Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 14:09
Ma ja imam ogromnu ss,mislim da jedna biljka neće smetati.Moja ss je veličine garsonjere tako da mislim da ćemo svi preživjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lidac1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lidac1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 19:25

Da li ste ikada razmnožavali vrtni hibiskus reznicama i sta ste napravili? Ja sam probala i nisam uspjela.

Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 19:50
ja nisam,ali nije ni potrebno ima dovoljno sjemenja pa se lako razmnozava sjemenkama.Posijes sjemenke i za dvije godine cvate.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 19:51
Ja sam probla s puno reznica u 9.mj. - dvije mi imaju nove listiće, ali stvarno stanje znati ćemo tek na proljeće. To sam radila sa hormonom za zakorjenjivanje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 19:00
Pozdrav svima!
Ja sam uspjela zakorijeniti nekoliko vrtnih hibiscusa, ali sam u nedoumici sta cu sa njima.
Za sada su mi u kuhinji.
Kupila sam i jedan sa sarenim liscem, dupli bordo.
Bio je u podrumu i prosli mjesec je poceo da pusta nove listice, pa sam ga unela u dnevnu sobu.
Od tada je izrastao oko 30 cm.
Ne znam da li da ga posadim u vrt. Vidim da kod vas lijepo uspjeva, ali kako bi uspjevao u Norveskoj u vrtu?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 19:07
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Pozdrav svima!
Ja sam uspjela zakorijeniti nekoliko vrtnih hibiscusa, ali sam u nedoumici sta cu sa njima.
Za sada su mi u kuhinji.
Kupila sam i jedan sa sarenim liscem, dupli bordo.
Bio je u podrumu i prosli mjesec je poceo da pusta nove listice, pa sam ga unela u dnevnu sobu.
Od tada je izrastao oko 30 cm.
Ne znam da li da ga posadim u vrt. Vidim da kod vas lijepo uspjeva, ali kako bi uspjevao u Norveskoj u vrtu?
 
Ako je vrtni onda nema problema jer uspjeva u vrtu.Ne samo u vrtu vec moze posluziti i kao zivica,negdje u dvoristu se isto moze posaditi nemora biti bas vrt.
A taj sa sarenim liscem da to nije nesto drugo za takovog nisam jos cuo,ili je mozda egzoticni
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 19:11
fuksija pročitala sam da vrtni hibiscus može biti vani do zone 5
samo što ja ne znam zone...probaj negdje nači podjelu po zonama
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2009 u 20:50
Toni i Iris hvala na odgovorima. Ja zivim u zoni 6.
Toni ovaj sa sarenim liscem je vrtni, na njemu je pisalo hibiscus syriacus.
Slikat cu ga pa cu staviti ovih dana sliku.
Inace ja znam razliku izmedju tropskih hibiscusa, jer ih imam mnogo.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 15:20
danas sam posijala sjemenkice vrtnog hibiskusa-mix poklonjeno na Splitskoj kavici od Iris Clap
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 08:55
Upomoć, upomoć! Moje vrtne hibiskuse napale su crvene bube! Crvene se kao bubemare, ali su mnogo veće i plosnate! Cijelo prošlo ljeto sam ratovala s njima. Upravo me panika hvata, jer sad čim otopli opet će izmiliti iz zemlje! Jučer je bilo sunčano i uočila sam par buba!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 18:43
Mislim da znam na koje bube misliš, obožavaju kupusnjače i lavateru...možda diverzija: ispod posadiš nešto kupusnjača ili lavateru, pa nek to jedu?LOL ne pada mi na pamet pametnija ideja...ja na vrtu sijem lavateru pa mi je draže da su na lavateri nego na kupusnjačamaBig%20smile A štete ti kukci hibiskusu ili?
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 19:08
O, da, štete! Izgleda da polažu jaja (male sitne crne kuglice) na lisne pupoljke, što jako usporava pupanje, a oni listići koji se otvore su nagriženi. Lani sam od poznanika dobila tekućinu za zamagljivanje (špricanje) uz uputu da preko usta i nosa stavim blažnu maramicu i da pazim da djeca ne budu u blizini!
To špricanje je pomoglo da grmovi pod mojim kuhinjskim prozorom lijepo prolistaju, a buba nije bilo do sredine ljeta. Kad su se pojavile više nisu mogle naštetiti hibiskusima, koji su se lijepo zalistali i već cvjetali.
Jučer i danas, kako je sunce, već sam vidjela nekoliko buba na zidu iza hibiskusa, grijale su se.
Nemam pojma kakvu mi je tekućinu dao poznanik, a on je otišao natrag u Njemačku i malko smo izgubili kontakt. U agro-apoteci mi daju samo Neopitroid prah... nisam sigurna da će to pomoći, barem ne dok je vlažno.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:20
posijani vrtni hibiskus mi je niknuo



Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 12:10
Kupila sam ga prosle godine,dopao mi se zbog cveta, lepo je cvetao i dosta narastao ali  ni jednu semenku nije imao a ja obecala drugarici Confused, moze li i on reznicom kao oni jednostruki (njih imam iz semena).
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 12:15
može reznicom Smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 12:59
Evo jedno pitanje imam reznice od vrtnog hibiskusa i iz sjemena su mi niknule par mladica (poklon od Iris) da li reznice mogu presaditi u pitar ili direktno u zemlju, a biljkice koje su mi niknule kada ih presaditi, mogu li u pitar ili u zemlju
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 13:09
Pa mislim da je bolje direktno u zemlju, ali još malo sačekaj, tek za jedno mjesec dana, da im nešto ne naškodi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 13:10
vanja mogu i u pitar i u vrt....one sadnice možeš odmah u vrt
a ove što su ti nikle pričekaj da ojačaju i da još malo zagrije a dotad neka ipak budu u kući
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 13:16
Triša i Iris    smile79
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 13:52
....moji se pelceri nisu primili, jesenski....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.