Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Karanfil - Dianthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Karanfil - Dianthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 20:10
 
sad ste me malo zbunili sa turskim i kineskim..ovo je moj 
 
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan.
Seneka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2008 u 21:38
da nije možda dianthus allwoodi?
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 06:35
na čiji misliš, lana 2
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 10:18
na tvoj imenjakinjo Tongue
 
barem mi ovako po listu tako izgleda
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 10:25
hvala lana 2 na odgovoru. moj primjerak ima sitne cvijetove, al nisu za brati, padaju, a točnije moj još ne cvijeta nego njegova mama biljka bude puna malih cvjetića nadam se da će i moj ubrzo....
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:48
Za one koji neznaju - karanfile obožavaju voluharice... (sad se već počinjem pitati što one ne vole) - pa oni koji ih imate na gredici, da znate tko ih je sredio...Wink
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 15:13
Ja sam sijala turske karanfile, i sada su negdje tek 2cm, znači li to da ove godine od razbujalih grmića i cvijetića neće biti ništa, kad vidim da se govori da tek iduće godine cvijetaju????
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 21:43
Najverojatnije ne, ali nikad se ne zna. Posadi ih na mjesto gdje ti mogu ostati do slijedeće godine, onda će sigurno cvasti.
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 21:07
  I ja sam posadio prije godinu dana i sad su se tek pupovi poceli formirat.Meni ce od tog cekanja glava puknut

Bomb



Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
Fifi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 759
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fifi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 14:06
Znači da treba dugo čekat da izniknu?godinu dana ?
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 15:27
Ne,nego prvu godinu rastu listovi,a druge(tj. nakon zime)pocnu rast pupovi i onda cvjetovi.Mislim da je to dvogodisnja biljka.
Everyone's a winner, we're making our fame
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 15:15
   Diantus barbatus je krasna biljka žarkih boja od koje pri spontanom rasijavanju ne znaš kakvu ćeš nijansu drugih godina dobiti. A ima ih uistinu...
S obzirom da imam veliki broj četinjača i povelik prostor, (samo da čovjek gleda, umori se!), ne stignem se posvetiti sjemenskom cvijeću onoliko koliko bih voljela, pa oni karanfili koje zasadih prije nekoliko godina imaju vlastitu zadaću samorasijavanja.
Stoga moje karanfilske legije nisu tako brojne, ali su zato kao pojedinačni malci upečatljiviji dok između zelenih okvira provirujuju svojim raznobojnim okicama.
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 12:03

maja majk ima puno ovakvih ali meni su najinteresantniji oni koji na istom stablu imaju različite boje cvjetića neznam kako je to uspjelo ali su prekrasni

ensar
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 13:20
   Meni su najljepši oni izrazito tamne, gotovo purpurne boje koja se prelijeva bogato krvavo crvenom. nijansom....
Zanimljivi su i oni bijele boje s ružičastim obručem unutar svakog cvjetka.
Lijepi su mi ii ntenzivno ružičasti...
Ma, lijepi su svi. Kako bi netko mogao reći suprotno!
 
A karanfili koji se tebi sviđaju nastali su križanjem, kao i ostali o kojima govorimo.
Negdje je priroda bila razigranija i maštovitija, negdje je narisala zatomljenom suzdržanošću nijanse odora davnašnjih carskih halja, negdje je nestašno kapnula djevojačkim šeretskim osmijehom nevino bijelu s malo ružičastog ruža...
 
Takva je ta naša priroda, nikad ne znaš što smjera pa joj se, bez duboke naklonosti, ne treba pačati u posao!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 23:39
Prva cvatnja prošla! Skupljeno sjeme i sve ocvalo je odrezano. Primjećujem da se spremaju novi pupoljci. Još ću se veseliti. Big%20smile
Jedna voluharica je u jednom trenutku počela jesti korjen pa je nešto biljčica nastradalo.

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 15:49
Evo da malo rješim nedoumice između turskog i kineskog karanfila. Kako je već spomenuto, turski karanfil - Dianthus barbatus je dvogodišnja vrsta karanfila, prve godine razvija samo lišće, cvjeta druge godine. Ovako izgleda prve godine:



a cvjetove turskog karanfila možete vidjeti ovdje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=197&PN=1

Kineski karanfil : Dianthus chinensis heddewigii, tj. ovaj moj na slici se još naziva hedvigov klinčić, navodno je jednogodišnji, međutim kod mene je prezimio prošlu zimu, vidjeti ću što će biti ove zime:


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 17:57
Da to mi je jasno, ja doduše nemam takvog nego onog najobičnijeg kakvi se prodaju u cvjetarni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 23:17
Triša, meni su ti i najdraži, jer cvitaju pa skoro cilu godinu.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 20:23
Ja sam isto ovog ljeta imala kineski karanfil koji je prvegodine cvjetao.Da li će preživjeti ovu zimu neznam.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 15:11
ja moram da vas pitam imala samkaranfile ne ove turske već kao kod shashe ove roze ,bili su mi u saksiji dobila sam ih od snahe i dok su bili u cvjetu presadila ih u drugu saksiju posle te godine nikako da procvjetaju a saksija je puna i list je tako veseo i bujan ali cvjetova nigdje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.