Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Evo da i ja počnem pisati što sam radila
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Evo da i ja počnem pisati što sam radila

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 14:36
Uh baš ste morali raditi danas popodne, ali neka vidim ja da optimizma ne nedostaje, pa stići će te dan traje do ponoći, pa nekoliko sati sna i ujutro na blagoslov,iako ima jedna na tu temu.
Kažu da ima puno ljudi koji ne mogu stići ujutro blagosloviti hranu i da je dovoljno staviti malo hrane za blagoslov na prozor, a kako bog vidi sve, pa i vašu dobro volju - biti će blagoslovljena suncem ili kišom - ovisi kakve je volje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 14:42
Nisam to znala za blagoslov, ali lijepo zvuči.  S obzirom da kiša lijeva ko luda mislim da ću stići  na blagoslov pogotovo jer su kod nas mise svakih sat vremena od 7 - 11h ujutro.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 15:45
Draga moja sve ćete vas dvoje obaviti i još se malo prišmajhlati majčici i bit će pun stol. Evo, jednostavno nije bilo suđeno da odradiš na vrijeme, promijenit ne možeš ništa - osim doći k meni na doručak (jasno ako doneseš kolače od mame) jer pitanje hoće li moji uspjeti jer se tek sad spremam peći ih. Nikada do sada nije tako bilo, no što je tu je. smile78
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2008 u 16:24
Joj, Franjice hvala na pozivu Embarrassed
 
Ma ne brinem se baš nešto pretjerano jel znam da kad moj dragi i ja zasučemo rukave i bacimo se na posao nema nam ravnih. Istina da vjerojatno nekome tko nas gleda sa strane izgledamo ko ona dva smotanca iz "A je to" LOL ali znam da će nam barem biti zabavno. To je i bit tih svih blagdana, zar ne?  Smile
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 19:21
Evo mene malo u mom dnevniku. Moram priznati da je na kraju Uskrs ispao super.
 
Danas sam primjetila da su mi proklijali krastavci na prozoru i rastu naočigled, a i moje eksperiment s koktel rajčicama raste. Sad ih je već dosta proklijalo i dobilo listiće.
Malo me frka za povrće kaj sam posijala u vrt (peršin, salatu, mrkvu i rotkvice). Bojim se da neće biti ništa od toga s obzirom na vrijeme. Angry
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 19:56
Ines ne mora značiti, zemlja se možda nije tako ohladila, pa bude uspješno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 20:17
Peršinu i rotkvici definitivno ne smeta hladnoća kod klijanja, jedino peršinu treba 30 dana za nicanje - tako da ne brini ako mu dugo treba, a mislim da ti neće ni naštetiti salati - moja sama niče kroz zimu na vrtu.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 20:22

Nadam se da je tako.  Ako ništa ne izađe, sijat ću ponovo. Valjda ću se ove godine napokon najesti svoje salate, ako mi je puževi ne pojedu ko lani Angry

Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 20:09
Danas me razveselilo sunce. Tako sam se brzo obukla i izjurila van da se sve prašilo zamnom, a kad ono jedva 6 stupnjeva. Brrrrrrr Confused Mislim da sam se još brže vratila i šćućurila kraj peći.smile66 Pa dobro kad će više toplo vrijeme.
 Cosmee su mi toliko šibnule u visinu da uopće neznam kako ću ih saditi u vrt. Ne znam dal one imaju sposobnost ukorjenjivanja pa da ih malo dublje ukopam.'
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:54
Ines,vele da će biti,ako ne prije,drugi tjedan toplije.Strpi se još malo
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 13:43
Ma nije do mene, nego mije cvijeće je već prolupalo. Ode u vis da je to strašno. Valjda mi želi kroz krov izaći van LOLLOL
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 19:36
Lijepo ti u nekakvu platičnu posudicu stavi zlatom obrubljenu sabljicu i gledaj je kako raste dok ti sunce na prozorčiću ne zasja
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 19:40
Franjice, jer ti to mene tjeraš da čitam između redova Wink 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:12
Ines nebi to Franjica nikada.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 21:40
Ma znam zato i pitam, sve mi nekako čudno što mi to želi reći Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 13:35

Ines, pa ti to sve rasturaš,šta siješ i povrće?

Svaka ti čast da sve to stigneš!!!Daj stavi koju sliku s vrta i iz cvjetnjaka!Thumbs%20Up
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 15:08
Ma ne radi se tu o velikim površinama. Povrtnjak mi je veličinie 2mx3m. Tek toliko da stane po red mojeg najdražeg povrća (mrkva, peršin, rotkvice, zelena salata, paradajz, krastavci i paprika) smile161
Cvijeće je već druga priča jer ga imam svuda po malo i po dvorištu i po teglama, a tu je i  travnjak.  Osim toga shvatila sam da ako se brinem o svemu redovito da mi je dovoljno sat-dva dnevno kako bi sve bilo održavano. A imam i sreću da mi dragi voli kopati pa mi uvijek pomaže. On si je kod terase uzurpirao mali komadić (2x2m) i to je kao njegov cvjetnjak pa se stalno natječe samnom. Moram priznati da mu redovito nekaj, kao usput dosijem, a da i ne znaLOLLOL
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 15:26
Ha,ha strašna si sa ovim podmetanjem!!!smile186
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:24
Ma nisu to podmetanja, nego samo da mu malo pomognem smile60
Najsmješnije mi je bilo kad mi je odrezao granu na fikusu benjaminu koja je malo stršala i zasadio je u taj vrt. Kaj je najbolje, primila se, ali htio je eksperimentirati i vidjeti da li će preživjeti zimu pa mi nije dao da ga na jesen presadim u teglu. Naravno da se smrznuoAngry
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 06:51
Ovaj viken sam se manje više vukla. Mislila sam se malo primiti motikice, ali nekako mi se nije dalo nakon generalke po kući. Popikala rajčice, presadila jedan cvijet i uglavnom to bi bilo to. Jučer sam imala poziv od frendice da dođem hitno u inspekciju jer joj drvo života umire. Dragi me zezao da sam dr. Dolittle za cvijećeLOLLOL 
Kad sam došla imala sam što i vidjeti, jadnik je plivao u vodi, a površina zemlje se sva spljesnivila od silne vlage. Ona je mislila da se to zemlja skorila jer je suha pa ga je zato svako malo zalijevala. Confused 
 
Sprašila sam je u dućan po zemlju, presadila jadniče i rekla joj da mu nije ni prismrdila 10-ak dana. Sad nam je čekati hoće li pacijen preživjeti, ali optimistična sam.
 
E da i maznula sam njenoj svekrvi majušnog čuvarkuću, bilo ih je hrpa naguranih u jednoj tegli pa da im malo napravim mjestaLOLLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.