Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešpula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešpula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 10:39
   Wink
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Renatka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Renatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 14:49
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Pozdrav svima!
Tema je odlična! Ja već dugo tražim sjeme, koštice ili malu sadnicu nešpule ( obožavam je) ali nikako do nje..Cry Može li mi tko poslati, ako je voljan i ima viška, biti ću vrlo sretna i zadovoljnasmile79!

 
Mirka K, nisam zaboravila na tebe. Još nisu za jesti, ali čim budu ja ti pošaljem sjeme. Moje se katastrofa ove godine, ali bit će sigurno negdje u susjetstvu. Sada idem u Zgb, i vraćam se za cca 2 tjedna i nadam se da će ih do onda biti. Ne brini.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 10:26
Nešpula kraj moje zgrade.Obožavam je jesti ali samo jedne godine nije bila bolesna.Kraj nje je bila još jedna  ali su je "Nasadi" srušili kad je na nju pao ogroman otpiljeni bor.
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 13:23
Mogu li i ja dobiti koju košticu nešpule?smile143
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 14:02
Pošalji adresu na pp.Poslaću neke klince da se popnu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 10:22
Vidi se da su bolesne i već prezrele.Isto sam ih par pojela.Na jednoj koščici je pukla smeđa kožica.Ona bi klijala.
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Renatka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Renatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 13:14
Šalji adresu da ti pošaljem koštice.

Samo ih pobacaj po vrtu, ali pazi da ih u proljeće ne počupaš misleći da je neki korov. To se često dogadja.

Pozdrav.
Na vrh
Renatka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Renatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2010 u 13:16
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Draga Mira K vidim da ti je jako draga,ajde pošalji adresu na pp. pa ti pošaljem
 
Draga, hvala za nešpole, stigle žive i zdrave!!! Valjda će se primiti!!!???


Nešto sam krivo pritisnula Mira K, šalji adresu.
Na vrh
mpredoje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mpredoje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2010 u 11:45
Kad se radi o gljivičnim bolestima nešpole, koliko sam inforamcija mogao iščupati sa vrlo ograničenih sadržaja na internetu, vrlo je vjerojatno da se radi o jednoj od ovih bolesti: Fusicladium eriobotryae, Spilocaea eriobotryae ili Spilocaea pyracanthae
Jedan dobar prikaz Fusicladiuma možete vidjeti na ovom linku koji prilažem http://forum.giardinaggio.it/parassiti-malattie/83225-malattia-frutti-nespolo.html
Međutim, na mojoj nešpuli imam simptome koji su različiti od ovih (više su točkasti i svijetlije smeđi ). Pokušati ću ih fotografirati i priložiti. Pretpostavljam da je to jedna od ovih dvaju Spilocaea gljivica.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 13:32
Moja nešpula u cvatu.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
seneka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seneka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 20:25
I ja imam malu nešpulu u čaši od jogurta,čekam dok zatopli da ju posadim u vrt.Tongue
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 14:25

E, pa i ja imam nešpolu, misleći do sada da imam japansku mušmulu, moja je u ogromnoj tegli preko zime u zimskom vrtu, a u proljeće je sadim vani!!!! Koliko joj treba da procvate??  Moja je kod mene 5-6 godina, pa valjda 1-2 kod čovjeka od kojeg sam je kupila na Viru, jel bi je mogla ostavit zimi vani ili bolje da je ipak selim unutra ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 14:41
....freeland,  nespola  nije   za  kontinentalne  zime   osim  ako  neces  raditi  pokus...ona  cvjeta  u  najhladnije  doba  godine, sigurno  bi snijeg  odnio  cvjetove...
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 19:30
moja je cvala kad je navršila 5 godina i davala je divne plodove odjednom je obolila,listovi imaju hrđave pjege na kraju dobro ona cvate ali ta hrđa pređe i na plodove kojima neda da narastu i sazoru a oni koji i uspiju ne izgledaju reprezentativno....bila sam odsijekla grane jer je sve lišće blo zahvačeno i vidim da na granama se sada pojavljuju novi pupovi...bit će mi ža ako ju nebudem mogla spasiti jer ipak joj treba par godina da naraste da bi dala plodove..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 20:09
Duda ja sam čula da u slučajevima  hrđe, nešpulu  treba prihraniti željezom. Wink 
život je more
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 20:25
ma neznam dal je to hrđa ili nešto drugo ti flekovi su tamnosmeđe i frču listove neznam budem probala kako ti kažeš ,MM mi je donio najesen velike nešpole sa sicilije ogromne su inikle su al i kod njih tako malih od tri lista jedan je bljak...žalosna sam jer mi svi a pogotovo moja Lavanda vili ih papati
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 10:24
Moja susjeda je imala veliku i uvijek je bila nekako gubava, a s druge strane vidjela sam prekrasnih primjeraka tu u Bolu, zdrave su i dobro rode. Očito im nešto na mikrolokaciji ne odgovara. Probaj sa željzom možda uspije.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2011 u 10:31
Kod nas su listovi zdravi, ali plod ima te crne fleke. I ja sam čula to za željezo, pa ću probati
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 15:04
Nešpulu napada plamenjača,treba je prskati modrom galicom,Prskati najesen ,prije cvatnje,da se ne razbole plodovi,ponoviti nakon berbe.
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 21:11
Plamenjača?
A ja posadila četiri rajčice metar od moje nešpule koja je od kad znam za sebe bolesna, i jako smo je malo puta jeli, plod je s crnim flekama, a lišće izgleda poluuvelo.. Pome sam posadila prije petnaestak dana i još mi izgledaju zdravo.
Dakle, na jesen se prska nešpula.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.