Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 44454647>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 21:02
A ti kao "nemaš" zelene ruke, a sjeme i u torbi niče smile156
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 22:29
Dakle Silvek satima već čitam tvoj bio vrt,pa stvarno.........Nikad kraja znanju.smile55
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 15:08
[QUOTE=shasha] Silvek,sad ja idem saditi datulje(pojela 2 paketa datulja,koliko bu to palmicaaaa)pa tebi koju utrampim./QUOTE]

lijepo molim pojašnjenje za ovo gore?

znači, kupim datulje i posadim sjeme?
jel treba dugo da nikne?

hvala unaprijed
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 15:42
Hvala Mikica, drago mi je da ti je stranica zanimljiva Smile

Sanja30, da, samo popikaš u zemlju, jedino one dosta dugo kliju, meni su palme nicale 2-3 mjesecaWink


I da se pohvalim, niknuli ostići!!!! smile198
A niknulo je i nekaj u tegli u mačjoj sobi gdje je bila suzana...nemam pojma kaj je, sad najviše liči đurđicama mada nije ni približno to smile156...to mi treba kad sjeme pikam svugdje gdje ima mjesta, pa pozabim kaj sam sve sijala LOL
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 19:01
Silvek,ja volim takve biljkice,onda svaki dan gledam jel bum skužila šta je ili čekam cvijet.
Sanja,tako kako Silvek veli.Dugo niću no  možda da se posade u pliću teglu.koliko sam ih ja skužila,one prvo razviju korijen,koliko mjesta imaju,pa tek onda nikne list.Mislim da bi prije niknule u plićoj tegli.
ilvek,malo ti zachatavamo temu,nemoj nas tućismile169
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2010 u 19:39
hvala, cure
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 12:23
Draga Silvek, pretpostavljam da si ostiće držala pod najlonom? KOliko im je trebalo da niknu? Hoće li oni cvasti ovo ljeto ili tek sljedeće?
Lijepi pozdrav
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 18:59
Da, Retriver Sara, stavila sam najlon i teglica je na prozorskoj dasci.Smile Trebalo im je tjedan dana da počnu nicati, neki su brži, neki će niknuti malo kasnije, a zato još nisam maknula najlon već sam ga samo povisila jer sam primjetila da neki koji niču još se nisu oslobodili vanjske opne sjemenke - to im je puno lakše pod najlonom jer je vlažnije, pa time i sama opna mekanija, ako bi sad maknula najlon ljuske bi se posušile i teško bi ih se biljčice oslobodile.
Oni će cvasti ove godine, zato sam ih i tako rano sijala da čim prije procvatu, ali mislim da ih treba pincirati dok malo porastu, jer su mi prošlogodišnji kasnije cvali i previše njih je odjurilo u visinu bez da je formiralo grmić - zato ću ove godine probati s pinciranjem, da oforme grmićeWink

Ovih sam dana inače (konačno) u čišćenju listova biljčicama - kupila sam veću količinu banana, MM ih obožava, a meni treba kora za čišćenje listova od prašine - dvije muhe rješene odjednom LOL Moram priznati da sam neke biljčice tek sad prvi put pobrisala, zločesta ja, toliko je prašine bilo da sam se mogla gore potpisati Embarrassed Tongue
Unutarnja strana kore banane bogata je uljima i kalijem i odlično je sredstvo za čišćenje listova biljkama, osim što se time pobriše prašina nahrane se i listovi kalijem. Kora banane je i odlično sredstvo za laštenje cipela, ako trenutno nemate ništa drugo pri ruci Smile
I moram vam nekaj pokazati Big%20smile
Ovaj sam anthurium kupila pred godinu dana na rasprodaji u baumaxu, siroče je bio pun suhih listova i jadno izgledao:



a ovo je danas (ok, promaknuo mi je jedan list kod čišćenja prašine, vidi se na sliki LOL), ali moram se pohvaliti kak cvate cijelo vrijeme i jednostavno je prekrasan - a dobiva samo vodu i malo pažnje Approve


Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:14
Gle picajzle sad..promakla su ti,sudeći po slici 2 lista(2 je ispod tog lista koji ti vidiš,sakriven)smile156
Meni su ostići niknuli nakon 3 dana.I ja ih ne pokrivam ničim jer lako i brzo niknu.Da,pincirala sam ih i ja jer je inače samo jedna grana.
Joj već sam mislila,gledajući prvu sliku,poharačila opet neku trgovinuLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2010 u 22:33
Viš stvarno, ipak su dva lista ostala neobrađena , nikaj, bum sad natjerala MM nek pojede bananu, tko zna kad bu opet anthurium došel na red za laštenje smile156
Kaj se haračenja tiče...nisam još, ne zato jer nisam htjela, nego jer nikaj nisu imali....ali čekam ....bu sigurno opet pal neki haračLOL

Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 12:13
Ja kada vidim lijep cvijet na ostalo isti tren zaboravim, a ti shasha nemoj ženi zanovijetati!!!LOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 18:32
Imam dobre i loše vijesti. Ajd prvo loše - situacija s adeniumum - danas sam pročeprkala po teglici gdje sam ga sijala - u teglici su sitni paraziti, bijeli crvići koji su uništili sjeme - od 5 komada 2 su potpuno istrulila, 2 su upitna i jedan je pustio mali korijenčić. Ta sam 3 presadila, ostalo bacila. Ne nadam se previše ničem, ako me nekaj iznenadi - super. Ma kaj reči - stvarno zanimljivo kaj sam crviće našla samo u toj tegli, još mi nisu posve jasni njihovi životni ciklusi i preferencije, mislim da imaju veze s veselim mušicama koje skakuću po teglama...budu one dobile malo nikotina LOL A u ostalim teglicama sve ok, ostići napreduju, pitaja, niknule i peruanske jagode. Na slici se vide ostići, pitaja i onaj jadni prošlogodišnji adenium - ajd, ipak mi se čini da s njim ima nade, možda će potjerati nove listove, "tijelo" mu je zdravoTongue



Zaključak - za adeniume sam si i dalje na "Vi" LOL

A sad lijepa vijest, .........naravno da sam nabavila Ornithogalum dubium, izgleda da mu paše kod mene - ove je godine ne prozorskoj dasci





a monstera ima jedan novi list...baš izgleda krhko i nježno Tongue


Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 18:41
Baš si vrijedna SilveK, a Ornito... je prekrasan Clap
život je more
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 20:16
SilveK Ornithugalum je prekrasan.Treba li posebne uvjete za uzgoj.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 21:24
Navodno treba redovito zalijevanje - da se supstrat ne isuši, prozorsku dasku, a može biti i vani ako nema mraza. To su zapravo lukovice pa me zbunjuje ovo da se ne smije isušiti - ja ga zalijevam u podložak. Prošle sam ga godine isto nabavila i nije dugo opstao, ali već je bio u malo lošijem stanju dok sam ga kupila. Ovaj novi za sad izgleda super, prepun je pupoljaka i vidim da napreduje s rastomSmile
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2010 u 22:05
Lani sam kupila već rascvjetali ornitogalum, ali to je bilo u travnju. Držala sam ga vani u dvorištu i tamo je i ostao sve do sada. Prije otprilike mjesec dana pojavilo se lišće. Da li će procvjetati i kada - čekam. 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 09:14
kako se mlade i nježne, tek niknule biljčice, graciozno klanjaju i lagano naginju prema svjetlosti. Njeno veličanstvo priroda.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 21:15
Zimskim gadostima nema kraja, snijeg pada kao blesav, sve smrznuto, najavljuju još debele minuse i još snijega...mislim Unhappy
Veljača je vrijeme za sjetvu boba, prijašnjih sam to godima uspijevala napraviti, ove godine to baš i nebu išlo. Čim budu uvjeti - spremna sam za "akciju bob" Thumbs%20Up.
Naravno, jednostavno sam morala nekaj novog kupiti i čeprkati po zemlji, pa sam danas napravila malu izvidnicu po dućanima Big%20smile - u Plodinama su dobili lukovice, kupila sam pakiranje kockavica koje su izgleda i malo propupale, te neke tulipane egzotičnog izgleda, par tegli, jučer sam unjela paket zemlje s terase u hodnik na odmrzavanje i - sadnja. Ako nebrem vani, mogu nutra u teglama LOL - kockavice i tulipani su posađeni i spremljeni na tavan. Također sam posadila zumbule koje sam kupila na jesen - lukovice već dugo stoje u kutijama i počele su i pupati i pokazivati prve znakove isušenja, pa nek za prvu silu rastu u teglama, poslije bum to presadila van. Nadam se da bum konačno i uspjela s kockavicama - kupujem ih već par godina i ništa ne nikne, ni za ove nisam sigurna dal su to ok pupovi koji se naziru na lukovicama, sad bum ih pratila.
Sobne lipe (one žute) i dalje uredno cvatu na prozoru - a u ljeti sigurno opet nebudu, čudnih li biljčica LOL
S obzirom na minuse, redovito hranim sjenice suncokretom, moj balkon im je postao omiljeno okupljalište.
Skoro sam se i pozabila pohvaliti, spasila sam campanulu u kauflandu, sirotica je bila isušena i jadna....ali dva sata nakon dopinga vodom došla je k sebi...slika bu sutraWink

Ma sad već stvarno hoću proljeće!!! Tongue



Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 22:14
sa zanimanjem i dalje pratim jedini aktivni Dnevnik, a dobro bi došlo i malo fotodokumentacije   
Lijepi pozdrav                            
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 22:23
Gledam ja SilveK te tvoje ostiće i sve si mislim tako će i moji za koji dan, a oni baš nikako proviriti.
 
Držim fige da te ove godine kockavice iznenade i uvesele.
 
 
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 44454647>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.