Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posude za cvijeće - razni načini izrade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posude za cvijeće - razni načini izrade

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 22:14
Nemojte mi to raditi. Vidjela sam toliko prekrasnih posuda od hypertufe na netu. Još mi samo fali da se i to uhvatim raditi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 08:17

Komadi hipertufe koja mi se raspala kad sam prvi dan dirala su mi super. Sad ću od njih napraviti umjetno kamenje za vaze sa sukulentima.

A ovo što sam sinoć radila mi je baš bilo za dušu. Toliko podatan materijal da mi je bilo žao što sam zgotovila.
Večeras gledam rezultat!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 22:37
tu ima recept
http://www.coolinarika.com/recept/hipertufa

a evo i filmića na engleskom
http://www.youtube.com/watch?v=RcRJ2XbPA3I

i(li) kliknite na one ponuđene sa strane


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 08:34
Natalija je stavila linkove, a smrcko ima na svojim temama opširno objašnjeno sve o hypertufi.
 
Jučer sam izvadila iz kalupa prvu vazu napravljenu od starih novina, bijelog cementa, sredstva za vodonepropusnot i vlakana. Zadovoljna sam:
 
Sad bi je trebalo malo doratiti, iščetkati, obojati, a meni je ovakva baš super. Ovu neću dirati. Na drugima ću se igrati.
Sa ovim materijalom mogu se izraditi posude sa tanjim stijenkama, lakše su, a ono što mi je jako važno ne upjaju vlagu, samim time i manja je opasnost od smrzavanja i pucanja. Kažu da su ih nakon 5 godina samo malo izpolirali, obojali i vratili u vrt.
Tako sam čitala, a praksa će pokazati da li je to točno.
Ja u svakom slučaju danas dan povodim u - podrumu!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 09:09
Ovu sam napravila od ostataka materijala. Tek toliko za jednu čuvarkuću. Nju sam svježe izvađenu obojala bojom za drvo:
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 09:26
Hoya, krasne su ti posude!!!smile141
Ja se isto spremam raditi kugle, ali nikak da kupim sav potreban  materijal.
Meni će kao kalup za cijele kugle poslužiti izbušene dječje lopte. Baš sam u petak u baumau vidla kamene, negdje 20-30 cm promjera i koštaju preskupih  149 kn. Onda sam si za dušu uzela 20 kg kamena umjesto kugli.
Što si upotrijebila za vodonepropusnost??


I kad smo već kod posuda za cvijeće, nabavila sam one košarice za lukovice. Tri komada nekih 15 kn, mislim da se teta blagajnica zeznula, čini mi se da su ipak koju kunu skuplje, ali kak smo imali više stvari, nisam odmah provjerila, vidjela sam tek kad smo ušli u auto.Tongue
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 09:38
Waterlily, za vodoneprospusnot sam stavljala neki proizvod od Sike. To su mi dali u trgovini.
Ja danas radim na pilates lopti.
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 09:47
Sretno, jedva čekam slike!!!
Hvala na informaciji!smile113
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 10:21

Otvorena je nova tema za objašnjavanje izrade hipertufe.

 
Pa bi bilo lijepo da tamo sve na jednom okupu stavljamo članke i opise izrade i samou tehniku izrade stvari od hipertufe.
 
I naravno slike vaših radova
 
 
smile57
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 11:13
Bravo Hojasmile141, prava umjetnost 


Nadam se da nisu preteške za nositi
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 21:19
Eh da imam koju godinu manje

Hoya   

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 22:13
Nije ni moja košarica loša....Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 22:31
Silvestra ovo je odlično ispalo !
Kopirati ću to prvom prilikom.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 13:50
Pinus imam još jednu manju mislim da se vidi na stranici moj vrt u slikama i posadila sam unutra cvjeće ali još je majušno ,pa se ne vidi.Naravno slikat ću ćim procvjeta JEDVA ČEKAM.smile106
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 15:06
Ista košara sada...smile170
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 15:18
Zapravo,nije to ona prazna košara,već druga ,imam dvije....smile69
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 13:05
I kantica za mlijeko ,moje bake dobro je došla,u njoj je terezinka,tako je kod mene zovu.smile149
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 10:38
Super ideja.Na tavanima i ostavama bi se svašta moglo nači samo treba dobra ideja,
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 11:41
što se tiće ideja moram vam nešto ispričati imam i ja ovakvu kanticu, pa kojekakve korpe uglavnom što god nađem zgodno ja nešto posadim i prije par dana 2 moje susjede kod mene na dvorištu pijemo kavu dolazi treča , smije se i kaže još samo čekam da nešto posadiš i u kontejner od smeća naravno smijale smo se do suza sve 4
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2011 u 22:37
Nono,i kontejner za smeće ne bi bio loš za kompost pravit,pa nek znaju da nisu bile daleko od stvarnosti,ja sam baš i pomislila kad bi imala onakav veliki kontejner za kompost  kakavsmile156 imaju ispred zgrada u gradu bio bi idealan za kompost,a u kompost posadiš krumpir i da znaš kakvi bi to krupni krumpiri bili...eto i u kotejner bi bilo dobro saditi ali ja ga nemam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.