Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mlječika  - Euphorbia lathyris, krtičnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mlječika - Euphorbia lathyris, krtičnjak

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mlječika - Euphorbia lathyris, krtičnjak
    Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 13:39


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 13:41
Biljke su stare oko mjesec dana, narastu i do 1,5 metar. Razvijaju zeleni cvijet, a zatim zelene kašice u kojima su sjemenke. Izgleda dekorativno. Naziv ne znam. Slikat ću i u kasnijim fazama razvoja i ovdje objaviti slike.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 13:43
...ja je imam odnedavno ali nista ne znam o njoj , ovo je zanimljiv podatak da tjera zlatice
Na vrh
ljubica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 13:52
pozdrav svima, 
 neznam ni ja pravo ime ove biljke ali  želim reći da je poznata i po tome da u njenoj blizini  ni krtice ne ruju zemlju, pa ko ima problema s ovim životinjicama nek posadi koju biljčicu. 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 16:10
Zova se mlječika  - Euphorbia lathyris, odbija i voluharice, a njezni sok je otrovan i za ljude - bolno nadražuje oči, da paziti da ju djeca ne beru.
A eto, ove godine ću ju posaditi i uz krumpir, pa da vidimo...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 22:31
Tek sad sam vidjela sliku te biljke. Imam je i ja tj, imala prošle godine, valjda će opet niknuti ali nije mi tjerala zlatice. Znam sigurno jer je rasla blizu kompostišta gdje su niknuli odbačeni krumpiri. Zlatice su ih posve obrstile. A dobila ju je moja svekrva jer tjera KRTICE. To ne mogu potvrditi, kod mene u vrtu nisu nikad bile, možda baš zbog te biljke.
Na vrh
iverica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iverica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 08:36

da to je mlječika koju sam ja godinama uzgajala da mi tjera krtice ali ništa tak su uredno oko nje kopale ni ne primječujući je!

Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 12:06
Da li ovo čemu korisnom služi osim što neobično izgleda u vrtu?
 
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 13:40
Korov ili ne jako je zanimljiv! Prije neki dan sam čitala o toj biljčici na forumu i o tom kako tera krtice i naravno da se više ne sjećam kak se zove!
Confused

Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 17:35
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Korov ili ne jako je zanimljiv!
 
Jelda? Meni izgleda kao neka vanzemaljska postaja u vrtu Big%20smile (evo i veće slike). Žena misli da je to možda nekakva mlječika, moraću je natjerati da se primi listanja tih svojih knjiga o cvijeću ...
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 15:42
Na forumu je netko napisao da osim što tjera krtice tjera i krumpirove zlatice ako je posađena oko krumpira, ali i sama po sebi izgleda dekorativno, imam ju i ja posvud po vrtu.
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 22:29
Malo sam guglao i interesantno je da se često to naziva "mole plant" tj. navodno taj otrovni sok ubija virusne bradavice. To mi je jako interesantno, no nisam našao nešto konkretno u vidu recepta ili preporuke primjene.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 02:38
Malo osvježavam temu..Slučajno sam nešto istraživala i naišla na temu o ovoj dekorativnoj euphorbiji koja mi raste u vrtu...Čitajući postove zaključila sam je posaditi uz krompir kad već tjera zlatice...Lijepa je i dekorativna, a još i korisna
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.