Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Karanfil - Dianthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Karanfil - Dianthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 18:33
Mislim da ga ne moraš zalivati svaki dan, možda svaki treći, u ovo doba jer još nisu velike vrućine. To što je objesio listove je zbog promjene okoline i mislim da je normalno. Kad se ukorijeni podići će listove, a ovi koji su se objesili možda i požute. Inače je on vrlo prilagodljiv i brzo se primi pa se nadam da će i tvoj. Ja imam neke koje sam u jesen posadila i već izrastaju kao da formiraju cvjetnu stapku u dilemi sam da li da ih premjestim. Ovdje gdje su nije im baš pravo mjesto, ali se bojim i tog presađivanja. Sasvim je drugačije kad se presađuje iz tegle u odnosu na vrtno presađivanje.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 19:28
Traži, traži pa ćeš naći...






šećer na kraju
Baška Voda
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 20:39
uuuu predivni su vam vrtlarice vrijedne . sad shvaćam početničku grešku :D posijala sam ih prije tjedana dana niču aliiii .... sad kad čitam mislim da je prerano iako sam svjesna da neće cvasti ove godine kad malo stasaju pokušat ću pikirat maličke u vrt pa šta bude kad su već niknuli.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 12:34
Imam pitanje, naime kažu da je to dvogodišnja biljka, jel ima šanse da se sam rasije na mjestu gdje raste ili se mora posebno uvijek sijati. Hvala na pomoći
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 15:20
Originalno poslano od člana emka emka napisao:



Imam pitanje, naime kažu da je to dvogodišnja biljka, jel ima šanse da se sam rasije na mjestu gdje raste ili se mora posebno uvijek sijati. Hvala na pomoći


Karanfil (bar onaj turski) se sam rasijava. Inace jedna, u zadnje vrijeme, prilicno zapostavljena biljka.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 19:09
Moji karanfili





Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:14
Ana tvoji karanfili su prekrasni.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:57
Hvala Ksan
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 23:19
Potpisujem Ksan !!!! smile186
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 09:42
Originalno poslano od člana ana22 ana22 napisao:

Moji karanfili

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii618/malibibic/karanfil1.jpg" />

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii618/malibibic/karanfil4.jpg" />

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii618/malibibic/karanfil5.jpg" />

Prkrasni su.......i moji su rozi samo druga vrsta
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 09:47
Evo i mojih....

Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 11:22
Hvala lilie, bugic
Bugic i tvoji su prekrasni, koja je to vrsta?
neznam ni koja su moji vrsta, rekli su mi da su višegodišnji
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 17:37
ana 22, i ja samo to znam o svojima kao i ti ...znam da su visegodisnji i da prekrasno mirisu i to je to
Valjda ce nam netko tko ima iskustva objasniti kakve mi to karanfile imamo...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 18:51
Imam i ja takve ali još ne cvjetaju. Znam da dobro podnose zimu i da limaju lijepi miris.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maestral Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 22:43
Prekrasni su vam karanfili!
ana22, jesi li svoj nasad sama razmnožila ili su kupljeni?
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 17:03
Kupljeni su negdje krajem trećeg mjeseca, jako dobro napreduju, sad su već tri puta veći nego kad su kupljeni
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 10:37
počeli su cvjetat i ovi


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 11:34
lijepi su sviClap
bugic mislim da ova tvoja gredica najjače mirišismile89
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 17:57
Drage moje,
ispričavam se ako sam otvorila novu temu, a ista već negdje postoji.

Ovako, imam jedan problem. Imam posađene turske karanfile na kojima sam upravo primjetila male zelenkaste uši. Uši su na listićima i ne znam kako ih se riješiti. Bil pomoglo da ih pošpricam sprejem za muhe i komarce jer nemam nikakav insekticid za biljke u stanu, a najbliža biljna ljekarna mi je daleko.

Kako da ih se riješim, a da ne uništim biljke???

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 18:13
Na kratko ti možda i pomogne, ali najbolje bi bilo nabaviti neopitroid ili ako imaš nešto protiv krumpirove zlatice. Jednom sam se na duže vrijeme riješila upravo praškom za zlatice, a ne znam kako se zvao.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.