skarifikacije proklijale su bez problema,vrlo brzo.Mislim da je samo potrebna vlaga i tridesetak stupnjeva celzijusovih.Moje su sada metar visoke,nadam se da će možda dogodine procvjetati,ako prežive još jednu zimu.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 08:04
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 23:18
Malo da oživimo ovu temu; Da li je nekome uspjelo da naraste veća ova lijepa biljka i da li je nekome procvjetala? Ako imate, stavite sliku.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:56
Zimus je biljka ostala bez listova, ali su već poterali novi i biljka se grana.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:59

A ovo su dve biljčice posijane 13.02.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 11:22
Mom Delonix-u su dvije godine:
 
http://s1189.photobucket.com/user/acer1969/media/Maj%202013/CAM00107_zpsfa9e46a6.jpg. -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.