Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 09:16
Ja sam danas kupila vrtni hibiskus, ali  bi ga posadila u teglu a ne u vrt.
Može li netko napisati kako ga u tom slučaju njegovati, i da li ga zimi unositi u kuću (živim u Zagrebu)?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 09:43
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Ja sam danas kupila vrtni hibiskus, ali  bi ga posadila u teglu a ne u vrt.
Može li netko napisati kako ga u tom slučaju njegovati, i da li ga zimi unositi u kuću (živim u Zagrebu)?
 
Njegujes ga kao da je i vani.Posto je vrtni moze biti preko zime i vani.Ja ih imam u dvoristu i oko kuce  pedesetak.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 14:12
Zahvaljujem na odgovoru. smile73
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 10:42
E, pa ja sada ne znam koji je ovo hibiskus ali meni je divan pa sam ga unijela unutra i sada mi ukrašava db,evo slikica:

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 10:52
mislim da to nije vrtni nego "pravi" hibiscus i da si dobro napravila što si ga unijela
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 11:20
mikica iris je u pravu. Mislim da je ovaj tvoj hibiscus rosa sinencis i svakako ga treba unijeti zimi unutra.
Btw predivan je ovaj dupli cvijet iako je meni uvijek kod svih hibiscusa žao što cvijet jako kratko traje.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 14:47
Mikice prekrasan je, mora da ti je baš super u db kad ga stalno imaš na oku.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 15:16
Mom hibiskusu su svi listovi požutjeli, je li to normalno, stoji u tegli na balkonu.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 10:46
A  MOM HIBISKUSU VRTNOM LISTOVI OPADAJU..... JE LI TO NORMALNO
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 10:47
to je normalno...vrtni hibiskus zimi izgubi lišče
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 11:55
AHA.... ONDA JE TO TO VEĆ SAM MISLILA DA PROPADA, DA ĆE UVENUTI... ZNAČI U PROLJEĆE NOVI LISTOVI I CVJETIĆI Smile
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:29
Da li netko zna mogu li orezati ovaj moj hibiskus,kada i kako?Imam ideju ustvari kako ga orezati,vjerojatno drvenastiji dio odrezati i piknuti ga u zemlju,pa ako je to tako samo je pitanje kada,sada još cvate.No, i njemu polako neki listovi žute i otpadnu no ti listovi otpadnu na onom mjestu gdje se već stvaraju drugi tako da za to odpadanje nisam za sada zabrinuta.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 18:33
ovo su jos zadnji cvjetovi mojih hibiskua
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 18:35
Ovako izgledaju hibiskusi u jesen,puni su sjemenja
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 18:37
sjeme hibiskusa
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 18:40
Originalno poslano od člana Mikica Mikica napisao:

E, pa ja sada ne znam koji je ovo hibiskus ali meni je divan pa sam ga unijela unutra i sada mi ukrašava db,evo slikica:

ovo je vjerojatno egsoticni hibiskus,jer vrtni hibiskus nema takovu boju.Barem ja nisam vidio
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 09:54
Gledam te vaše hibiskuse i primjećujem da moj nema nikakvo sjemenje.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 11:28
Mikice, to je zato što je tvoj hibiskus "kućni", a oni sa sjemenkama su vrtni. Obje vrste se obrezuju u rano proljeće. Dakle možeš svoj obrezati čak do polovice, ovisno koliko ti odgovara, da bi ostao kompaktniji i ljepše cvao. U protivnom ti može izrast vrlo visoko. Voli puno svijetla i vlage, pa ga možeš prskati, ali ne hladnom vodom. Zimi ipak treba odmirovati u hladnijem prostoru nego što je, pretpostavljam, tvoj db. Treba mu naime oko 13° C i manje vlage, zaljevanje tek nakon što se zemlja osuši.
Zaista ti je čaroban hibiskus i vjerujem da će ti bogatom cvatnjom zahvaliti na ljubavi koju mu pružaš .
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 09:14
E Nana sada si me stavila u dilemu!On je još uvijek pun pupova pa mi ga je žao staviti na hladno.Prošle godine sam ga stavila u verandu gdje se spusti teperatuka i do -5°C,možda i malo niže i svo lišće mu je otpalo,sav se posušio i mislila sam da je gotov.Kad u proljeće on je krenuo gotovo iz dna i sada je ovakav kakvoga ste vidjeli.Sada ga baš ne bih stavila u verandu,a da ga stavim u spavaću sobu koju ne grijem i tu  prohladno ali nikada hladno?
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 11:02
Ma znaš što, pa još nije zima Wink ni kalendarski ni po temperaturama. Nemoj ti njega još sada pothlađivati, uživaj u njemu u ds dok cvate, mislim da će mu 3-4 mjeseca mirovanja biti sasvim dovoljno, a kad vidiš da se umorio od cvjetanja, stavi ga u spavaću sobu, tamo će mu biti sigurno dobro. Jedino kažu, da u ss nije dobro držati biljke, jer noću štrajkaju s asimilacijom i udjeljuju nam CO2 Wacko. Meni se čini da to ipak nisu tako velike količine.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.