Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Non stop golubovi na balkonu- pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Non stop golubovi na balkonu- pomoć

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Non stop golubovi na balkonu- pomoć
    Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 10:09
Cry evo da i ja molim za savjet
Moja majka ima problem sa golubovima, živi na šestom katu i ima prekrasan velik balkon i obožava cvijeće koje joj golubovi uništavaju jer sljeću na njih i prave gnijezda u zemlji!
Već je i stavljala one štapiće šiljaste za ražnjiće u tegle i to su porušili!
Neki susjedi su ćak i taj prekrasni prostor zatvorili prozorima LOL (ja to ne bi nikad da živim u stanu) a neki su stavili žičane mreže pa ružno izgleda!

Možda ima tko kakav dobar savjet kako ste vi to riješili smile143

Jer mi žao cvijeća koje joj posadim svake godine!!!Cry

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 10:50
ja sam cula za jednu metodu, ali ne znam da li djeluje - da se objese cd-ovi
navodno se toga plase, a ne kosta je puno da proba

ili da prokusa objesiti neke zvoncice, znas one napravice koje imaju par cijevi pa na vjetru zvone jer ih stalno "nesto" lupa
mislim da bi ih taj zvuk mogao odbijati

ili da u teglu oko biljke stavi kamencice
ne mislim na sljunak nego one plosnate oble, malo vece taman da porekrije zemlju,  da ih oni ne mogu lako pogurnuti

a ima kupiti i onih vecih sarenih vjetrenjaca s kojima se djeca vole igrati pa da njih zabode u teglu, mozda bi ih se bojali

... i stvarno mi nista drugo sada ne pada na pamet
nadam se da ce ih se uspjeti rjesti i da ce moci bezbrizno uzivati u svom cvjetnom balkonu
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 11:31
A koji je razlog da ti dolaze golubovi?
Ako mozes nabavi negdje imitaciju sove ili  neke ptice grabljivice (SOKOL) i postavi je na balkon... golubovi će otići jer se boje...
ili :Uzmes audio neku kasetu, izvuces onu vrpcu i razapnes, kao strik za susenje vesa. Moraju biti dvije trake, kao dva uzeta. Zapamti, trake moraju biti cvrste, ne smiju biti labave. Ta traka proizvodi zvukove koji ce ih otjerati.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 20:03
Ja bi im postavila kućicu u koji bi se gnijezdili - tako neće uništavati cvijeće, a ovako - jako je mala vjerojatnost da će ih se na bilo koji način rješiti. Ovako problem pretvoriš u korist - ostane ti cvijeće, i imaš ptice na balkonu... Moraš priznati da ima neke ljepote u tome...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 09:07
meni dolaze vrapci, stanu na oluk i naprave urnebes od kakice na balkonu
nemam lijeka za te ptice
čula sam za ovo s cd-ovima, ali totalno zaboravila na to
možda vrijedi probati
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 12:09
mozda da je probati staviti sliku grabežljivca... tipa onih sto se stavljaju na autoceste na zidovima od stakla.
 
Jer ptice ce bjezati od grabezljivca i nece biti problema
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 12:56
Probajte nabaviti mačku.smile187 Imat ćete je kao kućnog ljubimca, ali više neće biti golubova na balkonu.
...štihača je zakon...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 13:42
 Na Knežiji sam gledala sa balkona i mislim da svaki ima CD da visi pa mislim da djeluje.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 13:55
Originalno poslano od člana miha-m miha-m napisao:

Probajte nabaviti mačku.smile187 Imat ćete je kao kućnog ljubimca, ali više neće biti golubova na balkonu.
 
samo ne znam kako bi riješila ove na krovu, ali dobra ideja Wink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 20:48
Jedini problem bi bio da mačka u zanosu lova ne "sleti" s 6. kata...
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 18:24
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Jedini problem bi bio da mačka u zanosu lova ne "sleti" s 6. kata...


Bez brige, i jedna moja maca je odletjela sa trećeg kata i doskočila na noge. Ne kaže se bez vraga da mačke imaju devet života.smile188
...štihača je zakon...
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:58
Zahvaljujem svima na savjetima ali riješili mi i to za sad funkcionira.
Dvije drvene daskice sa svake strane prišarafili na zid balkona a na 7 cm ušarafili kukice i onda napravili ko "mrežu" vodoravnu sa flaksom, ne vidi se pa nije ružno za vidjeti a golubovi ne dolaze smile128
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 21:52
ja imam pismonoše , mogu ih poslati da se dogovore na lijep način - pa da odu  ako zamoliš mm.smile156
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 11:26
ja svoje rješavam tako da svako jutro kad u 6 počnu gugutat na balkonu izletim smile192viknem KRAAA, i tako par tjedana, onda im dosadi i odsele jer primjete da tu ne mogu ni pravit, a kamoli u miru odgajat potomke. no, mene muče samo u proljeće, kasnije ih nema
Na vrh
miha-m View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1099
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miha-m Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 10:05
Originalno poslano od člana suharak suharak napisao:

ja svoje rješavam tako da svako jutro kad u 6 počnu gugutat na balkonu izletim smile192viknem KRAAA, i tako par tjedana, onda im dosadi i odsele jer primjete da tu ne mogu ni pravit, a kamoli u miru odgajat potomke. no, mene muče samo u proljeće, kasnije ih nema


Neznam za tebe, ali mene bi susjedi čudno gledali da svako jutro vičem KRAAA...smile184
...štihača je zakon...
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 13:12
ja sam se svojih riješila tako sto sam ih metlom tjerala smile206 onak da perje poleti smile232
nije bilo druge, imam psa samo sto je taj kao saksija,sjedi .. gleda  i nedjeluje.  e sad su se nastanili vrapčići koji također sve zaseru uhhh
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 18:03
Originalno poslano od člana miha-m miha-m napisao:

Originalno poslano od člana suharak suharak napisao:

ja svoje rješavam tako da svako jutro kad u 6 počnu gugutat na balkonu izletim smile192viknem KRAAA, i tako par tjedana, onda im dosadi i odsele jer primjete da tu ne mogu ni pravit, a kamoli u miru odgajat potomke. no, mene muče samo u proljeće, kasnije ih nema


Neznam za tebe, ali mene bi susjedi čudno gledali da svako jutro vičem KRAAA...smile184

smile198nije bilo većih promjena. meni bi bilo čudno da se oni naviknu i prestanu se čudom čudit. ako se kojim slučajem dogodi promijenit ću poklič!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2008 u 13:28
Postoji tvrtka "Farbak" detaljnije se obrati izravno na Farbak.d.o.o. vlasnik Alois Farbak; alois.farbak@zg.t-com.hr; tel. 01 48 33 92; mob. 099 252 0 886
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 09:29
HITNO i BITNO!

Zna li itko...Gdje trenutno ima za kupiti repelent za golubove u spreju ili prahu? Konkretno, Flortis - otjerivač za golubove...
Znam da Flortisovih proizvoda za vrt i poljoprivredu ima posvuda po malo, ali ovog repelenta na par mjesta u Zagrebu više nema za kupiti već godinu dana, a ne znam tko ga je uvozio (moguće da je uvoznik propao :P) Ako znate da ga ima gdje god u RH, molim javite naziv i kontakt dućana, hvala

Evo sličice (iz nekog grčkog dućana :P)

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 00:00

Koliko vidim, problem s golubovima je rješen i to uspješno.

Moj je problem puno gori i nisam pametna šta učinitiUnhappy U veljači ove godine, na krov sam dala montirati brdo solarnih panela za zagrijavanje sanitarne vode i grijanje. Sistem savršeno funkcionira, ali jedini su problem galebovi, te proklete zakonom zaštićene ptičurine, koje su se okomile na izolaciju i napravile neviđenu štetu.
Ovako je to na krovu izgledalo u samom početku 

 

 

 

 

 dok to danas izgleda ovako.

Da li netko ima iskustva s tako nečim...svaki je savjet dobro došao
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.