Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Karanfil - Dianthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Karanfil - Dianthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
Poruka
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 19:08
Hm, nekako me malo strah sa sprejem (iako jedino njega trenutno imam) da ne bi ubila cvijeće?!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 14:49
Kod mene ove sitne višegodišnje sitne karanfiliće zovu...trojački klinčeki jer cvjetaju u doba crkvenog blagdana svijetog trojstva.I nisu višegodišnja biljka nego trajnica...jednom zasadite i traju da ne pamtite kad ste ih posadili...ako ih je posadila još Vaša baka uvjek će biti na istome mjestu.Cvjetaju i u bjeloj boji,ali su nekako izumrli jer su ih potisnule hibridne vrste,ali ovaj miris ja očekujem svake godine kad dođe njihovo doba cvatnje i nema za njih zamjene.


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 16:38
Kod meni su isti sada u punom cvatu. Malo traže a puno daju, a miris im je posebno lijep.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 18:56
silvestra....da li skidaš odcvale cvjetove ??
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 13:18
To i mene zanima za ocvale cvjetove, ako netko ima savjet? Ja ih samo izvučem, a neznam jel bi trebala otkinuti cijelu stabljiku na kojoj je bio cvijet, jer ja skinem samo taj cvijet
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 14:40
....da... i mene zanima...jer ako bacim ocvali cvijet onda se ne može osjemeniti za drugu godinu.... !?!?!?! Molim one sa iskustvom da se jave   
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:05
Karanfilići s gornjih slika (zovem ga "starinski") rastu iz busena i lako se razmnožavaju dijeljenjem, a i reznicama, te kao takvi ne zahtijevaju nužno čuvanje sjemena. Ja otkinem ocvale cvjetove, tek radi izgleda. Za razliku od njih turske karanfile ostavim da sazriju, oni se osjemene i iduće sezone niknu u izobilju. Možete ih tada rasaditi na drugo mjesto ili ostaviti da rastu gdje su nikli, po želji.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 10:09
Ja ih ništa ne otkidam...ako imam vremena ponekad suhe samo malo porežem ali nije nužno.
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 15:38
Slavonko, karanfil ti je divan. kako se može naći. MENI U bosnu ga niko ne može poslati. DIVAN JE.Tongue
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 15:54
Da li je karanfil Mirin ili Slavonkin. Čiji god da je prekrasan je. Nova sam pa se ne snalazim u ovim forumskim terminima. Da li je to neka posebna vrsta ili je takvog oblika zato što je u posudi.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:53
jao ...pa na ove turske karanfile sam gotovo zaboravila, a tako su me usrecivali dok sam zivjela u lici. Naime, ne poznavajuci klimu sadila sam sve i svasta, puno toga je odlazilo zbog jakih i dugotrajnih hladnoca popracenih velikim snijegom, ali....turski karanfili me nikada nisu iznevjerili...svake godine nicali bi novi i cvali oni lanjski....ja sam samo kidala u jesen glave pune zrelog sjemena i ostavljala na zemlji (ponekad plitko ukopavala)....gredica se sirila abnormalnom brzinom.....toplo preporucam svakome u hladnijim klimama....jednostavno ne iznevjeri nikada!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 10:35
Obožavam karanfile, zanima me kako i kada ga uzgojiti iz sjemena? Navodno su dvogodišnji a jako bi ih htjela sačuvati.
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 10:44
Radoja bil ti bas bilo toliko drago da imas ove karanfilčiće? [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" /> Ja ih imam u nekoliko boja i mogla bih ti poslati sjeme? Vise puta sam ih sijala i bas lijepo uspiju iz sjemena!
Inace sa karanfilcicima sam upoznata od najranijeg djetinstva i njihov miris mi je posebno drag i sentimentalan.   
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 15:29
Gledala sam neki dan filmić o prirodi u kojem me posebno dirnula priča o garofulu, karanfilu... Nisam znala da je bio vrlo omiljen i poseban cvijet u narodu, pogotovo među mladim ljudima, koji su ga kao znak zaljubljenosti nosili iza uha... Kada bi sreli osobu u koju su zaljubljeni, nisu morali ništa govoriti, već bi počupali taj garoful i bacili objektu svoje zaljubljenosti u lice ili prsa- što je značilo - volim te Heart



Jako mi je drag taj cvijet i inače, pogotovo jer jednako lijepo cvjeta i miriše i u polusjeni, kao i na suncu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:36
Zgodna pričica i ja volim ovaj cvijet, otporan na hladnoću, pa kod mene u Rijeci nekad zna cvjetat cjelu zimu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 21:09
Tačkaćica, vila2, lijepi su vam karanfilcici, ili po nasem domacem klinceki.  Oni roza, starinski, su stvarno neunistivi.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 09:40

ja bih zamolila da me se netko sjeti u proljece s jednim grumencicem ovog roza, starinskog....bila bih vam zahvalna curke....

pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 20:23
Originalno poslano od člana SolarWindKiss SolarWindKiss napisao:

Radoja bil ti bas bilo toliko drago da imas ove karanfilčiće? [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" /> Ja ih imam u nekoliko boja i mogla bih ti poslati sjeme? Vise puta sam ih sijala i bas lijepo uspiju iz sjemena!
Inace sa karanfilcicima sam upoznata od najranijeg djetinstva i njihov miris mi je posebno drag i sentimentalan.   [IMG]smileys/emot127.gif" align="middle" />

Solar, naravno da bi mi bilo drago. U međuvremenu sam nabavila tamnocrveni, ne turski, nego ovaj drugi, eno ga pod snijegom cvjeta, nema mnogo cvjetova, ali traju. Te male nemam. Ako si i dalje raspoložena da mi pošalješ, ostaviću ti adresu na pp, pa ti kad ti bude zgodno pošalji, a ja obećavam da ću ih njegovati. Hvala ti mnogo.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 01:16
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 00:50
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.