Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtni hibiskus - Hibiscus syriacus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 16:34
Sigurno je vrtni, oni se tako ponašaju ljeti i zimi. Reznica izgleda odlično
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 19:23
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

Ovo je "poštovani metuzalem" i da budem iskrena nisam sigurna koji je to hibiscus, zimuje "na hladnom" ljetuje na balkonu.
 

Ovo moram citirati, ovo je metuzalem od formataShocked Ne, to nije vrtni hibiskus, to je domaći hibić rosa sinensis. Link
Korisnik @dado_slavnia pisao o orezivanju hibija, to je ono što je ovom tvom pod žurno potrebno ili gubiš još jednu sezonu cvatnje. Drastično ga oreži da potakneš rast novih grana koje će ti uskoro biti prepune cvjetova.
Pročitaj malo o tome na web stranici naše Nine, ona je stručnjak za hibije.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:29
hvala Bebolina.
Već je on poštucan, ali očito ne baš najbolje. Prije orezivanja, visok je bio do plafona.
Hvala za linkove, budem ih dobro proučila.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 10:40
Prije dva dana sam posadila sjemenke koje su stigle sa e-baya (mix) . danas se već vide listići. Klijavost je valjda 70%. Zasada.

Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 15:16
ja sam se ponovila s duplim roze boje, jedva čekam da procvjeta!
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 00:49

Orezivanje:

Orezivanje je veoma vazno za obilnu cvatnju. Vrsi se u rano proljece, nakon sto prodje opasnost od mrazeva, i prije nego biljka pocne ponovo rasti. Obavlja se tako da se porezu sve grane koje kvare izgled grma, a glavne grane se skrate za 1/3. Svaka orezana grana razgranat ce se vrlo brzo na 2-3 nove grane, a kako hibiskus cvate samo na vrhovima grana, to vise grana znaci i vise cvjetova.

Ukoliko je potrebno, hibiskus se moze orezati u bilo koje doba osim zime (ako prijeti opasnost od smrzavanja), s tim sto morate racunati na to da od orezivanja do cvata prodje oko 1,5 do 2 mjeseca. Moze se orezivati i postupno, granu po granu, na taj nacin necete imati prekid u cvatnji.

Stare biljke, koje nisu orezane vise godina, smijete orezati veoma nisko. Trebat ce im malo duze vremena, ali ce ipak oblikovati lijepi, mladi grm.

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 08:41
U našem južnom vrtu počeli cvjetati....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 13:36

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 17:36
Procvjetale reznice vrtnog hibiskusa zapelcane u jednom loncu..... prekrasni su......




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 15:12
da malo osvježim temu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 09:58
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 18:34
bugice jel imaš ovakav?

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 22:36
Nonice, nemam bijeli, prelijep mi je tvoj. Smile
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 09:38
Milice, oni rastu nešto sporije od običnih, sitnijih su cvetova ali je svaki cvet na neki načun drugačiji. Zgodni su jer  mogu da se formiraju kao stabalca











Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 10:47
Jako lijepo! Što ih više gledam, to su mi ljepši. smile57
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 11:59
Volim ih, baš su mi lijepi.... Moji maleni, posađeni prošle jeseni su napupali ,jedva čekam cvijet.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
retra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Srpanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje retra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 09:55
Pozdrav svima! Smile

Ja sam totalni početnik u cvjetnjaku, hibiskus mi je predivan i rado bih (barem) jednog na dvorištu.
Imam pitanje - razmnožila bih ga reznicom, pa me zanima trebam li reznicu posaditi u teglu i preko zime držati u kući ili slobodno odmah posadim na dvorištu. Hoće li izdržati preko zime ako ga ostavim vani pod staklenkom?

Hvala :)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 10:42
Mimar, ovaj roza dupli je prelijep....a ovo je moj maleni kojeg namjeravam  formirati u stabalce, dok još malo poraste ide na šišanje....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
piky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 22:39
Jedno pitanjce za znalce zapelco sam šarenolisni vrtni hibiskus i super napreduje  u vrtu no  ne otvara do kraja  pupove  tak sam danas vidio na originalu s kojeg je uzeta reznica,e sad jel to tak po prirodi ili mu nesto ne odgovara a trebao bi biti krvavo crveni ,oce li uopce otvarati savjet misljenje,hvala
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 00:15
Kako nitko od iskusnih ne odgovara na ova pitanja, pokušat ću ja "poluiskusna". 
Dakle... 

Retra - koliko znam, može se razmnožiti reznicom, ali je sjemenom sigurnije. Od početka teme puno je toga napisano pa škicni malo na prve stranice i bit će ti puno toga jasnije.

Piky - još nisam čula da vrtni hibiskus ne otvara cvjetove do kraja. Oni sada počinju cvasti, a vrijeme je malo hladnije nego inače pa im možda to smeta. Pričekaj još koji tjedan pa ćeš vidjeti što će se događati. Uopće, vremenske prilike su ove godine dosta neobične pa su valjda i biljke zbunjene.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.