Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Delonix regia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Delonix regia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 12:29
Evo  moje biljčice....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 12:37
Milice, biljka je jako lepa. Obezbedi joj samo što više svetlosti kako bi napredovala sa rastom.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 13:08
Voki, hvala na savjetu. Premjestila sam   je na južni prozor ( bila je na zapadnom prozoru ) a sada je kod nas dosta hladno pa sam stavila  u kuću isto na južni prozor. Imala sam 5 sjemenki, 3 isklijale i malo rasle ali samo je ova ostala ( ostale propale čim su nikle ) pa moram jako paziti da mi naraste. Imam namjeru da ju prenesem u moj južni vrt kad još veća naraste,  tamo je toplo , nikada nema minusa....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 13:36
Moje biljčice iz prolećne setve su na balkonu, nije toliko hladno da bi propale. Ako biljku posadiš u baštu možda će i cvetati, mada kažu da treba desetak godina do cvetanja...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 11:57

Biljčice iz ovogodišnje setve. Noćna slika, pa su listovi skupljeni.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 16:44
Voki, ne bih rekla da joj treba 10 godina. Meni je prvi put kad sam sijala, jedna procvala već nakon 9 mjeseci. Lako klijaju, lako rastu, ali su jako osjetljive na zimu, prvi put su mi krepale vec na 8C, drugi put sam ih sacuvala zimi, i opet je jedna cvala već prvog ljeta, dakle, nekih 8 mjeseci od sjetve, ali samo jedan cvijet koji je trajao nekoliko dana. Sada im ide druga godina, i trebale bi imati više cvijeta.
Treba im dosta velika posuda, jer je to zapravo drvce.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 17:36
Nina, imaš li koju sličicu od procvjetane delonixice?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 16:48
Evo neki dan mi je procvala. Slikala sam, ali nemam program za prebaciti slike, pa cu to kad se vratim doma u Split. Ima pre, pre,predivan cvijet, crveni-zuti-narancasti, oblika kao cipka i jako elegantnog tucka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 17:31
Nina, zaista me obradovao tvoj post gdje pišeš da ti je procvjetala delonix. Na jednom drugom forumu su pisali da treba čekati"100 godina" da ti procvate . Imam jednu  koju zaista pazim i namjeravam je posaditi u naš južni vrt ( kod albanske granice ) tamo je uvijek toplo, nema minusa pa ne znam da li bi to podnijela. Malo se plašim jer nemam više sjemenki da odgojim drugu a ne znam ni gdje bih nabavila drugo sjeme, možda netko prodaje moram malo potražiti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 22:13
Milice, uopce nije tocno da se mora cekati 100 godina da procvate. Kad sam prvi put sijala, procvala mi je od tri jedna vec nakon 9 mjeseci. Onda su mi sve tri krepale te zime vec na 8 C.
Kad sam drugi put sijala, cvala mi je nakon godinu dana, i prezimila iako je zima bila oko 2C u mome plasteniku, ovo cvate vec drugi put, jer je sada 2 godine stara.
Ako je mislis staviti vani, bolje cekaj koju godinu da ojaca, pa onda kad bude jedno 3 godine stara, posadi je u vrt vec u proljece, da do zime uhvati korijenom dubinu.
Meni niti jedan put nije napravila sjeme, ako napravi ove godine, mogu ti ja dati za rezervu koju sjemenku.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2013 u 22:18
Nina, hvala ti na savjetu. Zaista bih bila jako sretna da dočekam cvijet. Sačekat ću i neću još saditi vani . bolje da mi je preko zime na sigurnom nego da mi propadne.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 00:36
Evo napokon slika, sad vidim da nisu baš jasne:
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 11:19
Nina, hvala ti što si stavila sliku.  Ako budeš imala koju sjemenku  rado bih posadila još koju za sigurnost jer je zaista prelijepa .
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 15:26

Mislim da nije ništa napravila, ali moram napraviti pažljivu inspekciju, pa ću ti javiti.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 19:24
Nina, ovo je caesalpinia pulcherima.
I ona je jako lijepa :)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:44
Koliko često je zimi zaljevate?
Moja delonix regia ima svega par mjeseci i držim je na toplom, unutra.
Planiram je staviti u staklenik pod sijalicu kad sve složim do kraja.

Ovo je moja biljkica Big smile


Ovo je mjesec dana stara slika, u međuvremenu je pustila još malo grančica...

E sad, s obzirom da je unutra, na dosta toplom, koliko bi ju trebalo zaljevati?

Smile

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 12:36
Ovogodišnje sijanje delonix regie je prošlo super Smile
Posijano 5 sjemenki - izniklo 5 biljkica Smile

Posijane su 16.03.2014.

Evo slikica, redom kako su rasle:









Zadnja slika uslikana je jučer...



Moram priznati da me stvarno iznenadilo kako lijepo i brzo napreduju Smile
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 12:44
Na moju veliku žalost Cry moja  " stara" delonixica je propala, ali zato ima dobrih ljudi ovdje koji su me obdarili novim sjemenom ( hvala Cup....). Posijala po uputi i sada čekam......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 11:05
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332etdefender/huidhui.js?0=0&0=0&0=0">Oduševljena klijanjem ove ture, naručila sam ovu Embarrassed

Pa ako ti ovo sjemene uspije,bit će još sjemenja za sijanje Wink
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 06:40
Mojim mladim biljčicama je počelo žutiti lišće i otpadati...

I dalje rastu i puštaju nove listiće, ali "stari" rapidno žute...Na početku je to bio 1-2 lista, a sad je već zemlja prekrivena otpalim listićima Cry

Što im je i što trebam napraviti da prestane?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.