Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 14:04
Manči moji pelceri koje sam dobila i posadila prije 3-4 dana u malu čašicu pl. već pokazuju malene zele izboje od lističa. Značilo bi da je pogodno vrime sada krajem 2. i početkom 3. mj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 17:44
.....izgleda, treba opet provat....našla sam neki rasadnik na netu, tamo je sadnica 25-30 kn....možda i naručim....
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 09:56
manci, iako kisliš da se nisu primili nemoj ih vaditi iz zemlje.meni je komšija prošle godine u rano proljeće posadio reznice u zemlju kao živu ogradu.nikad ništa nije niklo iz tih reznica.pošto sam bila ljuta jesenas sam krenula da ih vadim iz zemlje i da na to mjesto posadim reznice lovor višnju i kad sam ih pošla vaditi iz zemlje dole su bile fine žile čak je i lišće bilo krenulo pod zemljom.skontali smo da mi ih je komšija preduboko posadio.sad sam izvadila svaku drugu reznicu i na njihovo mjesto stavljala lovor višnju da mi bude šarena ograda.mislim da će biti fino kad iza zelenih lv izbiju cvjetići hibiskusa.gospođa koja se bavi hortikuluturom mi je rekla da je skoro nemoguće da se hibiskus ne primi iz reznice.ako stvarno misliš da ništa nije ostalo od njega sad pobodi nove grane.čak možeš probati i pobosti ih u tresetne pločice pa kad otopli u zemlju.eto bila sam malo opširna ali htjela sam da te utješim i podijelim s vama svoju priču.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 10:40

...hvala magnolija...izvadila sam ih, ali nema ni korjenčića, a na prerezu su suhi ili truli...ostavit ću 2 u zemlji  koja izgledaju malo svježije na prerezu, pa ćemo vidit...treba mi ih malo više jer bi i ja miješala, ali sa makijom koju smo ostavili na prednjoj strani vrta, tako da su grmovi makije vazdazeleni, a listopadni hibiskus će bit lijep ukras kad bude cvao....

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 12:02
može li mi neko reći kada trebam presaditi niknuli vrtni hibiskus u vrt ili u pitar.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 12:31
ja sam svoje vec presađivao niknuli hibiskus u vrt i okolo kuce.Normalno se sade presađivaju kao i ostalo grmlje i vocke.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 12:59
Toni hvala, mislila sam da tribaju još malo ojaćati.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:23
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

Toni hvala, mislila sam da tribaju još malo ojaćati.
a da zavisi koliko su veliki 10,20 cm,ovakovi se sigurno mogu presađivati
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 13:35
ma kakvi svega par cm. znači za presadnju još čekati.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 00:23
da li možda netko zna mogu li se sada zakorijenjivati vrtni hibiskusi? Vidjela sam jedan predivne boje- nisam se usudila ubrati grančicu gospođi dok ne pitam vas.
i drugo pitanje da li iz sjemena izraste biljka sa identičnom bojom cvjetova ili ne-kakvo je vaše iskustvo?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 06:46
ne uvijek, kod mene ih puno niće i nekih 70% bude ista boja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 06:54
Mini,probaj zakorjeniti.Ja sam isto jučer dobila par grančica pa ću probati.Budući je to grm,trebalo bi se moći i reznicama.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 08:20
minimod bez problema se primaju iz reznica
samo zabockaj u zemlju i već nagodinu cvjeta
 
 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 09:36




Minimode, ovo je moj hibi, koji sam ozilila prosle godine.
U kolovozu sam uzela reznicu i stavila ju u mjesavinu perlita i rastresite zemlje.
Za 4 tjedna reznica je pustila korijencic.
Ove godine vec cvjeta.

Ove godine sam isto ozilila 2 reznice duplog bordo vrtnog hibija, bez ikakvih problema.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 10:44
Ja imam ogradu od hibiskusa i stvarno prelijepo izgleda kad se zašarene cvjetovi, ali ovaj dupli - nemam. I sad ga moram tražiti. Fuksija, krasan je.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 11:37
Ja ga imam u dvije boje i sad imam nekoliko mladi koje sam isto posadila uz ogradu pa ću ih pustiti isto da rastu kao drvo -jer imam 2 velika i 1 manji i jako su mi divni kao drvo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:22
cure hvala vam puno!
a da vidite boju, boja breskve i to dupli!
fuksija - mogu sada reći da sam otkrila tko je kraljica hibiskusa (i "vrtnih" i "tropskih"), stvarno su ti predivni!
smile79
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2009 u 12:39
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

cure hvala vam puno!
a da vidite boju, boja breskve i to dupli!
fuksija - mogu sada reći da sam otkrila tko je kraljica hibiskusa (i "vrtnih" i "tropskih"), stvarno su ti predivni!
smile79


Ako bude tih vrtnih hibiskusa ( hibiscus syriacus ) boje breskve, čekam u redu za reznice smile143
 
Admin: Potražnju sjemena ili reznica obavljajte u kategorijama "oglasi" ili putem PP.
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 14:55
Sljezolika, vrtni hibiskus (Hibiscus Syriacus) dobro podnosi zimu, ali mlade sadnice ipak treba prve zime zaštititi. Ako se dio grana smrzne to treba odrezati i grm će se oporaviti.
(Neki ga ne razlikuju od kineske sljezolike - Hibiscus rosa - sinensis, koja ne podnosi kontinentalnu zimu i kod nas se uzgaja kao lončanica. Treba naglasiti i razliku od zeljaste sljezolike - H. Moscheutos sa gigantskim cvijetovima, kojoj nadzemni dio biljke zimi ugine, ali na proljeće opet nikne i cvjeta).

H. Syriacus cvjeta na novoizraslim ovogodišnjim granama pa ga treba orezati u 3. mj. i to tako da se svi izdanci koji su cvali prošle godine prikrate na 10-tak cm, ujedno će tako grm postati i gušći. Može se formirati i kao malo stablo.

Cvijetovi mu mogu biti bijeli, roza nijanse i plavolila nijanse, sa ili bez tamnijeg oka, jednostavni ili puni.
Ljeti, za vrijeme suše ga treba zalijevati, jer zbog nedostatka vode može usred cvatnje odbaciti pupove.

U toku cvjetanja, uvenule cvijetove i tobolce treba odrezivati da se produži cvatnja.

Voli da mu je korjen u sjeni ili malčiran.

Spomenula sam H. Moscheutos - pa evo slike gdje sam ga slikala pa se u komparaciji sa cvijetom fuksije vidi kako su veliki njegovi cvijetovi.





Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 15:28
Evo moga(njemackoga) hibiskusa,odlicno podnosi zimu!



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.