Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 47>
Korisnik
Poruka
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 20:40
Dakle ovo je saga o oborinskim i inim vodama.Držim ti fige da to rješiš na najbolji i najbezbolniji moguće način.Ja sam isto takva i vječno istjerujem pravicu.Lijepo ti uređuj svoj vrt jer to smanjuje stres pa ćeš imati više energije za borbu sa "vjetrenjačama"!!smile171
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:46
Sigurna sam da ćeš to uspješno riješiti - teško je ali vjerujem u tebe - nažalost u naš sustav baš i ne, previše gorkog iskustva. 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 23:27
Danas sam opet bila u radovima. Prvo sam opet (po tko zna koji put) obišla dućane i pronašla nove biljke:



No dobro, ovo je poklon od MM za sutrašnji rođendan, ali sam ih sama birala, on je na mukama bio koji cvijet odabrati pa sam mu olakšalaLOL

Prijatelj mi je na posao dostavio 5 sadnica ribizla, 6 malina i 1 ogrozd - mislim, znaju ljudi kako odabrati poklon.
Uglavnom, očigledno je što sam radila cijelo poslijepodne. Posadila sam ribizl i maline na novu gredicu, a ispod njih jagode:




Morala sam prekopati gredicu malo dublje jer sam naišla na tunele "starih prijateljica" - to mrze. Ribizle i maline odvojila sam malim pojasom cvijeća:



Između ovih trajnica budem kasnije još stavila i nešto jednogodišnjeg, ove 3 ne cvatu istodobno pa budem probala iskombinirati.
Ogrozd sam posadila na gredicu vrtnih jagoda, sve dobro zalijala...Nadam se da bu većina ostala, jer su već jako propupale...
Sve ostalo sam stavila u kutiju (bolje da ne velim koju po redu) i čeka za sjetvu....Ove godine sam nakupovala toliko cvijeća da neznam kamo će ići povrće - moram proširiti vrt!
A na vrtu toliko toga propupalo i u cvatu.... (slike u foto-galeriji biovrt)Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 23:35
Sve pohvale za tebe, još ću pogledati i ostale slikice, a za sutrašnji rođendan želim ti svu sreću ovog svijeta.smile73
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 23:41
Hvala Triša! smile78
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 10:16
Ti već misliš kud ćeš saditi cvijeće a ja sam tek kod sijanja.Ne znam ni kuda sve to posijati
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:10

smile78smile78smile78smile78smile78smile78smile78

Ugodno društvo i lijep dan
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:15
Hvala! smile78
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:39
Joj Shasha, i ja sam još na tim mukama, ali sad sam si dala prioritet za ove kupljene sadnice koje već imaju zelene pupove, ali imam osjećaj da će me uskoro uhvatiti panika kad pogledam sve ono silno sjeme koje još nisam posijala...To mi i treba kad sam tak neumjerena i nebrem si dati graniceWink.

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 00:03
Silvek da te utješim, niti mi nemamo granica... smile156

Još nisam ispraznila kutiju sa sjemenkama, a shasha mi već novo sjemenje donosi ovaj tjedan! smile42 Budući ovo do sad posijano je u teglicama, posudama i sl.... ovo što stiže će direktno u zemlju! Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 22:43
Danas nisam sigla ništa raditi, imali smo opet sastanak u vezi kopanjja, ovaj put s direktorom M.voda: kanalizaciju smo potpuno izbacili iz priče, oni mijenjaju trasu po javnom putu, jer od nas ni od susjeda dozvolu dobili nebudu (a oni si tak zamislili jer bi im tak bilo manjne posla i jeftinije - baš nas briga za to)!!! Jedini problem ostaje kanal za oborinske vode koji mora nekud tud ići, jer su tu kuće najniža točka - o tome ćemo još pregovarati.
Htjela sam barem obrezati jabuku - slomila sam nove škare za rezanje! Mislim stvarno - pa nisam tak jaka!
Niknule su mi bijele suzane!!!!! Od dade28 sam dobila 6 sjemenki, 3 sam posijala, 3 ostavila za poslije jer od prošlogodišnjeg kupljenog sjemenja ništa nije niknulo.... Niknuo je i paradajz koji sam dobila od Shashe i karpatski zvončić!!! Pofalilo mi mjesta na klupčicama kod prostora za te silne posudice s biljčicama, a treba još sijati...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 15:19
Silve valjda će pregovori biti zadovoljavajući kao što je i tvoje zadovoljstvo posađenim biljkama i onima koje su nikle, a što se tiče posudica i mi preskačemo preko njih, sad je zima i opet su sve u hodniku i podrumu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 17:57
SilveK,da te pitam kaj sad sa tim paradajzom.Moj je niknuo i ima 2lista i druga dva tjeraju. To je jako jako malecko pa se bojim dirati. Nije,naravno,gusto posijan no trebam li ga ja presaditi u zasebne posude? Ako trebam kad da to radim?
E da meni svih 6  niknuloThumbs%20Up
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:10
I meni je niknuoThumbs%20Up!  Možeš ga presaditi zasebno, ali možeš ih ostaviti u istoj posudi  - ako nije gusto posijan jednostavno ih razdvojiš prilikom sadnje na vrt - ja ih inače sadim po 2 skupa. Ako ih rasadiš možda će se malo brže i više porasti, ali u biti to je tako mala razlika da nema potrebe (bar tako radimo baka i ja - ja slijedim neke njene metode).Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:22
Danas nisam ništa "zemljano" radila - padala kiša. Ali sam zato uspjela kupiti novu motičicu i nove vrtne škare  - pa da vidimo kako bude to dugo izdržalo cijelo.LOL

Kupila sam još neke biljčice i jednu paprat za sobu, a od prijateljice dobila ciklamu (ova mi mora preživjeti !!!!!)





Inače osjećam se grozno radi ovog s M.vodama, kako su nam pokušali podvaliti kanalizaciju i skoro uspjeli da nisam reagirala, pa još kud s kanalom za oborinske vode - možda ipak po našem....osjećam veliki kamen u želucu, a gušterača radi ko luda...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:59

Ne daj se Silvek, ne daj se moja Silvek gadovima....smile78

A kaj ja mogu kad me stalo nešto asocira na neke davne, drage stihove a to kaj sam original zaboravila, kao da je to nešto bitno
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 09:55
Baš sam i Pomme pitala kaj da mu radim(paradajzu).Ok nije jedna biljka na drugoj,pa nek tako ostane.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 09:59
Silve držim ti fige, nemoj se nervirati, sredit će se sve već nekako.
Uživaj u biljčicama i usmjeri misli na ljepotu prirode.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 20:26
Danas sam se bacila na sijanje biljčica na tavanu tj potkrovlju - tamo još nismo sredili prostor, pa to koristim kao spremnik za cvijeće zimi i vrtić za male biljčice. Najbolji dio je što je MM pred 1 godinu pripremio konstrukciju za stepenice, i ostao je na tome, tako da se gore pentram preko ljestvi. Meni samoj nije problem gore doći, ali nositi vodu, tegle, zemlju....po ljestvama i malo petrancije - pa mi onda uvijek skoro nešto padne ili ja gubim ravnotežu na ljestvama - koje nisu dosta duge...... Uglavnom, fuksije su počele pupati, niknule su gazanije, lisičji rep, statice, pijetlova krijesta nešto malo, kana i geranium lagano napreduju...od posijanih začina prošli tjedan (mažuran, bosiljak, timjan, origano, lavanda, menta i melisa) niknuo je zasad samo mažuran - ima još vremena.




 Danas sam presadila 3 sadnice ukrasnog duhana koji je niknuo još zimus kad su mi slučajno pale sjemenke u teglu s cvijećem - već je dosta veliki, onaj koji sam poslije baš ciljano sijala sad ima(ju) 2 mala listića:



Danas sam još posijala kadifice - žute, narančaste, šarene i neke visoke - sve skupa izmješala i nebum znala što je što dok ne procvatu Ermm, ma nije toliko bitno), jučer sam (tek) posijala sjeme koje sam donijela od Shashe i dobila od Dade28 - to sam čak obilježila - ono koje sam znala što je - za 1 sam zaboravila, ali ok, znam da je cvijećeLOL) Danas sam još posijala celer rebraš, ukrasnu lavandu, salpiglosis, plamenac, 3 vrste klinčića, cleome, verbenu i goruću ljubav. Sad još idem posijati rajčicu koju sam dobila od Xenie64 (tegle spremne) i to bu to za danas  - a onda - konačno se moram prisiliti na učenje. Ispit je 27., a ja gradivo još nisam pomirisala. Na poslu ludnica, morala bum raditi i u subotu, rokovi su nam do 31.03., a ja još razmišljam kako to fizički uspjeti izvesti - uvijek premalo vremena. Ah dobro, dosta - odoh ja sijatiSmile.


Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 22:13
Ne brinem se ja da ti to sve nećeš stići. Da je meni samo dio tvoje energije ...Takav je i MM pa mu uvijek kažem da je Bog svjesno spojio takve poput njega i ljenčine poput mene da ne propadnem u životu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.