Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
    Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:03
nadam se da nisam pogriješila i da tema ne postoji već...upotrijebila sam pretragu foruma :)
 
 
ovo je moj rozi
nabavila sam i  reznice bijeloga - nadam se da će mi se primiti
 
nije zahtjevan ni posebno osjetljiv a ima jako lijepe cvijetove
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 14:42
Iris, jako ti je lijepi, a tek kad dođe i bijeli, pa biti će super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 17:33
kupio ga i ja proslo ljeto za 80kn u kauflandu. eno ga u vrtu ziv je :)
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 21:17
gledajući tvoje slike shvatila sam da nisam ni znala da ima toliko vrsta vrtnog hibiscusa
a baš su prelijepi :)
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 23:05
Ovog sam proljeća iz čiste zabave nasadio dosta tog hibiskusa iz sjemena. Biljčice (po tri u posudi radi pletenja u stabalce) za sada se dobro drže pa ako dožive ljeto sve su za podijeliti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 22:56
Koje boje imaš??? I ja sam se dočepala nešto reznica roznog i sjemenja bijelog i ljubičastog (mislim), niknuli su mi pred tjedan dana...
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:52
Imam u vrtu dosta stari bijeli i rozi hibiskus pa sam ove godine kako me uhvatila manija nasijavanja kojekakvog sjemena pokupio sjeme oba i pomješao, čisto radi iskustva i zabave, ali dobro je i lako izniklo.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:59
jel to netko spominje bijeli hibiscus ?  Embarrassed
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 11:29
ovi vasi hibiskusi su jako lijepi i nadam se da ce i moji biti takvi. ja sam prije mjesec popikala reznice u zemlju i molim vas da mi kazete je li to ispravno i hoce li mi se primiti. posadila sam ih uz ogradu u red u razmaku od 40 cm. to saM uradila po prepuruci nekih ljudi koji su to isto tako uradili i bilo sve ok. veliki pozdrav iz sarajeva
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 11:57
magnolia sigurno će biti sve ok.....oni se lako uzgajaju iz reznica Smile
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 13:52
iris, puno hvala utjesila si me, ja mislim da moje cvijece i biljke najsporije rastu na planeti, a to je zato jer ih stalno promatram, pa naravno da to tako izgleda
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 10:41

Pravo ime hibiscus Syriacus.

 
Roza i plavicasti su veoma cesti po parkovima. Ostale boje su rjedje, i zato ih vise i cijene.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 22:49
A moj je ovako isprepleten...
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 09:40
Ja sam prije 2 g kupila predivam žuto-narančasti i zaista cvao je cijelo ljeto. Bila sam strašno ponosna baš zato jer su ga susjede dolazile gledati. U toku zime sam ga zaštitila - umotala ga ali mi se na moju veliku žalost smrznuo.Od tada ga stalno gledam u rasadnicima ali nema hrabrosti ga uzeti: Kako vaši prežive zimu?????
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 10:00
mozda je to bio onaj egsoticni koji je samo za u sobi.Ja svoje uopste ne zasticujem.Oni egzoticni su predivni imao sam i njih samo cvijet traje jedan dan dok se otori.Najvice mi se svidio zuti.steta da takovih boje nema i vrtni hibiskus
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 12:13
Imala sm 5-6 hibiskusa - žuti, dupli, rozi, boja breskve, ali ih je odnijela zima . Jedan je preživio i sad baca stidljivo listove. Da li da ga prihranjujem? S čim?
To su oni sa jednodnevnim cvijetom.smile85
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 12:28
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Imala sm 5-6 hibiskusa - žuti, dupli, rozi, boja breskve, ali ih je odnijela zima . Jedan je preživio i sad baca stidljivo listove. Da li da ga prihranjujem? S čim?
To su oni sa jednodnevnim cvijetom.smile85
 
Najbolje ti je odes u poljoprivrednu apoteki tamo imas svega a i objesne ti
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 12:41
Mislim da mi nemamo poljoprivrdnu apoteku.......e baš smo neki grad.....smile157
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 11:04
nije valjda da moram cekati proljece da posijem hibiskus?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 17:57
smile42
 
Što sam to pisala......ovo je tema VRTNI hibiskus....a taj nisam nikad imala......
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.