Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešpula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešpula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 21:12
Sada vidim da sam bila u zabludi. Ja sam mislila da je musmula i nespula jedno te isto.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
skica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:25
Bokic!
Evo imam jedno pitanje..na balkonu sam u pitaru uzgojila nespulu, koja je sad visoka cca 60tak cm sa 20tak velikih zdravih listova..ovo joj je druga godina da raste kod mene i voljela bih ju presadit u vocnjak na selu..Zna li tko kad je pravo vrijeme za to? Ja smatram da je to jesen, ali nisam bas 100% sigurna...:)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 12:37
Pozdrav i dobrodošla na forum smile73
Što se presađivanja tiče, neki tvrde da je bolje na jesen, neki na rano proljeće...u svakom slučaju koje god doba od ova dva odabereš, nećeš previše pogriješiti Wink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 22:09
Originalno poslano od člana skica skica napisao:

Bokic!
Evo imam jedno pitanje..na balkonu sam u pitaru uzgojila nespulu, koja je sad visoka cca 60tak cm sa 20tak velikih zdravih listova..ovo joj je druga godina da raste kod mene i voljela bih ju presadit u vocnjak na selu..Zna li tko kad je pravo vrijeme za to? Ja smatram da je to jesen, ali nisam bas 100% sigurna...:)


Budući da ti je nespola  u pitaru, možeš je presaditi kadgod.
Ipak pričekaj jesen i kišu pogotovo ako tamo na selu nemaš mogućnost zalijevanja nakon presadnje.
Primit će se sigurno.To nije osjetljiva biljka samo , nažalost, oboli od te neke gljivične bolesti kad joj posmeđe listovi i kasnije plodovi.
Na vrh
greenfun View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje greenfun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 13:13
alo društvo,jel mogu muški ovamo?od 25 sjemenki nešpule niti jedna mi nije isklijala a jesen na vratima..di ima tih sadnica?
Na vrh
skica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 16:00
Greenfun, naravno da mogu :)
Pa ako mi isklija koja i ove godine, mogu ti je dat..prošli put, kad san stavila košpicu u zemlju, bilo je plodonosno..sad chu vidit!
 
Hvala na savjetu za presađivanje..mislim da ću je odnit na selo ovih dana, jer ako nastavi rast na balkonu, neznan kako ću je transportirat autom do tamo. Presadit je mislim u 11 mj, jer mi se tad čini nekako naj naj..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 22:33
Skica, preporučila bi ti ju presaditi prije, da se još malo ukorijeni i privikne na nove uvjete, 11 mjesec mi se čini prekasno da se stigne prilagoditi prije zime.
Na vrh
skica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 00:10
SilveK, hvala..
..al zvala sam didu i pitala ga šta da radim..i on mi je preporučia presađivanje u 11 ili 1 mj. Valjda on zna malo bolje od mene, obzirom da cili život sadi :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 20:24
Imala sam ogromnu nespolu koju smo posjekli jer je nikako nismo mogli spašavati od bolesti.
Sad imam ovu za koju tvrde da ne oboljeva.Ove godine ću vjerojatno imati prve plodove pa ću se uvjeriti:

Na vrh
skica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 00:34
Fermina-Daza, nešpulica ti je preslatka..koliko joj je trebalo da naraste ovolika?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 14:59
Originalno poslano od člana skica skica napisao:

Fermina-Daza, nešpulica ti je preslatka..koliko joj je trebalo da naraste ovolika?

2-3 godine, s tim da ju je moja koza Maja nekoliko puta skratila pa sam je morala ograditi žicom.
Na vrh
greenfun View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje greenfun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 21:44
 ko o čemu,ja o nešpuli i tako mi je jedan nonić rekao:ima u dvorištu skladišta puljanke jena staaara nešpula..kad tamo desetak proklijalih sjemenki ispod predivne zdrave(neobrane)nešpule.sve sam ih naravno usvojio,lijepo udomio i sada moja dječica dižu glavu.razmišljam kako bi bilo napravit živu ogradu?                                                                        
           
 a moje doduše nestručno mišljenje glede presađivanja je da nešpula uskoro cvijeta tj bliži joj se"proljeće",pa možda bolje sad nego na jesen.
 
 ima još:susjeda moje punice diže novu kuću.na mjestu budućeg hodnika stoji šljiva a na mjestu garaže 30-ak godina stara(mlada?)nešpula.
bager+kamion+rupa u dvorištu = -1500kn+instant nešpula.ma samo sanjam
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 23:05
Vrlo teško se može uspješno presaditi tako veliko stablo.Ermm
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 01:22
Pozdrav svima!
Tema je odlična! Ja već dugo tražim sjeme, koštice ili malu sadnicu nešpule ( obožavam je) ali nikako do nje..Cry Može li mi tko poslati, ako je voljan i ima viška, biti ću vrlo sretna i zadovoljnasmile79!
Na vrh
Renatka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Renatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2009 u 10:54
Mira K.

Nešpula se sadi iz koštice, ali sada nije još vrijeme. Podsjeti me u 6. mjesecu pa ću ti poslati koštice. Vrlo jednostvno baciš u zemlju i rastu kao lude. Ja kada ih jeden samo koštice pobacam. Podsjeti me da ne zaboravim. OK.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 01:41
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

U jesen ima ukuksne plodove.

Mikica, danas sam pored stabla našla masu sadnica, same se usadile.
Mi se lako nađemo, blizu smo. Ostalima šaljem poštom.
Ima li još koja sadnica oko stabla? Molila bih ako mi je možeš poslati? Hvala!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 01:43
Originalno poslano od člana Renatka Renatka napisao:

Mira K.

Nešpula se sadi iz koštice, ali sada nije još vrijeme. Podsjeti me u 6. mjesecu pa ću ti poslati koštice. Vrlo jednostvno baciš u zemlju i rastu kao lude. Ja kada ih jeden samo koštice pobacam. Podsjeti me da ne zaboravim. OK.
 
Renatka, od tebe ću valjda dobiti sjeme, stavila am u podsjetnik da ti se javim, da te podsjetim. Valjda će mi nešto od svega uspjeti. Pozdrav!
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 09:40
Draga Mira K vidim da ti je jako draga,ajde pošalji adresu na pp. pa ti pošaljem
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 03:23
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Draga Mira K vidim da ti je jako draga,ajde pošalji adresu na pp. pa ti pošaljem
Draga, nijedna se nije primilaCry  Malene su bile a ja ih odmah stavila u zemlju, ne u pitar. Greška?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2010 u 22:50
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Draga Mira K vidim da ti je jako draga,ajde pošalji adresu na pp. pa ti pošaljem
 
Draga, hvala za nešpole, stigle žive i zdrave!!! Valjda će se primiti!!!???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.