Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Posude za cvijeće - razni načini izrade
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Posude za cvijeće - razni načini izrade

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 19:17
Bome Jelena, jest da je gnjavaža, mislim da je bolje reći tebi užitak, ali isplati se, izuzetno efektno !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jelena33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 20:33
Dobar večer Smile
 
Ovako kad brzinskih pogledaš izgleda ko gnjavaža ali kako si lipo rekla meni je stvarno gušt...smiruje živce
 
Sad kad sam nabavila fotić snijeg je zatrpa sve friško posađene teglice tak da moram opet pričekati da se otopi
 
Ipak dat ću si truda, pa ću poslikat korak po korak, kad par puta napraviš brzo uđeš u štos :)
Na vrh
Jelena33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 20:36
Evo naučila sam i veliku sliku postaviti, ajme stvarno je jednostavnosmile42
Na vrh
Jelena33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 20:40
Evo i ovu sam povećala smile126
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 21:00
Jelena33...eto vidiš, nije bilo teko povećati sliku, a kako si sad "ušla u štos" nadam se da će i snijeg okopniti pa da vidimo ostale radove koji su iznimno lijepi i kao što sam ti već rekla to su prava mala umjetnička djela. Svaki kamen pronašao je odgovarajuće mjesto, tako skladno i izvana, a iznutra posebno uredno i što je najvažnije - ti si s njima zadovoljna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 12:38
Prije 10-tak dana sam pravila ovu posudu po Leoninoj recepturi. (komad deke namočen u gusto cementno mlijeko). Nisam zadovoljna, nisam pazila da deku lijepo namjestim jednolično svuda naokolo.Inače, sve djeluje jednostavno, ali ipak treba pripaziti na detalje kod postavljanja deke na podlogu. Jako, jako dobro gledati sa svih strana .
Kad se vrijeme malo sredi, pokušat ću ponovo.



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 12:56
Baš ti je dobra Glikice,možda bolja nego da je svugdje jednako nabrana Clap
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 13:38
...Jelena, svaka čast, odlično izgledaju posude...izrada bi mogla biti odlična psihoterapija za živce, dobro kažešClapStar...

...Glikica, bravo i za tebe, možda je i efektnija ovako nesavršenaClapLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 13:42
Glikice...ukusi jesu različiti, ti si nezadovoljna no meni se čini baš lijepom posudom
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 13:48
Jelena, ove su prekrasne, to je meni pojam posude, neobicno a opet mislim da nema ambijenta gdje se nebi uklopilo. prijedlog, fuge popuniti sa nekom toplijom bojom da se uklope sa kamenjem (smjese za fugiranje postoje u svim bojama npr), ili namazati sa onom smjesom za mahovinu.

G, meni je ova sasvim ok oblikom! al i nju bi pofarbala da bude zivlja malo    imam deformaciju od radova doma, moj stari stavi kamen na zid i onda pukne ruznu sivu fugu, napadaje dobivam sad na sve sivo, sorry e ti nabori se mogu istaknuti ako ti nisu dovoljni, tako da osjencas tamnijom bojom utore izmedju njih, sa tim ce dobiti na dubini.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 18:10
Cure, hvala. Nisam zadovoljna jer sam poprilici samokritična i težim uvijek prema boljem. Ovo mi je bio prvi rad ove vrste, nisam još farbala, ali budem. Neću baciti,naći će se mjesto u nekom kutku.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 21:22
Glikice nemoj se opterecivati to su unikati! Meni uvijek najdrazi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 07:41
jelena tegle su odlične smile141, jedva čekam da vidim slike sa stanarima u njima

glikice meni se čini da je ova tvoja od deke dobro ispala,
lani ih je bilo na sajmu cvijeća u filipjakovu, pri dnu stranice ima par slika, neke su oblikovane kao košarice pa obojane u bijelo i ukrašene dekupažom
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4675&PN=5

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:42
Evo kako izgleda kad sam ju pofarbala i ubacila nešto, na brzake skupljeno i posloženo, suho cvijeće. Čak i nije loše za neki polumračni ćošak:



Uploaded with ImageShack.us




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:51
Može to stajati i na jako svjetlom mjestu!
              
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 11:34
odlično, više mi pašu ovakve nijanse i suhi aranžmani nego jače boj, šarenije, življe
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:21
glikice baš je dobro.ja se stalno spremam i uvijek mi nešto fali.ponukana tvojim uspjehom pokušat ću
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 22:03
Originalno poslano od člana Leona31 Leona31 napisao:

evo Moze,deka,prekrivac ali je pozeljno tanje,ne jako debelo, a od jutanog dzaka nisam probala,cement i voda,najlon,neki panj na koji ces navuci predmet(kofa,serpa,lonac....[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />)znaci da posuda na koju stavljas bude visoko iznad zemlje,tj.da ne dodiruju krajevi zemlju,vidi na slici,pre nego sto zamesis smesusve pripremi komad tkanine odmeri da pada preko posude,POSTUPAKSTAVI PANJ,NA PANJ POSUDU NA POSUDU NAJLON(RADI LAKSEG SKIDANJA)CEMENT I VODU(NEMAM MERU OTPRILIKE)ZAMESAJ DA BUDE DOSTA GUSCE NEGO ZA PALACINKE,DOBRO PROMESAJ DA NEMA GRUDVICA,POTOPI KRPU DOBRO SVAKI DEO RA UPIJE,LAGANO PREBACI PREKO POSUDE NAMESTI NABORE OKOLO I PORACNJAJ,ALI VODI RACUNA DA ZNAS KOJA JE PREDNJA STRANA,(NISAM REKLA PARCE TKANINE ZA MASNU-TRAKU)POTOPI I TO PA STAVI PREKO SREDINE ILI VEC PO IZBORU ,ZAVEZI DOBRO STEGNI I OSTAVI DA SE SUSI 24 SATA,U POLUSENCI,SKINI POLAKO DA SE NE OSTETI ,AKO ZELITE DA BUDE BAS GLATKA MOZETE JE PRELITI CEMENTNIM MLEKOM ALI OPET MORATE PUSTITI DA SE SUSI STIM STO JE MORATE I VODOM POLIVATI DA NE ISPUCA,KADA JE GOTOVO BOJENJE PREPUSTAM VAMA,JA SAM BOJOLA STA SAM IMALA,SADOLIN,BOJA ZA BETON,SPREJ....ALI IVICE OBAVEZNO NEKI SPREJ ,ZA MENE JE NAJLEPSI ZLATNI....SRECNO VAM BILO[IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />



Leona, oduševila sam se ovom tvojom tehnikom da sam teškom mukom dočekala da dođem s posla kako bih se okušala u tome. Trenutno se nalazi na sred vrta deka umočena u cement i opet sam u isčekivanju sutrašnjeg dana da vidim kako će to izgledati. Ako postam sliku znajte da je uspjelo a ako ne ...
Lika u srcu!!!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2014 u 21:10
Originalno poslano od člana Jelena33 Jelena33 napisao:

Evo i ovu sam povećala smile126
ma nemaam rijeci..a i sama sam za pravljenje dogodine novih vecih kalica...ovi tvoji su odlicni....prava si majstorica nema sta...svaka cast...kakvi ce li moji ispasti??hhaaahahahahClap
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 21:56

Ukrasne Lončanice

Broj posta: #1  Postby Tain » 09.07.2012, 15:59

Što vam sve treba
  • Plastična mrežasta traka
  • Plastična folija
  • Škare (makaze)
  • Ljepilo za pločice ili nešto tako
  • Savitljiva plastična posuda koja će poslužiti kao kalup
  • Boca sa vodom (što može raspršiti mlaz u maglu)
  • Morski kamenčići ili ostaci cigle ili pločica, ili bilo što treće

Zamješati smjesu
Ili gips ili što god želite, ali ako nemate ideja kupite takav sa slike. Zamješati ga malo sa vodom i to je to.
SlikaSlika

Korak 1
Omotati 3 puta plastičnom folijom oko posude, ovo služi da se na kraju vaša lončanica lakše odvoji od posude oko koje modelirate.
SlikaSlika
SlikaSlika

Korak 2
Nanijeti prvi sloj smjese posude, netreba biti debel. Ostaviti rupu na vrhu da voda može slobodno teći iz lončanice. Na kraju se može staviti mrežica preko te rupe da zemlja ne bježi.
SlikaSlika

Korak 3
Izrezati trakice od male mrežice i poslagati ih kao na slici. Malo pritisnuti uz sloj gipsa.
SlikaSlika

Korak 4
Nanijeti drugi sloj gipsa preko mrežica. Oba dva sloja mogu biti tanka ali ako koristite okrugle kamenčiće onda ovaj drugi sloj neka bude deblji.
SlikaSlika

Korak 5
Poslagati kamenčiće kako god želite. Ovo je najzabavniji dio jer možete iskoristiti maštu.
Unaprijed podjeliti kamenčiće u skupine po veličini, nijansi ili obliku da ih je kasnije lakše slagati.
Ovo treba postavit brzo jer se gips brzo suši. Imati bocu koja raspršava vodu kraj sebe i lagano zalijevati da se ne stvrdne gips.
SlikaSlika

Korak 6
Ostaviti tako 2-3 dana. Prskati vodom 3 puta dnevno jer ako se gips prebrzo osuši može popucati.

Korak 7
Savijanjem posude lako se izvadi i plastična folija odstrani.
SlikaSlika

Rezultat :thumbsup:
SlikaSlika
SlikaSlika
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.