Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Silvekin dnevnik
    Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:28
Evo da se i ja konačno raspišem. Radim na svom biovrtu već 3 godine. Sama ideja biovrta je da nema prekopavanja, već kombinacija trajnica i jednogodišnjeg bilja (ovaj uvod bude kasnije jasan...). S obzirom da smo napravili novu kuću pred 3 godine, a parcela je prije bila voćnjak - u nastavku oranica, bilo je strašno puno posla oko uređenja okoliša. Prvi problem - zamljište je bilo 1,5 metara  ispod razine ceste...Trebalo nam je oko 20-tak kamiona zemlje da smo s prednjim krajem zemljišta došli u ravninu ceste i nekako uspjeli poravnati zemljište da ima blagi pad...I krenula ja u projekt vrtlarstva...Pojavio se drugi problem - uvođenjje kanalizacije u naše mjesto. To samo po sebi nije problem kad kanal za oborinske vode ne bi trebao ići (a gdje drugdjeCry) - po mojem zemljištu. I tako čekamo već te tri godine i mi (MM i ja) i naši susjedi, jer s te strane dvorišta ne možemo ništa saditi, niti postaviti ogradu... Dok sam počinjala s planiranjem vrta na tu lijevi stranu zemljišta sam ostavila malo prostora pa zasadila jagode. Bilo je za očekivati da će već onda započeti s radovima, ali jasno....otegnulo se. Jagode su se prekrasno razrasle, i pitome  i šumske....gredica duga 15 metara * 2 m - divota.





Mislim, znala sam da je kopanje u pripremi, ali nisam imala vizije kako će to izgledati... Prošle godine su počeli radovi u našem selu pa sam ja to malo bolje pogledala - gdje se ukopavaju cijevi - bageri naprave darmar širine 5-10 metara! Počela sam se malo informirati u upravi Međimurskih voda (izvoditelj radova) i dobila odgovor - preko našeg zemljišta će se postavljati glavni vod za oborinske vode, cijevi će ići pod zemlju, a na našem zemljištu -  jer je to kao najniža točka...Mada već takav kanal postoji jedno zemljište dalje - svaka čast projektantima. I da, normalno, ne možemo si pomoći, htjeli mi ili ne - oni kopaju (možemo se žaliti upravi vodovoda????ha,ha - eto ti vica u stvarnosti). A s obzirom da će se to postavljati u zemlju - ništa ne mogu iznad posaditi većeg, ništa izgraditi - jer kad bi to barem bilo jednom za svagda - kad im puhne doći će oni opet tu nešto obnavljati....Eto, nemožeš biti ni svoj na svome.Confused Naknada za to kakva god da bila (neznam još) ne može to nadoknaditi.
Eto, pomirila se ja s sudbinom, pa čekala... Kad pred jedno mjesec dana prolazili izvoditelji u izvidnicu za radove, baš su zaustavili moju baku koja je bila prolazila i pitali je gdje je stari kanal, pa se čudili kako je sad to u projektu, da bi bilo logičnije da se postavi gdje je bio i da će najvjerojatnije izmijeniti projekt...Koje li sreće. Procvala sam kao cvijetić....

I eto - danas. Kolega s posla me je dovezao doma i baš sam mu se pohvalila kako ipak neće kopati po mom gruntu.....Izašla iz auta, napravila par koraka i spazila 3 zastavice zabodene na moju gredicu jagoda





smile43   Sve je jasno. No kad se sjetim onih bagera, znam da neće stradati samo gredica jagoda - nego pola vrtasmile220

Mislim, fućka se radnicima za nečiji vrt....a što neće prekopati - to će utabati - s bagerima!!!!

Danas nisam ni jela, pravac u vrt - spašavaj što se spasiti da! Presadila sam ribizl, maline, šumske jagode mjesečarke i češnjak na novu gredicu na drugoj strani vrta, pa još jednu gredicu začinskog bilja - vlasac, melisa, lavanda, majčina dušica i menta. Počela sam vaditi jagode, ali ljudi - to je more jagoda. Neznam kamo ću to posaditi sve, ako ću uopće stići. Niti sam se stigla obradovati novoj motiki koji sam kupila prošli tjedan - ide ko britva - čista fantazija (staru sam rasturila za 2 godine radaLOL), niti sam stigla pogledati kak su mi biljčice bebe koje su počele nicati u tegli, niti posijati još neko sjeme koje sam danas planirala.... Dobro što imam ispit na faksu tek 20.-og - ma tko sad ima vremena učiti!!??!! Radila sam sve do mraka, a uspjela napraviti nekih 2% onoga što bi trebala  



Sad sam počela nazivati sve uokolo nek si dođu k meni po sadnice - da ih tako probam spasiti....  Ima na stotine malih biljčica šumskih jagoda....smile220smile220smile220

Ali dobro, vele da je ljudski duh neslomljivi....Sutra odmah ujutro zovem u M.vode da probam saznati kad počinju, pa da probam biti tu kad budu kopali da ih zamolim da paze.... Ako budu shvatili....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:31
a sirota moja....baš mi je žao :(
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:59
Problemi su zaista veliki, ali čini mi se da ti nisi baš od onih koji posustaju. Već vidim da ćeš spasiti stvar i opet dovesti sve u red, a mi ćemo se diviti tvom dvorištu i vrtu.
Držim fige, nemoj se nervirati-sve će sjest na svoje mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 22:17
SilveK, višak divljih jagoda imaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja bi toooosmile143smile143
mislim,bum ti čuvala dok ti ne zatrebaLOLLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 22:41
Ma nema frke - bum ti pripremila jednu kutiju.... Bum ih probala čim prije dostaviti - čujemo se još - možda za ovaj vikend???
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 22:49
SilveK, imaš vrijedne ruke...sigurna sam da ćeš napraviti još bolji i lijepši vrt. Pratit ću kako napreduješ...pozz!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 22:57
smile213smile213
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 14:23
Silvek Hug! Baš mi je žao kaj moraš sve micati, ali bar buš uspjela spasiti na vrijeme trajnice! A onda sve ispočetka! To bu tek veseljesmile213
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 18:01
Danas sam nazvala M.vode u vezi početka radova - dali su moj broj poslovođi gradilišta, koji će me nazvati drugi tjedan prije početka radova da se dogovorimo u vezi kopanja...
Sve začine sam uspjela podijeliti - mislim, imam ih naručene. Curama sam na poslu odnijela vlasac koji sam jučer iskopala, sutra im još vadim timjan i još vlasca - uglavnom, udomljeni su. Jagode neću stići sve presaditi i podijeliti - jednostavno ih je previše. Nekoliko kutija ću uspijeti udomiti, nešto presaditi ako bude vrijeme to dopuštalo - prognoze nisu najbolje. Danas tako jako puše hladni vjetar da jednostavo nisam išla na vrt. Nadam se da ću sutra uspjeti povaditi što sam obećala, spriječiti će me samo kiša i snijeg. Uglavnom, ovaj tjedan i vikend moram većinu toga napraviti, jer navodno negdje drugi tjedan počinju... Kad bi se barem vrijeme malo popravilo...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 19:57
ajme koja briga! Ne daj se,potiv birokrata na žalost ne možemo nikaj. Ak ti nekaj propadne budemo mi donatori ne brini   smile161
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 21:30
Nikad nisam vidjela polje šumskih jagoda - ludilo. Drži se, iz sveg tog košmara izaći ćeš jača (trebaš li kolac da te izravna nakon toliko kopanja?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:23
Pa čuj, nakon svih onih silnih kamiona zemlje koju sam većinom ja razravnavala, i sveg tog kopanja po vrtu - 4. i 5. kralježak su se već počeli malo buniti....Javim ak zatrebam kolac...Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2008 u 22:51
Vele da će biti bljak vrijeme ovaj tjedan,no nadam se da ti neće previše toga uništiti.Kako Hana veli,bumo donirali ,ako imamo, kod obnoveWink
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 08:15
Joj, Silvek, kad sam pročitala koliko kamiona zemlje si prebacila, smile211Držim palčeve da ti radnici sve ne unište jer znam kako su oni "pažljivi": Moj prvi susjed napravio je na međi visoki zid i boja ga svake godine. Onda dođu majstori u moje dvorište i sve uz zid unište svojim čizmetinama. Poslije susjed kaže" Jel, da je već bilo vrijeme za krečenje? Nadam se da vam nisu ništa pogazili.smile206Ne, samo su pojeli maline, zgazili cvijeće i utabali zemlju.I sad još ja moram paziti da ne naslanjam bicilkli na njegov glupi zid u svom dvorištu!
 Zapravo, htjedoh reći da se nadam kako će ti nužni radovi što prije završiti i jedva čekam tvoj nastavak priče o biovrtlarenju. A jednom kad ti vrt bude izgledao ljepše  od Zlate Nanić dođem pariti oči kod tebe.Znam da će to biti brzo.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 20:54
Danas sam unatoč hladnoći otišla raditi na vrt. Obukla sam 2 para čarapa, 3 majice, zimsku jaknu i stavila kapicu na glavu...previše je posla da bi se odmaralo. Uglavnom, izvadila sam nekih 100 sadnica šumskih jagoda za shashu (tak da nebum samo ja  ta koja ima posla Wink), preostali vlasac i timjan za mamu i cure s posla. Mama i baka su me grdile zašto toliko radim na vrtu, da nije vrijedno toga, bolje da pustim sve da se ne razbolim...baš!
Uspjela sam presaditi i visibabe, drijemovac i zijevalicu na nove gredice, jer mi se čine preblizu ruti kopanja, pa zlu ne trebalo. Usput sam ustanovila da su voluharice popapale gomolje karpatskog zvončića...Znaći - dodati na listu sijanja za ovaj vikend karpatski zvončić. Primjetila sam da je zemlja ispod timjana fenomenalne strukture - moram malo proučiti kako on djeluje na tlo.
Još samo da vrijeme za ovaj vikend tako potraje - bez oborina i vjetra - da presadim još jagoda na nove gredice...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 21:13
Silve, kod tebe nema odmora, iako mislim da je ipak malo prehladno, i znaš da ne treba pretjerivati, iako ti mogu reći da se nikada nisam prehladila zato što sam bila vani, ako sam bila dobro obučena, iako sam radila. Ima tu nečeg, ja prehladu najprije skuim tamo gdje ima puno ljudi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 08:41
Xenia, zaboravila sam jučer napisati - i ja sam imala sličan problem kad su mi radnici radili stepenice za podrum - alat pobacali direktno na gredicu s cvijećem - poslušali su me i maknuli alat jedino zato što sam im rekla da mi rade financijsku štetu jer to cvijeće košta nekih stotinu kuna na placu... pa su se pobojali da im ne probam naplatiti ako što unište.....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:32
100 komadasmile39smile227al ću se nasaditiiiii.Vele da dolazi smirivanje vremena pa budem za vikend mogla saditi
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:35
Silve bit će to ok
a možda nije ni sve zlo-za zlo.....sad imaš priliku za novu organizaciju vrta :)
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:51
Silvek, tebe ni nevrijeme ne može spriječiti za rad u vrtu. Ja . danas više ne izlazim (otišla samo do prve trgovine po kruh). Jučer sam se nahodal po gradu po onoj snježnoj mećavi. Istina MM je nudio da idem sa autom ali kako sam većinu poslova morala obaviti u pješčkoj zoni skoro mi je svejedno kako doći do centra grada (15 minuta hoda). Navečer opet didi po recepte u bolnicu, p po lijekove, malo u Plodine.. Zato danas zabušavam.
A što se tiče onih prijetnji radnicima, kod mene ti to ne pali. Susjed mi je pravnik pa  ni njegove radnike ne mogu strašiti. Ali nije bed, on kaže: Pa što niste rekli da vam je važnije cvijeće nego bijeli zid? LOL
Sad svi držimo palčeve d ovo grozno vrijeme što prije prođe i da vidimo nastavak tvojih radova. Uživaj!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.